Do Měsíce narazil ničivý asteroid a způsobil obrovskou explozi skal a sutin. O několik dní později se začaly na Zemi objevovat neobvyklé přírodní jevy. Zprvu překrásná podívaná na největší roj meteoritů za posledních 10 000 let je totiž předzvěstí nadcházející katastrofální srážky Měsíce a Země. Nejlepší světoví vědci Alex Kittner (David James Elliott - TV seriál JAG) a Maddie Rhodes (Natasha Henstridge - Mutant) mají přesně 39 dní na to, aby odklonili dráhu Měsíce nebo Země, jinak celé lidstvo vyhyne. Ve vedlejší roli filmu se představuje James Cromwell (W., Zelená míle). Souboj s časem začíná. (oficiálny text distribútora)

kinej odpad!

USA, Německo a Kanada spojili své produkční a herecké síly, a vyblily tuhletu debilitu. Jako by se jednotlivé země předháněli v tom, kdo dá filmu to nejhorší. A skutečně je těžké najít vítěze. Celý film je naprosto hloupý, je to mrhání penězi, mrhání vysílacího času a hlavně mrhání mého času. I to, že píšu tento komentář je mrhání času, protože tento film si ani nezaslouží být hodnocen. Ale bohužel jsem ho shlédl skoro celý a a všechna ta nashromážděná negativní energie musí nějak ven. Ale věřte nebo ne, tohle je ještě horší film, než Armagedon. Těžko uvěřitelné, ale je tomu tak. Kdydy bylo ve filmu více speciálních efektů, alespoň by se tomu mohl člověk vysmát, jenomže místo toho se nás "tvůrci" rozhodli ukamenovat nudnými rádoby dojemnými dialogy, kterých je zde mraky. Doporučuji spíše film Uranus Experiment. Je stejně špatný, ale alespoň se v něm něco děje. ()

Lukoboss odpad!

Exploze brzo nastane u mě, protože taková zhovadilost se jen tak nevidí. Tradičně dementní dialogy a "náhodné" situace, k tomu úplně příšerné animace, které neodpovídají roku 2008. Jestli to měl být pokus natočit druhý Armageddon, tak ne že se nepovedl, ale naprosto (nejen) mě zhnusil a odradil tenhle typ filmů v mých očích. Podobné snímky nikdy nebývají super (vyjímek je málo), ale tohle by si zasloužilo snad body do mínusu. Pokud ještě uvidím pár takových příšerností, asi už nikdy nezapnu televizi! Uuuh to je výzva, bojím se, že do 14 dnů budu mít vystaráno. ()

brzozin odpad!

Samozřejmě dávám odpad, protože tohle veledílo dosahuje svou kvalitou naprosto dokonale úrovně všech podobných jedno až dvojdílných televizních sraček s apokalyptickou tématikou. S podobnými srágorovinami se poslední dobou doslova roztrhl pytel. Po úspěchu Armagedonu, Drtivého dopadu a Dne po té filmaři pochopili, že lidi dnes chtějí vidět, jak je civilizace cupována na sto různých možných způsobů. Patrně to pramení z dnešní postmoderní traumatizující doby, kdy lidé na západě samou rozežraností neví, kudy kam dál a tak chtějí vidět zánik lidstva na všechny možné způsoby. Protože jak řekl jeden klasik: Dnes je snazší představit si konec civilizace, než konec kapitalismu. Ale dost bylo filosofování. V komenu k filmu, jako je tento, je to až nepřístojné. Je to asi stejné, jako debatovat s bezdomovcem před večerkou o kvalitách obleku od Gucciho, který mají v nedalekém butiku. Snad jen jedna poznámka na závěr. Vůbec nechápu, proč se tu mnozí pozastavují nad tím, že z vědeckého hlediska (i z hlediska zdravého rozumu) film nedává smysl. Uvědomte si, prosím, že dílo je určeno pologramotným cvičeným opicím, které svůj mozek zapojují jen během čištění zubů a šněrování bot. A to jen jeho nižší funkce. Černý trpaslík je pro ně černobílá verze úspěšného sci-fi sitcomu, jaderné zbraně něco, co máme proti zlým komunistům a arabáčům, radiace je záhadné slovo, které představuje jakési blíže nespecifikované nebezpečí a všechny vědecké přístroje musí vysílat obraz na co největší velkoplošné obrazovky v co nejintuitivnější podobě se spoustou infantilních kresbiček, kde Slunce má paprsky jako na obrázku pětiletého dítěte. Hlavně aby i duchem slabší jedinci pochopili, o co ve filmu jde. Ti, kteří nepatří do zmíněné skupiny (a je jich bohužel čím dál tím méně), ať se buď obrní trpělivostí, nebo ať se raději dívají doma na akvárko, jak tam krásně plavou rybičky. Bude to stoprocentně inspirativnější. ()

