John Wisdom přichází do bank se zbraní v ruce, ale peníze v nich nekrade. Loupí pro lidi, když ničí doklady o hypotékách dlužníků. Neznamená to, že by se netěšil zájmu policistů, kteří se ho snaží dopadnout v pěti státech USA, ale John spolu se svojí mladou přítelkyní dokáží uniknout. Pro některé je Wisdom hrdinou, pro druhé se stává zločincem. Jen on sám ví, že chtěl být někým úplně jiným. (Warner Home Video CZ)

TheRaven

Ze začátku velmi mile, skoro až naivně působící road movie, kde však hned od začátku víte, že to prostě nemůže dobře skončit. Avšak nic není tak horké, jak se to uvaří. Jen se přesvědčete sami. Emilio Estevez je navíc jedním z mých nejoblíbenějších herců a možná i proto se mi na to tak dobře koukalo. Navíc je to i jeho režijní debut a musím uznat, že určitě povedený a stojící za pozornost. ()

J.Connor

Dostal jsem o víkendu ohromnou chuť na americká filmová 80. léta, ale nechtěl si připomínat nic, co už jsem viděl. Po delším výběru padla volba na Wisdoma, což se ukázalo jako trefa do černého. Měrou vrchovatou jsem dostal tehdejší kamerovou techniku s barvičkami, módu, způsob vyprávění a kýč, ale jeho ve finále mnohem méně, než začátek napovídal. Jako bonus dvě sympatické sošné hvězdy téhle epochy v jejich rozpuku. ()

Malarkey

Wisdom je suprový film. Nechápu to zdeší naprosto průměrné hodnocení. Cítil jsem z něj přesně ten osmdesátko-devadesátkový pocit, který mi přináší i kdejakej akčňák. A tohle přitom vysloveně akčňák není. Za to ale má skvělý příběh, výborného syna Martina Sheena, Emilia Esteveze a překrásnou Demi Moore. To stačí k tomu, abych se u filmu skvěle bavil, občas se zasmál, ale prakticky celých 109 minut užíval atmosféru, kterou jsem hodně dlouhou dobu nezažil. A díky za ní. ()

Jara.Cimrman.jr

"Budu tím, v čem mi společnost nedala na vybranou. Kriminálníkem." Wisdom, kterému prudérní společnost nedala kvůli jednomu mladistvému úletu šanci pracovat, mi byl sympatický a jeho vztah s Karen se mi taky líbil. Dokonce i to, že si našel smysl života - pomáhat lidem okrádaným bankami, se mi hodně zamlouvalo, ale jeho způsob konání nikoli. Nemyslím tím to, že samopal Uzi držel asi jako uklízečka koště, ale to, že svou zjevnou inteligenci nepoužil k tomu, aby zapřemýšlel o budoucnosti. Doufám, že si to alespoň užil, protože já moc ne. ()

Enšpígl

80. léta v plný síle. Naivní, ale nezapomenutelný. Absolutně nemám problém s hodnocením nejvyšším, protože ten konec v podání Emilio Esteveze byla frajeřina největší. A Demi Moore ? No ta v době, kdy si ještě netykala s plastickou chirurgií byla nádherná, ale tady je přímo k pomilování. Navíc kluci, kdo z nás by nechtěl holku, která by s náma klidně šla až do pekla a ještě nám na tý cestě dávala sílu ? ()