Doktor Jeff (Robert Mitchum) se při jedné náročné službě seznámí s pěknou dívkou jménem Margo. Jejich románek se ale přestane vyvíjet podle jejich představ když Jeff nešťastnou náhodou zabije jejího manžela. Zbývá jim jen velmi málo času na společný útěk do Mexika. (worm14)

mikulem

Jak se dá ozvláštnit schéma, které je základním kamenem každého druhého noiru? Jedno řešení tu je. Mitchum dostane ránu do hlavy, to zamlží jeho úsudek a tím omluvíme, že není schopen racionálně uvažovat a nechá se proto vláčet svou partnerkou. Jak ale vysvětlíme, že ani ona nejedná racionálně? Jedno řešení tu je... Pokud film skřípe už v základních rysech příběhu, nedají se čekat zázraky. Přitom existují filmy (OUT OF THE PAST), které se bez podobných obezliček obešly, které hrdinovi ani nedávaly na výběr, jakkoli se snažil trablům vyhnout. Možná dobrý noir, bohužel ale směšný thriller. ()

Rogue

Potlesk ani ne tak pro Jahna Farrowwa, jako spíš pro scénář Charlese Bennetta, který posunul vyšinutost filmových hrdinů zase o krok dál. Psychedeličnost poslední půlhodiny silně připomíná pozdější Hitchovo Vertigo (pro kterého napsal Bennett scénář k 39 Steps), zápletka kombinuje D.O.A. a o pět let starší dvacetitisícové Detour. Konec trošku zamrzí, ale nijak tragický rozhodně není, Mitchum i Faith Domergue perfektní, ostatní velmi nadprůměrné. ()

Rob Roy

Moc příjemné překvapení. Poslední dobou na noirovky už nekoukám tolik co dřív, potřeboval jsem oddych, přejíst se dá všeho. Tahle neznámá záležitost s Mitchumem (jeho ležérní projev mě nikdy nezklame) má ale hutnou atmosféru zlého snu, tak silnou jsem možná nikde nezažil. Od okamžiku, kdy dojde k zápletce působí Where Danger Lives jako delirický sen vážně nemocného člověka. Potěší roztomilá "symbolika růží", motiv ochrnutí. A bacha, Mitchum OPĚT jede do Mexika, je to snad fetiš, od dob dob Out Of The Past (1947) nikam jinam v noirovkách nejezdí, případně už přímo tam se odehrává děj (The Big Steal, His Kind Of Woman). Vůbec tenhle "mexický prvek" je v béčkovějších noirovkách poměrně častý, pomalu téma na diplomku (levnější natáčení? kdoví). Dřív jsem si myslel, že Mexiko jako únik se objevilo až v dobách Sama Peckinpaha, ale ani náhodou. Škoda narychlo odbytého , který se díky dobové cenzuře odvíjí tím směrem, který zamrzí, protože tahle story směřovala k něčemu mnohem temnějšímu. ()

vitekpe

Hypnoza zrejme existuje. Na me funguje spolehlive R. Mitchum...objevi se na platne, me zacnou padat oci - a po deseti minutach spim... :-))) Nicmene, tenhle klasicky noir je udelany velmi pekne a Faith Domerque provedla svoji zvlastni figuru dokonale...Claude Rains v kratke rolicce tez potesil...pokud tedy mate chut na noirovy vecirek, sahnete klidne po tomto filmu a nebudete nespokojeni! P.S.: ...dokoukano az na druhy pokus, diky Mitchume... :-/ ()

Martin741

Dalsi genialny film -noir s Robertom Mitchumom /Big Steal, El Dorado 1966/ v hlavnej roli, tentokrat spolu s nadhernou Faith Domergue /Duel at Silver Creek/, dalej spolu s ludmi ako Claude Reins /Casablanca 1942, Vlkolak 1941/ a opat skvela Maureen O´Sullivan /Hana a jeji Sestry 1986, All I Desire 1953/. Doktor Jeff v podani Mitchuma nestastnou nahodou zabije kohosi a musi spolu so zenskou utekat az k americko -mexickym hraniciam. Rezia Johna Farrowa je genialna, kazdy zaber je prepracovany a toceny s laskou, herecke vykony mnou vymenovanych hercov su vynikajuce, dialogy na urovni a paci sami hlavne to, ze vatovo plane plkani tu bolo nemilosrdne zlikvidovane a axa aj objavilo, tak len na minutu - dve. Dalsie atributy noir filmov su tu plne zachovane : temne nasvietenie scen, cynicke charaktery hercov, krasne femmes fatales, drsne dialogy a tuna aj nadherne exteriery. Uz viem, odkial cerpal taky Sam Peckinpah tema Mexiko ako krajina, do ktorej ludia utekaju. Po tomto filme sa budem dost dlho zhanat, ale rozhodne ho chcem do filmoteky : 85 % ()

• Jeff (Robert Mitchum) vo filme jazdí na kabriolete Cadillac Series 62 z roku 1949, ktorý následne vymení za Pickup International Harvester C-1 z roku 1934. (westerns)
  • Pracovní název filmu byl po dlouhou dobu "A White Rose For Julie". (Conspi)

Noir Film Festival slaví 5. narozeniny

Noir Film Festival slaví 5. narozeniny

16.08.2017

Cynismus Humphreyho Bogarta, šarm Roberta Mitchuma, křehkost Lizabeth Scott, rafinovanost Alfreda Hitchcocka, temné příběhy z Mexika, napínavé filmové jízdy noirovými vlaky a standard v podobě… (viac)