Závod do Dakaru

• Česko Závod Rallye Dakar (viac)
Dokumentárny / Športový
Veľká Británia, 2006

Když britský dobrodruh a nadšený motorkář Charley Boorman dokončil se svým nejlepším kamarádem hercem Ewanem McGregorem výpravu kolem světa na motorkách, kdesi – ani si nepamatuje kde – prohlásil, že by se rád zúčastnil Rallye Dakar. Tato ledabylá věta však měla pěkně děsivé následky. Vše začalo nabírat na obrátkách, až se Charley najednou ocitl u zápisu na Dakar, pravděpodobně nejnebezpečnější závod na světě. Sledujte pozoruhodný příběh o limitech, kterým se přibližujeme v touze po dobrodružství, a vydejte se s námi na 10 000 kilometrů dlouhou pouť z Portugalska do Senegalu terénem, který patří z hlediska jízdy k nejdrsnějším a nejzrádnějším, jaké si dovedete představit. (oficiálny text distribútora)

Dragoni

Race to Dakar jistě není dokumentem pro každého. ale osobně jsem rád, že jsem ho mohl vidět a poznat jak probíhá největší off-roadová motoristická událost na světě, která jistě není žádnou procházkou přes růžovou zahradu a testuje jak stroje tak i jejich jezdce, až na samou krajní mez. ()

milford

Jsou tu sice motorky a Charlie, ale srovnávat s Long Way je zcela mimo mísu, tohle je úplně o něčem jiném. Pohled na jeden z nejtěžších motoristických závodů, který se mi zpočátku zdál sice takové lehčí popojíždění mimo silnici, ale jakmile se to dostalo do Afriky a do písku, tak to začalo mít grády. Člověk se tu dozví velké množství věcí kolem Dakaru, které ze zpravodajství na Nově ani náhodou nedozví. Hlavně v posledních epizodách šlo na všech účastnících vidět jak opravdu těžký Dakar je a nebylo by od věci udělat něco podobného i s Americkým Dakarem, i když chápu že jít do toho znovu může být mnohem těžší než jít do toho poprvé, když člověk netuší, jaké zkoušky ho čekají. ()

MiCM

Tak každopádně sem rád za každý takový dokument, přece jen mě ale tohle bavilo podstatně méně než Long Way Round, nebo Long Way Down.. Rozhodně zajímavé vidět jak to chodí okolo Rally Dakar a jak je to náročné, ale té pohodové jízdy pěknou krajinou tady moc nenajdete. Je to prostě závod s tím co k tomu patří s trošku větším množstvím povídání a řešení situací okolo toho. Té jízdy tu už není tolik..samozřejmě to nešlo řešit jinak, kamery na helmách už tak prošly tak tak.. ()