Van Diemen's Land

Macquarie Harbour je brutální australská kolonie pro trestance nacházející se v Tasmánii. Trestanci byli odsouzeni hnít tu tisíce mil od domova. Ploty nebyly potřeba, protože nepřátelská krajina kolem se ukázala být více nepřekonatelnou hranicí než klec.  Film je založen na skutečné události a vypráví příběh osmi odvážných uprchlíků, kteří se v roce 1822 snaží uniknout z tohoto pekla do neznámé buše. Skupinku z Irska, Skotska a Anglie spojuje jedno - chuť po svobodě. Buš je však neúprosná. Zoufalí a ztracení jsou nakonec hlady dohnáni k stále děsivějším činům. (beran-ek)

TomikZlesa

3* ze soucitu k atmosféře a přírodě. Jako film je to celkem obstojné, skličující, šíleně depresivní. Jenže, težko říct jak to doopravdy bylo , uživatel JANARYBA to celkem vystihl, celej tenhle film bohužel ničí to o čem to celé je, a to je banda totálních dementů který si fakt nedokážou sehnat k jídlu posranou žížalu, krysu, žábu, rybu atd.. i kdybych měl žrát vlastní hovna pořád lepší než žrát lidi. Banda tupců kterejm sem to přál ! ()

Ruut

Chodí pešek okolo, nekoukej se na něho. Koho pešek sekerou bouchne ... Prvních patnáct minut jsem se bál, že by to mohl být průser, protože herecké výkony a úvod do příběhu byly na úrovni ochotníků. Pak jsem se přestal bát a začal počítat mrtvoly a tipoval koho kdo sežere jako dalšího. Tohle nemá naprosto nic z roztomilosti Dravců. Nic z bezvýchodnosti Aquire, hněv boží. Nic z uhračivosti Malickových filmů. Vůbec nic, jen hodně mírné jatka a pár špinavých chlapů. Ta atmosféra filmu? Tou je myšleno pár přeletů nad pustou Tasmánií ... ()

Zeck

Drsné, syrové, krvavé, nechutné. Velmi rozporuplný film, který jednoho nadchne, druhého unudí k smrti. Pomalý styl vyprávění je asi hlavním důvodem tak nízkého hodnocení. Stopáž je možná zbytečně dlouhá a místama nemá co nabídnout. Takovéto filmy se nedají dělat akční, nebo zábavné, zvlášť když musí podrobně zachytit psychologii postav a jejich vývoj. Jen díky tomu jsem akceptoval rychlost děje, ačkoliv podobně utahané filmy bytostně nenávidím. Film poukazuje na nehezkou lidskou vlastnost a to je nenasytnost, zde představena smutným příkladem minulosti. 60% 24.08. 2010 ()

Rob Roy

Má to koule. Byly chvíle, kdy jsem si říkal, že to vypnu s tím, že tyhle pocity při filmu opravdu zažívat nemusím, ale nakonec právě tuhle nepříjemnou pichlavost musím ocenit. Na běžný drsný survival pro masy to je moc nedějové, nepříjemné a málo excesivní (žádné detailní záběry) a na artovou blitku o ničem/s výpovědí (vyberte si) zase přiliš syrové. Výborná práce s tichem, ostatně ten tagline k filmu je jeden z nejvýstižnějších, co jsem četl - Hunger is a strange silence. -- Pokud bych to měl aspoň pro představu k něčemu přirovnat, tak několikrát znásobte nepříjemnost Hillcoatova Proposition a uberte děj. Výborná pocitovka. 70%. P.S. Chtělo by to plátno, samé celky a polocelky. P.P.S. Tak hodinu po skončení mám z filmu v hlavě čím dál lepší dojem. Jsem zvědavý na další názory ()

Ant

Začátek filmu se tváří dost nevině, vezmeme-li v potaz, jak skončí. Je to drsné, bez servítek, místy až psychologický ale ne zbytečně hluboký náhled do povahy člověka. Přesto na mě děj nepůsobil chladně nebo odosobněně. Mrazivá hudba jen vylepšuje dojem z pohledu na nehostinnou krajinu. Velmi dobrá a děsivá pouť. ()

• Okrem ostrova Tasmánia sa filmovalo aj v jednom z austrálskych národných parkov. (MikaelSVK)
  • Malú rolu vo filme si zahral aj samotný režisér Jonathan Auf Der Heide, a to vojaka v člne. (MikaelSVK)