Vězeňský dozorce Vince Rizzo (Andy Garcia) má strašné tajemství. Vlastně má několik tajemství. Jedním z nich je fakt, že se touží stát hercem. A tak po večerech tajně navštěvuje hodiny herectví. Za jeho nepřítomnosti se mu začíná odcizovat celá jeho rodina. Přicházejí pravidelné hádky se ženou, synem i dcerou. Poslední kapkou je pak Vinceho náhlé rozhodnutí přivést do domu mladého odsouzence, kterému chce pomoci začlenit se do společnosti. Každý člen rodiny má svá velká tajemství a problémů přibývá. Vše neodvratně dospívá do okamžiku, kdy se křehká struktura lží zhroutí. Všichni zúčastnění se ze všech sil snaží tento konec odvrátit. Vypadá to ale, že právě tajemný trestanec je tím správným katalyzátorem, jenž pomůže pravdě na světlo. (Brady)

Sarkastic

Tragikomedie s jednoduchou, avšak funkční zápletkou. Místy docela úsměvná, ale především příjemná a pohodová. Na druhou stranu, celkem dost záleží na tom, kdo je zrovna na scéně. Pasáže s dvojicí Garcia-Mortimer byly výborné, stejně tak sólová vystoupení prvního jmenovaného (casting!), společné rodinné scény však postrádají tu správnou šťávu (stolování + poněkud nezvládnutá „řecká tragédie“). Co se týče předvídatelnosti, nelze od filmu čekat nic překvapivého, ale (ne) vyvinutí jedné linie příběhu jsem přesto nečekal. Celkově mi to vychází na slabší, ale přesto ještě 4*. ()

hippyman

neotřelá americká komedie s odlehčenou atmosférou, nenucenými dialogy, úžasně vytvořenými (a zahranými) charaktery a skvěle vygradovanou pointou... malý velký film, který si nechce hrát na megasuper popcornový blockbuster, a to je přesně to, co mu svědčí... lež má krátké nohy a kór na městském ostrově s ní evidentně daleko nedojdete... 90% ()

easaque

-4* přes mé oblíbence se mi podařilo objevit tuto zajímavou americkou nezávislou především konverzační drakomedii. V rámci nezávislé scény na mě však působil hodně americky vlastenecky, přesto to nebylo až tak na škodu a možná o to osobitější. A i když je příběh jednoduchý, naivní a vlastně i trošku předvídatelný, tak je tam tolik zvratů, že nenudil. Tak dobře nudil, ale jen chvilku ze začátku než se dostal do do správných obrátek. Prostě příjemný odpočinkový film, který s radostí doporučím. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Aluska88

City Island je opravdu scénáristickým skvostem. Plejáda herců slavných jmen se sešla na jednom prostoru a vyšel z toho výborný snímek s propracovaným příběhem, v němž má každý haluz a smůlu v jednu chvíli. Andy Garcia to dopracoval tak daleko, že zaujal castingovou porotu a možná se dostane do Scorseseho filmu, Steven Strait je zase sexy s těma fousama a Ezra Miller je jako Paul Dano, ti kluci mají obličej, se kterým prostě nemůžou zahrát "normální" roli :) Tady má slabost pro MILF a Emily Mortimer je jako spásný anděl. Vrcholem snímku je scéna velkého odhalení všech zúčastněných na silnici. Jako by člověk sledoval řeckou, rodinnou tragédii. To tedy byla po(d)vedená famílie :) ()

Morien

Film je v rámci svého žánru docela zajímavě rozvržený, ale body mu značně ubírá odér příručkové scenáristiky. Vsadila bych se, že v literárním scénáři by se daly přesně na stránky rozpočítat všechny plot pointy přesně tak, jak mají být. Ve výsledku ale většina zlomů působí nepřipraveně a nepřirozeně a výběr herců tomu moc nenahrává. Mám zrovna takovou malou lásku k Ezrovi Millerovi, takže k němu výhrady nemám, ale zbytek představitelů by se dal popsat na modelovém příkladu Stevena Straita - ten je sice roztomilý, sem tam nějaký vtípek utrousí pěkně, ale vlasy a vousy jsou očividně nalepené a tím se nám boří čtvrtá stěna (aniž by to autoři chtěli), a lehká (a potenciálně freakovská) komedie ztrácí svou hlavní avízu, totiž tu lehkost, plynulost. A už se nějak zase ztrácím v souvětích. Zkrátka, nedostatek kouzla postav nemůže formální práce štábu ničím nahradit a zázrak nenastává. ()

• Andy Garcia a jeho dcéra Dominik García-Lorido si zahrali aj vo filme otca s dcérou. (U_S_O)
  • Všetky exteriérové scény boli filmované priamo na City Islande v Bronxe. Ak si pozriete túto lokáciu cez Google Maps a priblížite si východný koniec Horton Street v "street view", uvidíte dom Rizzovcov. Čudné však je, že dom oproti, kde bývala slečna Botero, je úplné iný. (MDesign)