Oheň v horách

• Česko Oheň v horách (viac)

Na odlehlém statku ve švýcarských horách žije rodina – matka, otec, od narození hluchý chlapec a jeho sestra Belli, která by se byla ráda stala učitelkou. Místo toho se po skončení školní docházky stává děvečkou ve vlastním domě a zároveň chodí vyučovat mladšího bratra, který je otcem pro jeden mladický nerozvážný čin neúměrně tvrdě potrestán a izolován vysoko v horách. Od útlého dětství jsou ti dva nerozlučný pár. Sourozenecká láska postupně přeroste v milenecký vztah a vyústí v katastrofu. Etnologicky přesně vystavěný film zcela nepokrytě líčí všední dny na statku a nutí diváka k zamyšlení nad lidskostí a lidstvím. (Das Filmfest)

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ KINOPREMIÉRA: ÚPF = III./ 1988 - v pôvodnom znení s titulkami - nadčasová dráma s tematikou incestu. K deju: V horách na samote žijú postarší rodičia s dvomi dospievajúcimi deťmi. Chlapec je hluchonemý. Samota, izolácia a neprítomnosť intenzívnejšieho styku s civilizáciou vyústia do tragédie ... (3.8.2009) ()

Scraffy

Nádherná výprava a kamera, aká je v tomto filme bohužiaľ nezachraňuje nudnosť scenára. Mám rád filmy, ktoré sa zaoberajú dedinčanmi žijúcimi v horách, ale toto bolo naozaj nudne pojaté. Malo to celkom slušný nábeh no neskôr sa to vytratilo a stalo sa z toho len bezduché kecanie. Má to dve hodiny, ale kľudne stačila nejaká hodinka aj niečo a bolo by to viac záživnejšie. Ale aj tak musím podotknúť, že podobných filmov treba viac! ()

Pafl

No, a teď mi řekněte, co se s těmihle filmy stalo. Co se stalo s Höhenfeuerem, se Skønheden og udyret, s Ägget är löst, s filmy Marca Ferreriho? Kam se poděla tahle odvaha, tahle suverenita filmů, ve kterých všechno bylo možné, protože proč by nebylo, když jsou to autorská díla? Drtivá většina dnešní produkce ničím takovým nepřekvapí. Nebo možná překvapí, ale je to šroubované a průhledné. Dnešní filmy se točí v rukavičkách a výjimek je málo. Höhenfeuer je nostalgickou vzpomínkou na doby, kdy ještě všechno šlo. ()

Pepinec

Na to, jak málo opravdu důležitých a zásadních věcí se ve filmu odehrálo, mi přišla dvouhodinová stopáž jako zbytečný luxus. V zásadě je to ale jenom tenhle nepoměr, který mi brání dát bonbon číslo čtyři, protože sondě do duší venkovanů žijících v horách já rozumím vždycky. (Challenge Tour 2015, film č.22) ()

lilyflower

Pre tých čo film nevideli - nečítať obsah od distribútora. Pretože tento film si treba dávkovať postupne. Ja som ním bola očarená. Všetko čo sa tu deje je zobrazené tak realisticky, až skoro cítiť chladný horský vzduch a vietor vo vlasoch. Herci skvelý, pribeh je podaný bez zbytočného pátosu alebo zveličovania. Súhlasím s názorom nižšie, ze takýto film sa už dnes netočí. A hoci tušíte blížiace sa nešťastie, na tento koniec vás nič nepripraví. Dávam palec hore aj za to že sa vo filme nevynášajú súdy nad hriešnikmi. To všetko sa necháva na diváka. ()