Robinson se těsně před koncem světa pokouší v apokalypsou zkoušené Evropě sepsat svůj životní příběh a najít svou ztracenou lásku. Situaci mu ale nestěžuje jen epidemie, radioaktivita a bombové útoky, nýbrž i milostný trojúhelník. Nepokoje celosvětově nabývají na intenzitě a do konce světa zbývá možná už jen posledních pár dní. Dá Robinson přednost lásce, nebo životu v nově zrozeném světě? (playboxguest)

honajz

Mankote, to byla pí.čovina. A to doslova - full frontal vagín a pinďourů tu najdeme nepřeberné množství. Stojím si za tím, co jsem napsal u filmu Hledám přítele pro konec světa. Tyhlety filmy o koncích světa jsou na jedno brdo. A tenhle taky. V podstatě jde o milostný cca pěti až šestiúhelník, v němž je i něco gay komunity, okořeněný, aby se neřeklo, tím virem v luftě, na který lidi postupně začnou umírat. Hlavní hrdina nejspíš objevil lék na ten virus - a to promiskuitní sex v co nejpravidelnějších dávkách, jedno jestli s tomboykou nebo starší ženou... Btw, ten chlap vypadá tak připitoměle, že se až divím, jak mu ty baby běhaly do postele a tomboyka ho měla za svou největší lásku (vedle klientů). A v podstatě mnohé scény nedávají smysl, jsou jen pro efekt, aby si divák řekl wtf a režisér potěšil své ego, jak přišel s něčím nečekaným. Některé scény mi přišly fakt divné - třeba přijde chlap do Paříže, nikde ani jedno světlo, svítí si baterkou, a druhý večer světla svítí a po ulicích jezdí auta? Jako že aby tam mohli běhat nahatí a mělo to větší napětí či co? Hvězdu dávám za krásné lokace, často to připomínalo cestopisný dokument o krásách a částečně zvycích té které země, která film koprodukovala, ale tohle není dokument. A pokud se na film nebudete chtít dívat, tak SPOILER se hrdina prošuká až do posledního dne a pak - asi - všichni zhebnou. ()

Flego

Zvláštny film. Miešanie žánrov od road-movie, romantiku, drámu, sci-fi, dokonca až tragikomickosť niektorých situácií dokáže vyvolať riadny chaos v divákovi a neustále posúvanie príbehu do rôznych lokalít sveta ( sú tu zainteresované všetky koprodukčné krajiny ), dokonca zo začiatku do rôznych časových rovín určite nepomáhajú v orientácii. Napriek tomu tento príbeh nie je zle natočený, len vyžaduje trpezlivosť a pozornosť. Hlavný hrdina Robinson ( Mathieu Amalric ) sa po rozchode s manželkou potĺka priestorom a jeho potulky s egoistickými túžbami ( nielen jeho ) podnecujú promiskuitné chovanie. Morálna prádznota všetkých je do očí bijúca a hlboko korešponduje so situáciou vo svete. Áno, prežívame posledné dni do konca sveta... Z východu sa hrnie bližšie nešpecifikovaná nákaza, metropoly sú bombardované a taktiež nevieme kým. Svet je v troskách, ale primárne tu ide o narušené vzťahy a celá apokalypsa je len kolorit. Les derniers jours du monde je zaujímavý film, ale jedno pozretie stačí. Prvý komentár. ()

ABLABLABLA

Vůbec nevím, co si o tomto počinu myslet. Nemám prostě slov... tak divný, ale zároveň zajímavý a nevšední snímek jsem dlouho neviděla. Je to snad první film, kde je konec světa natočeny uvěřitelně. Žádné katastrofické filmy (vybraný namátkou, takových céčkových sraček je kotel), scifi (i když v tomto případě k tomu úplnému konci nedojde) či mysteriózní, ani přehnané fantasy komedie, nebo jiné podivuhodné, ale málo uvěřitelné filmy. Tohle opravdu vyznělo realisticky, prostě normální konec světa a bacha SPOILER opravdu tu dojde k tomu konci, stejně jako ve většině výše zmiňovaných filmech. Prostě zajdete do kavárny a tam mrtví lidi na stolech, na lehátku v bazéně, na ulici.... tak jak umřeli, tam leželi... prostě je skolil virus, nebo se zabili, nebo je někdo zabil. "Theo ještě spí? - Vlastně zrovna vyskočil z okna. - Oh.." Prostě normálka. Jinak myslím, že i mé myšlenky naprosto doplňují ostatní dva komentáře: Flego, BarVo. Zajímavý snímek, škoda, že ho vidělo tak málo lidí.. zatím... 3-4*, nedokážu se rozhodnout, furt mě něco táhne k těm 4*. ()

rivah

Mathieu Amalric dal filmu poněkud zvrácený půvab, chuť a vůni. Lehké a přitom působivější než nákladná supervize konce světa. (70%) ()

BarVo

Kto by to bol povedal - koniec sveta nebude 21.12., ale 14.7. No a že Francúzi posledné dni sveta presúložia, sa asi dalo očakávať. Je to divné, ale svojim spôsobom sa mi ten film aj páčil, mal pár skutočne okúzľujúcich scén a Mathieu Amalric má svojskú charizmu. Nejakú logiku vo filme nehľadajte, je to skôr o pudoch a pocitoch. A môj pocit z neho nie je zlý. ()