Tvorcovia hrubozrnných komédií bratia Farrellyovci sú tu opäť – tentoraz s komédiou, ktorej hrdinom je policajt trpiaci rozdvojením osobnosti, čiže schizofréniou. Tá prvá podoba je dokonalý „slušňák“ (alebo aj „pripečený pako“), milý a naivný strážca zákona Charlie Baileygates (Jim Carrey), tá druhá – jeho pravý opak – zločinecký Hank Evans. A ako to dopadne, keď medzi nich „vstúpi“ krásna Irene P. Watersová (Renée Zellwegerová), ktorú prenasleduje jej bývalý milenec a zamestnávateľ v jednej osobe, mafián Dickie Thurman (Daniel Greene)? (TV JOJ)

choze

Po megaúspěchu MARY se od IRENY očekávalo hodně, tím spíš, že na ní Farellyovci po geniálním BLBÉM A BLBĚJŠÍM spojili opět síly s Jimem Carreym. Jenže i když se tu jak Jim se svou obličejovou ekvilibristikou tak Farellyovi s fekálnostmi a sprosťárnami fest vyřádili a každopádně vznikla nadprůměrná komedie, výsledek má trpkou pachuť. Nemůžu si pomoct, ale výborná zápletka mi přijde nevytěžená, řada gagů trapná, Renée Zellweger se mi tu vůbec nelíbila a místy je to nepříjemně farellyovsky melancholické. Taky by určitě neuškodila střízlivější stopáž. Ale VagiClean, vulgární černí géniové nebo "živej nanuk" byli perfektní. ()

topi

Jim Carrey je strašnej pohodář a já mám jeho komediální rovinu rád. I když ten občasný fekální humor zaskřípal (naštěstí ho tam moc nebylo), tak je to neskutečná prdel! Scéna, když se jde Charlie/Hank po sexu na hajzl vymočit je top!! Bohužel jsem film vždycky viděl jen v dabingu, Dejdar sice není špatnej, ale věřím, že originál bude mnohem lepší sada! Vyzkouším... ()

Terva

CITÁT - Hej, vocase! Jo, s tebou mluvim! Koukej zvednout toho vajgla nebo si ho přilepim k podrážce a propasíruju ti ho prdelí až do držky!......... Scénář : Bobby Farrelly, Peter Farrelly a Mike Cerrone. Kamera : Mark Irwin. Hudba : Lee Scott. Ve filmu zazní The Offspring se songem Totalimmortal http://www.youtube.com/watch?v=ApMel9DdnLo CHYBY VE FILMU - 1 - Muž na mostě odstřelí Charliemu palec na pravé ruce, ale na konci filmu, když se líbá s Irenou, má ovázanou levou ruku. 2 - Hankovi hodinky si ve filmu dělají co chtějí. Jednou je má, jednou ne a zase jo....... CITÁT - Když mi bylo patnáct, umlátil jsem svou rodinu ve spaní kladivem. Mámu, tátu, bráchu i ségru. I když ségra nespala. To mě fakt mrzí........... ()

UncleG

Nemůžu si pomoct, přestože je "Mé druhé já" narvané solidními fóry, já chci od komedie víc než jen sled zábavných skečů vedoucích odnikud nikam. Příběhově tedy naprostá nula, některé téměř geniální komediální výjevy by bývaly s klidem vyhnaly hodnocení na tři hvězdy. Bývaly. Nebýt celé řady nevydařených, vulgárních trapáren a nechutností. ()

MM11

Bratři Farellyové těžce minuli cíl... už zase. Atraktivní obsazení jednoduše nazamaskuje bezduchost scénáře a jeho vyčpělost. Jim Carrey osciluje mezi chudákem a nejzákeřnějším darebákem, ale v obou polohách přehrává, k tomu připočtěte přehnané a přepísklé vtipy . Nebýt těch tří cvalíků nezachrání tuhle taškařici ani spása boží. ()

• Most, po kterém na konci filmu Charlie (Jim Carrey) přechází, spojuje Jamestown s Newportem. (HellFire)
  • V scéne, kde Charlie (Jim Carrey) saje mlieko z prsníka ženy, ktorá dojčí svoje dieťa, sa skutočne jedná o prsník herečky Shannon Whirry. Scéna sa točila viackrát a Jim sa jej zakaždým ospravedlnil. Podľa jeho neskoršieho vyjadrenia to bola preňho veľmi nepríjemná a ponižujúca situácia, preto mal požiadavku aby sa pri filmovaní zúčastnil len nevyhnutný štáb. (T0M0)
  • Tržby ze severoamerických kin byly 90,6 milionu amerických dolarů, součet těch celosvětových 149,3 mil. (NIRO)

Zemřel herec Robert Forster

Zemřel herec Robert Forster

12.10.2019

Ve věku 78 let zemřel vážený herec Robert Forster. Ten byl známý především díky svým charakterovým rolím, včetně té ve snímku Jackie Brown, která mu vynesla dokonce i nominaci na Oscara. Herec… (viac)