MickeyStuma

Celý svět sleduje největší meteorologický roj za posledních deset tisíc let. Jenomže se stane něco, co ani vědci nepředpokládali. Za největším shlukem se skryl jeden ohromný, který vzápětí narazí do Měsíce. A začnou se dít věci. A věci skutku nevídané, poněvadž snad naprosto všechny odporují fyzikálním zákonům. Jeden příklad za všechny. Matičku Zem postihnou výpadky gravitace. Zkratka a dobře, nastane něco, jako když se na chvíli stiskne vypínač. Vše, co není přibité či přišroubované, se okamžitě začne vznášet. Máme tu však i scénu, ve které se na širém oceáně tímto vlivem vznese těžká nákladní loď. Nic proti ničemu, když není gravitace, není co by tu loď přitáhlo. Jenomže ono se to nějak netýká mořské vody. Jak je možné, že se nezačne vznášet také? A takových nesmyslů máme možnost vidět, po celou dobu celkové tříhodinové stopáže rozdělené na dva celovečerní části, spoustu. Tři hodiny je vcelku dost a tak čím to naplnit. No ano, není na osvědčená rodinná dramata. A tak tu máme dvě dějové linky. Jedna vědecká a politická, ve které se spousta lidí snaží Zeměkouli zachránit jak jen to jde a k tomu naprosto zbytečné rodinné etudy týkajících se hlavních postav. Obě se až neuvěřitelně navzájem ruší. Tak buď tu máme katastrofický příběh a nebo řešení rodinných krizí a ne všechno splacené dohromady. A nepomůže tomu ani ohromná citová scéna, která kdekomu připomene známý snímek z roku 1998 'Armageddon'. Ono vůbec je to tady s tou originalitou na štírů, ale to už je u televizních projektů tak nějak zvykem. Vizuální efekty jsou však přijatelné, což je téměř až div. Po technické stránce je to natočené zkrátka dobře, dějství má svůj přirozený vývoj a u zmíněné citové scény skutečně může někomu ukápnout slza dojetím. Jen u toho proboha nepřemýšlet, jinak je filmový zážitek naprosto zkažený. ()

Lilloos

Moje očekávání to dokonce předčilo! Jasně, logika je zde postavená na hlavu, ale už jste někdy viděli film s vesmírnou tématikou, který by dával stoprocentně smysl? Odstřelování vesmírných objektů je pak klasickou záchrannou metodou. Co se scénáře týče, je mnohem méně klišoidní než u většiny hollywoodských veleděl a když si promítání rozdělíte na dvě části, dá se to v pohodě zvládnout. Sice neříkám, že to potřebuju vidět znova, ale do odpadu bych Vesmírnou explozi rozhodne neházela. ()

• Natáčení probíhalo v kanadské Britské Kolumbii a v německém Berlíně. (Terva)
  • Po celý děj je měsíc nelogicky v úplňku. (L_Johnny)