Hodně tíživá, intimní zpověď režisérky Esther Rots. Útěk hlavní hrdinky z rušného velkoměsta na samotu do polorozpadlého vesnického domku. Od úplného osamění ale často není daleko k šílenství... Film jako součást psychoterapie. Někdo se z deprese vypíše. Někdo natočí film. Myslím, že Kan door huid heen je právě tenhle případ. Otázkou je, jestli je v takových případech vhodné jít s kůží na trh. Všudypřítomná atmosféra strachu. (oficiálny text distribútora)

jhrasko

...Marieke opúšťa rytmus svojho rodného mesta a zvolí si osamelosť v schátralom dome kdesi v pustatine. Jej iracionálne strachy na zamrznutej farme sú neustálym bojom..ako však začne naplno prepukať jar, jej záujem o nové veci, ktoré zakrývajú plieseň zimy, ju ťahajú von z dusivého vnútra jej mysle...pomaly prichádza pomoc suseda Johna, ale ako prichádza zmena ročného obdobia, rovnako sa mení i Marieke...TOTO SNÁĎ NEMYSLEL NIKTO VÁŽNE ?! ()

lena60

Zlinfest 2009: Hodně tíživá, intimní zpověď režisérky Esther Rots. Útěk hlavní hrdinky z rušného velkoměsta na samotu do polorozpadlého vesnického domku. Od úplného osamění ale často není daleko k šílenství... Film jako součást psychoterapie. Někdo se z deprese vypíše. Někdo natočí film. Myslím, že Kan door huid heen je právě tenhle případ. Otázkou je, jestli je v takových případech vhodné jít s kůží na trh. Všudypřítomná atmosféra strachu. Já jsem se bála nepřetržitě po celou dobu promítání. Dlouho jsem neviděla tak depresivní a dusivý film. ()

sochoking

Vynikajúco nakrútené stavy úzkosti a paranoje. Toto sa deje len v najdesivejších opilcových nočných morách, ked' vytriezvieva! Veľmi ťažká depka... ()