V den narozenin Stefana nečekaně navštíví jeho stará přítelkyně Lexi. Caroline se snaží získat od Bonnie Damonův medailonek zpět. (HBO Max)

Tom10000

8. díl. stephan slaví své 162. narozeniny, na které k němu na den přijede jeo známá dlouhodobá kamarádka Lexi. Ta se ho vyptává na jeho posledních pár let života a ověřuje si, že se až na Elenu nic nezměnilo jak z hlediska jeho, tak Damona. Když si chce Elena promluvit se Stephanem, uvidí Lexi v nevhodné situaci. Ta v ní vidí Katherine a je šokována. Rovněž Elena neví, co si má myslet - má snad Stephan novou přítelkyni? - a radši odchází. lexi žádá po Stephanovi vysvětlení (dále nerozváděno). Damon se opět setká s Caroline a nařídí ji, aby uspořádala párty v Mystic Grillu. Ta ho uposlechne. Bonnie získá od Caroline kámen a od své babičky zjistí, že se jedná o velmi mocný kámen, kteráý nosila její praprapraprababička v roce 1864 (odkaz na služebnou Katherine, kterou jsme mohli vidět o dva díly dříve ve vzpomínkách Stephana). Damon si ho přeje získat zpět, ale jeho silná moc popálí jak jeho, tak i Caroline, která se ho snažila na jeho žádost získat. Damon se snaží vetřít do pozornosti šerifky Forbesové a dozvídá se o tajném spolku lovců upírů. Jako podbízivý dar jí donese kytku se Železníkem. Jelikož nezíská svůj kámen, naštve se a bez špetky opatrnosti vypije jednoho kluka a jednu dívku zraní. Tu šerifka najde a dozví se od ní pachatele. Jelikož ale Damonovi věří, vpíchne železník Lexi a tu následně Damon zabije, když útočila na šerifku. Tím si získá její důvěru, ale rozzuří Stephana k nepříčetnosti. Ten ho málem zabije a skoncuje s ním. 90 procent. ()