Hal Larson je pekne povrchný chlap. Zomierajúcemu otcovi sľúbil, že bude chodiť len so skutočne dokonale krásnymi a mladými ženami, čo dôsledne dodržiava. Čo si vlastne o sebe myslí? Sám nie je nič moc a bude si takto vyberať. Až v neskoršom veku, jedného čudného dňa, zostane Hal visieť vo výťahu a sám osud na neho pošle sprostredkovateľa k precitnutiu. Guru mu naznačí, že skutočná krása nie je často na prvý pohľad vidieť. Zhypnotizuje ho a Hal začne vidieť aj vnútornú krásu ženy a začnú sa mu páčiť aj dievčatá - povedzme - barokových tvarov. Jednoducho sa zamiluje do šialene tučnej a nemotornej Rosemary, ktorá má však zlaté srdce. Hal v nej však vidí krehkú krásku, po uši sa do nej zamiluje a kúzlo čoskoro prestane účinkovať... (TV JOJ)

Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// Jack Black, myšlenka, hudba, provedení, zábavné a dojemné –některé Ugly postavy/// Tak takovýto film mě velice sedl. Předně jej táhne Jack Black, který u mě stále více a více boduje a dostává se do popředí mích nejoblíbenějších herců. Strašně jsem se smál a bavil když jsem sledoval jeho herecké kreace. Zamiloval jsem si jeho postavu a vůbec nebýt jeho…. Rovněž reakce okolí na něj byly velmi vtipné. Možná jen některé dějové linie si mohli tvůrci odpustit. Ale celkově velice příjemný film, kterému se dokonce vyhnuli i trapné scény. Je to filmík sice šablonovitý, ale i tak v porovnání s jinými komediemi celkem originální. Mám z tohoto filmu dobrý pocit./// Celkem 82%/// ()

Pauling

Inspirace: film (určitě průměrný) mne fascinoval úplně něčím jiným než filmová zápletka a není mi úplně jasné, jestli dvě skutečné postavy hrály samy sebe: Anthony Robbins - guru neurolingvistického programování, který umí skutečně to, co bylo podstatou základní myšlenky filmu (myšlenkově přeprogramovat vnímání) - jeho knihy jsou neskutečné a neurolingistické programování základem např. scientologie nebo Silvovy metody. A potom, ten borec, co bez nohou v závěrečných titulcích tak neskutečně jezdil na lyžích, to byl Chrirstopher Reeve ? Kvůli těm dvěma stojí za to film vidět. ()

Radiq

Náhodou to byla dobrá komedia, která jak pobavila, tak promluvila do duše všem těm idiotům, kteří znaj jenom obecně uznávaný archetypy krásy, modelky a vyzábliny. Ale kdyby nebylo Jacka Blacka, tak by to byla poloviční sranda. Ale aji ta druhá polovina, která obstáravala fórky, byla dobře vymyšlená a kolikrát sem se poprskal, jak sem se začal chlámat. ()

Tyler

Pokud budu tvrdit, že "Těžce zamilován" je ta nejdivnější romantická komedie, kterou jsem kdy viděl - věřte mi. Rozhodně si nemyslím, že bratrům Farrellyovým šlo o nějaké morální poselství a že by svou poměrně nechutnou komedií nastavovali pověstné zrcadlo módně-anorektickému symbolu ženské krásy (což je imho sám o sobě totální nesmysl - bavíme-li se o normálních chlapech). Podle mého si bráškové jednoduše dělali ze všech zúčastněných bohapustou legraci. Od tlusťochů, přes inteligencí neobdarované, až po lidi těžce tělesně postižené. A rozhodně si to užívali... já ne. Ovšem abych nelhal - několikrát jsem se zasmál. Tak nějak se za to ale stydím. ()

orkadimenza

Téma vnitřní krásy je zde víc než znatelné, ovšem podané naprosto příšerným způsobem. Tvůrci to všechno obrátili, všechny krásky totiž byly v Halově představě zobrazeny šeredně, a naopak všechny "nepěkné" ženy byly v představě krásné. Přitom se úplně zapomnělo na to, že mohou být obě pozitiva (i obě negativa) skloubena dohromady. Ostatně, obojí je věc subjektivního názoru, každý to má nastavené jinak, což je další pozapomenutý fakt. Ještěže mě toto naučil život, a nemusím se řídit podle této stupidně povrchní komedie. Přitom si myslím, že nebýt těchto faktů, tak by Shallow Hal mohlo sahat daleko výš. Jacka Blacka moc nemusím, ale Gwyn ušla, takže to je jen další ukázka nevyužitého potenciálu. Škoda. ()

• Po záverečných titulkoch nasleduje ešte jedna scénka. (figis20)
  • Ve scéně, kdy si Rosemary (Gwyneth Paltrow) ukrojí kus dortu na oslavu Halova (Jack Black) povýšení, si můžeme všimnout, že velikost zbývajícího dortu se s každým jiným záběrem mění. Od celé půlky až po tři čtvrtiny. (Timak)
  • Gwyneth Paltrow musela na natáčení údajně chodit o čtyři hodiny dříve než všichni ostatní herci. Právě tak dlouho jí totiž trvalo, než se nasoukala do svého obřího lataxového obleku. (Karlos80)

Wrestler Jack Black

Wrestler Jack Black

22.11.2005

Herec Jack Black už sice za pár dní vstoupí na plátna kin jako filmař dobrodruh v očekávaném hitu King Kong, ale v současnosti již pracuje na další filmu, který jej vrací k jeho hereckým kořenům,… (viac)