Premena

• Česko Proměna (viac)

Jeanne (Sophie Marceau), pohlcená do psaní svého prvního románu, začíná pozorovat kolem sebe znepokojivé změny. Její tělo se začíná měnit, ale nikdo v jejím okolí to nepozoruje. Její rodina pokládá tyto obavy za výsledek stresu při dokončování románu, ale Jeanne si uvědomuje, že se děje něco mnohem hlubšího a mnohem více znepokojujícího. V domě své matky objeví fotografii, která ji přivede na stopu jedné ženy v Itálii. Tady, přeměněná v jinou ženu (Monica Belluci), odhalí zvláštní tajemství své identity. (oficiálny text distribútora)

Faidra

S hlavní hrdinkou jsem zejména ve chvíli, kdy se jí byt mění před očima, dost soucítila, protože se moc dobře pamatuju, jak jsem jednou po návratu z tahu všechny přítomné halasně obviňovala, že mi museli přestavět kvartýr, jelikož přes tu sedačku jsem musela upadnout rozhodně a pouze proto, že tam nikdy předtím nestála. Ale soucit není pro vztah ten nejlepší tmel a tak už záhy jsem se místo účasti začala pošklebovat všem, kteří se na Ne te reourne pas podíleli, s malou výjimkou Sophie a Moniky - tyhle dvě jsou zkrátka i ve věku, kdy se některé už těší na vnoučata, naprosto neodolatelné. Poněkud to ale ubírá na působnosti obav hlavní postavy, mně by fakt, že se měním v signoru Belluci, přišel jako obstojný terno. ()

Prochy38

Nebudu si hrát na chytráka, ale já to prostě nepochopil.... Nebylo to nudné, ale ani zábavné. Něco se dělo s ženou a vypadalo to, jako by se její mrtvá sestřička imaginárně vtělila do ní, ona žila její život až do chvíle, kdy se začala zase stávat sama sebou. Takto jsem to pochopil. To je hodně divné, že? 2* za dvě nádherné protagonistky, kterým věk snad jen prospívá!! :) ()

Arsenal83

Film ma bavil asi dve tretiny času, malo to niečo do seba, prinášalo možnosť až hororového predstavenia v štýle Stephen King. Nekonalo sa, prišlo skôr mysteriózno s nie najdokonalejším záverom, ale nevadí, aspoň sme mali pri sebe dve krásky v rokoch a nikdy by som nepovedal, že Sophie Marceau môže vedľa niekoho vyzerať úplne priemerne. No ale pri Monice Bellucci tak vyzerá väčšina žien. ()

oveckaoa odpad!

Wow tak to je mazec hlavní ženskou mám chuť zabit po 5 minutách jejímu manželovi (nebo přítelovi) mám chuť dát medaily za to že s ní vůbec dokáže vydržet ty děcka mám chuť zabit po 10 minutách přičemž by je měl někdo pravidelně mlátit aby se naučily chovat. Tu její matku nematku bycvh dal do ústavu por závislé na hraní a tak by se dalo pokračovat. Jinak kam se hrabe Asylum takovou bandu nesympatických herců aby člověk pohledal teď se tam dokonce mluví italsky a oni to ani nepřeloží tudiž vím úplné hovno paráda. Sračka roku a myslím že ji asi nic ani nepřekoná leda že by někdo natočil Proměnu 2 :-) . P.s. ani ten sex nestojí za nic. ()

Ryuuhei

Divný film, který dává, ale i nedává smysl. I když jsem měl od začátku do konce očekávání, jak tohle dopadne a co se ukáže být pravdou, nebavilo mě neustálé hrdinčino civění do ničeho a celkově utahaný děj, který nepůsobil jako skoro 2, nýbrž při nejmenším 4 hodiny. Na druhou stranu to zase takový průšvih není, člověka to chytí a nepustí. Ale není to ten film, který vyloženě baví, ale spíš člověku dává zabrat na mozkové závity a občas trochu děsí. Kdy ta někdy až děsivá atmosféra je velmi kladným prvkem. 50% ()

• Natáčení probíhalo v Lucembursku, Itálii a Francii. (Terva)
  • Film měl nesoutěžní premiéru na Filmovém festivalu v Cannes 2009. (Terva)