Mladý vietnamský veterán po návratu domů trpí vážnými psychickými problémy a jeho rodina ho stále nechce pochopit... Mladý Jeremy Collier (Emilio Estevez) se vrací domů z války ve Vietnamu, a přestože unikl zraněním, trpí těžkými nočními můrami a neustále jej sužují halucinace plné válečných hrůz. Jeho středostavovská rodina předstírá, že se nic neděje, a úpěnlivě se snaží synovy problémy ignorovat. Jeremyho otec Bob (Estevezův otec Martin Sheen) má k němu velmi chladný vztah a trvá na tom, aby své válečné vzpomínky překonal a začal už konečně se svým životem něco dělat. Jeho matka (Kathy Bathes) je až neobvykle veselá žena, která předstírá, že se vlastně nic neděje. Oba rodiče jej tak neustále mlčky nutí, aby se vrátil ke svému starému životu, jako by jej válka a zabíjení vůbec nezměnilo. Vnitřní hrůzou sužovaný Jeremy zjišťuje, že musí čelit téměř stejně silnému nepříteli jako ve válce. Jejich mlčení a jeho narůstající zlost brzy dosáhnou bolestivého střetu a rodina jej bude muset přijmout takového, jaký je, nebo bude zničena. Souboj s rodiči eskaluje na Den díkuvzdání, kdy je odhaleno kruté tajemství. (oficiálny text distribútora)

dobytek

Emilio Estevez natočil fakt zvláštní dílo. V podstatě celej film je o tom, že se otec, matka, syn a dcera spolu hádaj o nějaký píčoviny. Pak synovi tak trochu rupne v bedně a ty hádky překročej běžný meze. Ale kdybych žil v takový pošahaný rodině, tak bych ani nemusel bojovat ve Vietnamu, aby mi ruplo v bedně. Jinak konec filmu mi přišel trochu podivnej. Emilio Estevez prostě odjede autobusem a je tam takovej doslov, že je to vlastně všechno v cajku. 70% ()

Bart

Skvělý režijní počin E. Esteveze, který nestojí ani tak na jeho samotné režii, jako spíš na hereckém výkonu mladého herce a na výkonu pečlivě vybraných představitelů dalších rolí (M. Sheena a K. Bates). Na mě osobně film hodně zapůsobil a proto nemohu hodnotit jinak. Jedná se o komorní, vysloveně herecký (ale ne ukecaný) film. ()

MatesMS21

Dost dobře nemohu v první chvíli po shlédnutí říct, co na mě tolik zapůsobilo.. Scénář? Výkony herců? Ta příšerně dusná atmosféra? Konflikty? Neporozumění? Nebo ten poslední záchvat? Všechno dohromady? Rodinné drama se vším všudy. Nedovedu si představit, jaké je to, začlenit se zpátky po prožití hrůz války, zvlášť, když se vám rodina odmítá přizpůsobit. Jaké to je pro tu rodinu, která neví, co má dělat. a snad ani nechce. Vtáhnulo mě to přímo dovnitř mezi ně.. A sem rád, že ten film skončil... ()

NinonL

Nebýt posledních dvou vět, myslela jsem si, že je to (pravdivá) obžaloba americké vlády, která šíří po světě "demokracii" a likviduje tím nejen napadené státy, ale i rodiny vlastních občanů. Film je sondou do života jedné z nich, do níž se vrátil syn, který zažil válečná zvěrstva ve Vietnamu. Kdyby tam ten konec nedali, nešetřím hvězdami. ()

misterz

Zabudnutý snímok a to je podľa môjho názoru škoda, pretože väčšiu pozornosť si určite zaslúži. Skvelé herecké výkony ústrednej trojice (rodičia plus syn) a príjemné komorné spracovanie sú atribúty, ktoré film ťahajú do nadpriemeru. Možno by som v závere ešte trocha pritlačil na emócie, ale rozmýšľať bolo aj tak nad čím. Pre mnohých sa vojna a utrpenie návratom domov veru neskončili. Iba hlupák to môže ignorovať. 75/100 ()