Team Batista je složen ze sedmi špičkových doktorů, kteří rizikovou metodou úspěšně operovali 26 pacientů v řadě. Další tři případy však vždy skončily smrtí a hlavní chirurg proto požádá o vyšetřování. K případu je povolána terapeutka Taguchi, která však nedokáže najít žádnou příčinu. Na scéně se tak objeví Keisuke Shiratori, vyšetřovatel ministerstva zdravotnictví, který případ přebere. (Raztubyl)

Tyckin

Wow! Je fakt úchvatné, jak dokáží Japonci zakomponovat do tak vážného tématu takové množství komedie aniž by to působilo nevkusně, brilantní práce. Přesto jde především o drama, napětí by se mnohdy dalo krájet skalpelem, ač Abe Hiroshi ve své roli plní úplně jinou funkci, a že mu to jde :-) Má oblíbená Yuko však příliš nezaostává a herecky drží krok, stejně tak samotné téma filmu dokáže diváka víc než udržet u obrazovky. Tenhle kousek mohu doporučit každému kdo snese pohled na operační sál, rozříznutou hruď a trochu krve :-) Jen škoda, že nejsou k dispozici české titulky. 85% ()

muti

zakrok batista - islo o sposob operacie srdca v 90tych rokoch. japonci tuto metodu ale vylepsili, no ajtak sa neskor neodporucala a prestala sa pouzivat. Japonsky tim batista tvori sedem spickovych odbornikov, ktori su nam predstaveni na zaciatku filmu, ich specializacie a aj ich profily. zaroven zistujeme ze tim v tomto zlozeni mal uspesnych 26 operacii aj pri 60%nej uspesnosti tejto operacie. ale potom sa nieco zmenilo, tri umrtia na operacnej sale za sebou. statisticky by to nebol problem, avsak hlavny chirurg spusta intenre vysetrovanie okolnosti umrtia pacientov. Vysetrovnaim poveruje terapeutku (v obore chirurgia neskusenu ) pretoze bude nestranna. co zisi a ako sa zmeni sposob vysetrovania ked sa do pripadu pusti vysetrovatel z ministerstva zdravotnictva? islo o trojite pochybenie skupiny profesionalnych lekarov alebo je za tym nieco viac? zda sa ze niektori zucastneni nieco skryvaju... Hiroshi Abe v hlavnej ulohe si vas ziska svojimi metodami aj pristupom k praci. ps: film nie je mysteriozny ani komedia, ten zaner by mal niekto zmenit na detektivnu dramu ()

Al44...

Napínavá detektivka z lékařského prostředí. Stylem mi to trochu připomíná příběh alá Sherlock Holmes. A to hlavně díky skvělému a důvtipnému Keisuke Shiratorimu, kterého stvárňuje Hiroshi Abe. Bez něj by byl film poloviční. Napětí roste s blížícím se závěrem a poslední operace se tak stává velkolepou podívanou. Co se týká humoru, tak ten mi tu spíše nesedl. ()

Sysel_CZ

Bezvadný komediální thriller z medicínského prostředí, kterému vévodí především hvězdné obsazení, pro mě hlavně Abe v geniální roli vyšetřovatele. Ten chlápek prostě nemá chybu :) Jinak asi nemám moc co vytknout, snad mimo toho, že jestli v Japonsku pracují sestřičky takhle, nedej Bože abych se jim dostal kdy do ruky. Jinak film šlape po všech stránkách, i takový ty věcičky jako scénář fungují a celkově je to hudba pro oči. ()

• Procedura, kterou se film zabývá, byla poprvé použita brazilským chirurgem Randasem Batistou v roce 1994. Nikdy se však kvůli nízké úspěšnosti pořádně nerozšířila a po nějaké době ji většina nemocnic přestala využívat. (Raztubyl)
  • Stejnomenný román od Takeru Kaida, podle kterého je film natočen, si po vydání získal takovou popularitu, že se o práva na jeho zfilmování ucházelo asi 25 filmových studií, než jej získala TBS. (Raztubyl)