Jurské bojiště

• Česko Tajemství dinosaurů (viac)

Víme, že před milióny let ovládali planetu Zemi ještěři nevídaných rozměrů. Dosud ale nikdo přesně nevěděl, jak tato pravěká zvířata žila, jaké boje musela svádět o každodenní dávku potravy a o přežití. S touto nežádoucí nevědomostí však nyní konečně uděláme krátký proces. Na základě nejnovějších výsledků vědeckého bádání totiž budou mít naši diváci možnost strhnout roušku tajemství z nedávno ještě neznámých aspektů dinosauřího života. (oficiálny text distribútora)

char_t

Během dílu s tyranosaury zřejmě vyplýtvali celý rozpočet na triky (a to ty efekty ani tak nestály za moc, viz zdejší galerie), a tak si ostatní díly musí vždy vystačit s pár vteřinami záběrů na "monstra", které se opakují pořád dokola a ve zbytku času je zastupují záběry na současné příbuzné nebo kostry. Škoda. ()

HonzaMag

Hm, no jo - technika holt pokročila. Před lety bych byl asi nadšený a tetelil se blahem; nyní bych řekl, že se jedná spíše o průměrný document, u kterého mi vadí častný nešvar USA seriálů, a to je neustálé opakování scén a komentářů. Chápu, že když už máme nějakou animaci s Dínou, tak je potřeba to náležitě zúročit a předvést. Ale copak jsem nějakej "Stupído Americano"? ()

janesX

Grafické efekty sú síce na tú dobu skvelé takže to celé vyzerá tip-top, ale komentár k týmto skvelím obrázkom sa neviemkoľkokrát neviemkoľkokrát neviemkoľkokrát neviemkoľkokrát opakuje stále dookola (možno aj 4-5x (chápem že viac k tomu títo odborníci povedať nevedeli )), v konečnom dôsledku mám pocit že každá epizóda by sa dala v pohode okresať do desať minútového "večerníčka", ktorý by som bez váhania zhodnotil na 5 hviezd. Všetko sa to ale obracia zhruba od doby ľadovej, kedy o príslušných tvoroch je k dispozícii omnoho viac informácií ale zase vizuálna stránka už tak ľudskému oku nestačí, keďže tieto cicavce (savce) poznáme o čosi lepšie. ()

Kadas97

C.S.I. Jurassic Park. Perfektný dokument, kde riešia ako, kedy a kým sa dostal dinosaurus do polohy v akej našli jeho kostru. Animácia je dychvyrážajúca a informačná hodnota série dokumentov je na veľmi vysokej úrovni. Podľa mňa nie je možné, aby si toto banda paleontológov vycucala z prsta a preto si myslím, že sa to fakt stalo ako hovoria. Úplne najlepší diel bol s velociraptormi a velkým nemotorným bylinožravcom. 10 z 10 ()

Taron

Slabý "dinosauří" dokument. Zdlouhavé díly a vcelku úsměvné "závěry", které vědci vyvozují mě donutily po několika dílech se sledováním tohoto dokumentu přestat. Člověk se toho moc nedozví, poslouchá spíše jen dohady vědců, které ani nejsou příliš zajímavé a začne se nudit. Dobrá kamera a zdařilé efekty mé hodnocení na víc než 50% nezvednou. ()