merigieren

Začneme u dvou polonahých bratro bláznů na lodi stojící v prostřed pole, občas k nim přijede auto s mlékem. Pak objevíme prodavače aut zdrceného ztrátou ženy, v práci mrtvolným stylem rozmlouvá zákazníkům nákupy, což se šéfovi moc nelíbí. Ve volném čase se stará o 5 letou dceru, která odmítá mluvit, neboť chce maminku. Poslední z postav s nimiž se potkáte ve filmu je skoro šílená spisovatelka a její tvůrčí mistr. Ona píše knihu právě o dvou bratrech ze začátku, dospěje k nápadu, že jednoho z nich zabije. Po vykonaném činu na papíře se z toho zhroutí, na(ne)štěstí obět uteče do skutečného světa. Potká prodavače aut, žije u něj. Naše spisovatelka se hroutí čím dál víc. Prodavač aut pod hrozbou vyhazovu začne zase prodávat. Dcerka promluví. Půjde se vykoupat do bazénu, otec ji chce zachránit, utopí se, a na závěr zjistíme, že naše spisovatelka byla vlastně ta dcera, která vzpomíná na dětství... Trochu se to způsobem vyprávění podobá filmu Arizona Dream, jenže já na podobná mluvící polodramata s nevtipným humorem moc nejsem, takže mě to po celou dobu dost nudilo, dokonce sem si to rozdělil na dvakrát. Pro lidi vyžívající se v lidských postavách je to na 5* pro hitmanovce na odpad. Já dám 2* za to, že sem to nakonec i pochopil. ()