Jeden den, kdy se vlivem zvláštní změny atmosféry ze všech zvířat stanou nelítostní zabijáci. Ten den, kdy se z vašich domácích miláčků stanou zákeřní agresoři, z roztomilých atrakcí nejhorší noční můra... A právě tento den se vydává skupinka turistů po jednom z největších safari-parků na světě. (matestlust)

tron

Napriek pravidelnému striedaniu všetkých možných zvierat (pokus o ultimátny nature amok á la o 7 rokov mladšia talianska Divoká zver) poskytuje bohužiaľ Deň zvierat zúboženému divákovi monotónny a zbytočne dlhý dej, príliš jednoduché a nie veľmi sympatické postavy (nakoniec najpozitívnejší dojem zanechá asi Leslie Nielsen v brutálne nekomediálnej úlohe) a nezaujímavé útoky zvierat (čo je pozoruhodné, keď uvážime, koľko živočíšnych druhov sa tu stretlo). Plusy? Páčilo sa mi, že sa film odohráva vo vysokých horách, kde je skupinka turistov a sprievodcov napadnutá polovicou existujúcej živočíšnej ríše. Pozdávala sa mi aj nepredvídateľnosť ohľadom likvidácie postáv, o ktorých som si myslel, že na 99% prežijú. Niečo do seba mala tiež samotná živočíšna ríša, jej scény sú však v samotnej snímke dosť nešťastne nakrútené a zostrihané. Síce oceňujem, že ide o reálne zvieratá, dnes by sa to zrejme riešilo formou CGI, no možno by to tak bolo lepšie. Počítačom vytvorené zvieratá by v útočiacich scénach pôsobili realistickejšie a nie iba ako vycvičené krotké zvery, majúce strach zo svojho prísneho cvičiteľa, stojaceho meter za kamerou. Svojrázne pôsobí aj priebeh útoku – hoci sú zvieratá v presile, iba raz za čas vyskočia z tmy, zaútočia na osobu X, plno revu a kriku a zrazu zviera bezdôvodne útok ukončí a stratí sa v tme, pričom oblečenie osoby vôbec nie je roztrhané a na tvári má dva škrabance. A scénu s „lietajúcimi“ krysami radšej nechám bez komentára. Režisér rok dozadu natočil predsa len o dosť lepšieho Grizzlyho (tiež s Christopherom Georgeom v titulnej úlohe). ()

Campbell

Tak tohle jsem jako malej žral ale zároven jsem nesnášel scény s Nielsenem, snad chápete že já ho jako malej bral jako komedianta. Nicméně film i po letech má co nabídnout a poměrně rychle i uteče. Je tu sice moře chyb a naprosto hluchejch míst a zároven zápletka je spíše k smíchu ale na film se dost dobře kouká a má takovou slušnou atmosféru a neustále se tu i něco děje. ()

darkrobyk

Fluorocarbonové plyny z aerosolových sprejů pronikají do atmosféry a ničí ozónovou vrstvu. Na Zemi tak dopadá silné UV záření, které mění chování zvířat, ale i lidí. Zde šli tvůrci ještě dál a se zářením spojili virus vyvolávající agresi. V jednom plánu sledujeme skupinu turistů vydávající se pod vedením instruktora Steva do hor, ve druhém pak osudy obyvatel horského městečka a celkové dění v zemi spojené s ničivými účinky slunce. Na lidi postupně útočí draví ptáci, vlci, medvědi, pumy, chřestýši, ale třeba i psi. Jednu ženu napadne v noci vlk, jiná je brutálně přepadena dravými ptáky. Svoji daň si vyberou zdivočelí psi i medvěd. Jak už to bývá, možná nebezpečnější se však nakonec ukážou samotní lidé. Přidanou hodnotou je krásná příroda, scény se zvířaty mají napětí. Několik postav bez milosti zemře. Dnes asi spíše pro žánrové fanoušky a sběratele, já jsem ale po letech jednu hvězdu ještě přidal. Milovníci strhující akce a brutálních efektů by ovšem měli zvolit něco jiného. ()

dobytek

Tento zvířecí "horor" mě v první polovině málem unudil k smrti, ale přečet jsem si tady, že si to ve filmu rozdá Leslie Nielsen s medvědem, takže jsem to nevypnul. Ze začátku sledujete pouze skupinku výletníků, která chodí lesem a do toho melou nějaký kraviny. Později se občas přidá i nějakej ten zvířecí útok, ale je to všechno natočený nějak bez nápadu - řev, zběsilej střih, zvířata se daj na útěk a člověk má z toho nakonec jenom krvavej škrábanec na xichtě a je úplně jedno, jestli ho napad vlk, pes, krysa nebo sova (jako pták, né doktor Sova). Aby to nebyla úplná nuda, tak občas nějaká postava i chcípne (dokonce i postavy, o kterejch jsem si myslel, že to určitě přežijou), ale opravdu jediný, co tady stojí za zmínku, je část filmu, kdy poněkud rupne v bedně Lesliemu Nielsenovi a ten se svlíkne do půl těla a následně začne mlátit ostatní výletníky klackem. Jeho postava v tomto filmu mě snad pobavila víc, než postava Franka Drebina v Bláznivý střele, i když to asi nebyl úmysl. Pokud by se později Leslie Nielsen neproslavil jako vyloženě komediální herec, asi bych to hodil rovnou do odpadu. Jo a ještě jedna věc stojí za zmínku... V jedný scéně chlápek otevře dveře od náklaďáku a na silnici vypadne mrtvola se zohavenym xichtem. George Miller zřejmě tenhle film musel vidět, protože úplně stejná scéna se odehraje na začátku Šílenýho Maxe 2. ()

hladass

Já mám tyhle staré kousky prostě rád... To byly ještě doby, kdy se na každý záběr nepoužívaly digitální, ale opravdová zvířata... Neříkám, že Day of the Animals je nějak přehnaně originální, napínavý nebo krvavý a částečně souhlasím i se zdejšími názory, že je docela nudný a nechtěně komický, ale na druhou stranu se mu nedá upřít určité kouzlo... Prostě slušný kousek, lehce zaostávající za svým předchůdcem Grizzlym, na který nebudu mít problém se znovu v budoucnu podívat... ()