Záře duhy

(festivalový názov)
  • Kanada A Shine of Rainbows

Tomáš, křehký a stydlivý osmiletý kluk, žije osamělým a smutným životem ve špinavém sirotčinci. Jeho svět zkrásní nádhernou explozí barev, když jednoho dne spatří Maire O'Donnellovou, jejíž úsměv a duch rozzáří nejen nejtemnější místnost, ale i Tomášovo srdce. Než se naděje, ocitá se Tomáš na lodi a pluje k větrem bičovanému Corrie Islandu u pobřeží Irska, kde se setkává s Alecem, zamlklým manželem Maire, který nedokáže skrývat, že s chlapcem není spokojen. Maire představí Tomášovi zázraky jeho nového světa. Podělí se s ním o tajemství moří, o záhady kamenného obra a ukáže mu, že kouzlo je možné nalézt všude - pokud se člověk skutečně dívá. Když ale zasáhne tragédie, stojí Tomáš proti dosud největší výzvě - pokud totiž nenalezne kouzlo, které je uvnitř něj, a nepodělí se o ně, přijde o všechno. (Zlín Film Festival)

dr.fish

Je to prostě pohádka pro děti. Sirotek najde místo a rodinu k životu. Nic ale není zadarmo a Irové holt nemají pohádky bez deprese a smrti. Tak je to trochu beznadějné a nebaví to každého. Nakonec je to ale pohádka, tak to končí celkem dobře. 60% ()

lena60

Zlinfest 2009: Snaha režiséra Vica Sarina natočit přirozený a upřímný příběh "ze života" měla ve výsledku poněkud opačný efekt. Záře duhy podle mě není víc než pouze dostatečně pěkně líbivý rodinný film. Vyumělkovaný. Efektní. Přebarvený. Režisérova obliba v barvách je patrná téměř z každého záběru, ale i práce s barvami musí být nenásilná a citlivá. Tu se z nich postupně staly pěsti na divákovo (uslzené?) oko. ()

Tatatranka

V barevných kontrastech se ztratila ponejprv nit - a příběh neměl po čem utíkat. Poté se postava přestala odrážet od postavy - zmizel ostrov a po jeho stopách odplulo moře. Neživé barevné živoření. ()