Hrdinkou francouzské komedie je čtyřicátnice Sophie, kterou nečekaná manželova smrt postaví před šokující odhalení. Zjistí totiž, že mužova firma s nevinným jménem Sophix ve skutečnosti natáčí pornofilmy. A jí nezbývá než v jeho práci pokračovat…  ... protože je najednou na všechno sama a má na krku dvě děti, které musí uživit. Nezbývá tedy jiné, než se chopit vedení společnosti a pokračovat v díle, které napůl znechucenou a napůl fascinovanou Sophii zatáhne do pornografického průmyslu. Jenže jak si má vysvětlit zvláštní city, které chová k nejslavnějšímu herci společnosti Roy Hardwoodovi? A jak má skloubit rodinný život s citovými vztahy a byznysem v Sophix? Dokáže vůbec dosáhnout úspěchu? Pod režijním vedením Cathy Verneyové hrají v hlavních rolích Natacha Lindingerová, Michele Morettiová, Francois Vincentelli ad. (oficiálny text distribútora)

Rex Mundi

Ako prudérna pipka k pornu prišla :-) Dvojdielny film má televízne spracovanie aj tempo. Hluché miesta sa striedajú s pikantne vyšperkovaným humorom (sliepky, hadice, kurz hrania pre pornoherečky). Najviac ma bavili vtipné scény vychádzajúce z pornografickej praxe a vedľajšie postavy okolo Sophie (svokra Louise, šťavnatá kamoška Mathilde, transka Andrea a ďalší). Hlavná aktérka Sophie (Natacha Lindinger) bola totiž na môj vkus natoľko konzervatívna, až mi s tým väčšinu filmu liezla na nervy. Nuž ale nie sme všetci open-minded a kus vtipu bol postavený práve na tých jej grimasách, puritánskych šokoch a záchvatoch trápnosti. P.S.: ten romantický zvyšok proste stolerujte, toto je ľahko erotická komédia, nie dokudráma :-p ()

freddy

Málokdy se mi u filmu stává, abych se proklínal, že jsem se rozhodl na něj kouknout. A přesně tyhle pocity se v mé hlavě vyrojily během sledování této dvoudílné francouzské erotické komedie. První a docela zásadní chybou filmu je dlouhá stopáž. Určitě by se dalo mnoho scén zredukovat či úplně vypustit, mnoho scén především z prostor firmy SophX bylo naprosto zbytečných a zdlouhavých. Kdyby se ze dvou 75minutových dílů udělal jeden dejme tomu 100minutový, tak by to určitě bylo lepší. Během prostředku příběhu, kdy to evidentně nikam nesměřovalo, jsem se nudil naprosto extrémně, tam bylo evidentní, že jde jen o to natáhnout stopáž. A druhou velkou chybou filmu je nudný a roztahaný děj, což je ale díky dlouhé stopáži, některé části příběhu byly docela zajímavé a například pasáže, kdy se Sophie věnuje rodičovským povinnostem, byly naprosto parádní a zřejmě to byly i jediné zdroje humoru v celém příběhu. Tohle se bohužel hodně nepovedlo a já velice dlouho přemýšlel, jestli udělit dvě nebo tři hvězdy. Nakonec vzhledem k relativně zajímavému začátku i konci celého dvoufilmu a především s přihlédnutím k opravdu dokonalým scénám z rodinného života, které by snesly i přísnější měřítko, uděluji nakonec tři hvězdy, ale to nic nemění na tom, že film byl po dlouhou dobu velmi nudný a absolutně neatraktivní. ()

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ PAY-TV PREMIÉRA: HBO = 1.10.2009 - skôr zábavný a značne naivný pohľad do sveta pornopriemyslu, ktorý by sme už asi mali brať ako normálnu súčasť našich bezbožných životov. :-) Kto chce vidieť nejakú realistickú "sondu", ten nech si radšej pozrie ozajstný hardcore. Podstatné sú tu najmä vzťahové záležitosti, ktoré tzv. slobodu ala LARRY FLYNT degradujú do absolútnej neviazanosti a rozpadu tradičných hodnôt. Tvorca sa nám skrátka snaží vsugerovať predstavu, že porno je práca ako každá iná a všetci čo sa v tomto biznise pohybujú sú minimálne rovnako normálni / úchylní ako my ostatní. Takisto tento počin môžu brať ako osvetový dokument aj ľudia doteraz pornopriemyslom a pornom nedotknutí. - No a tá "upjatá" vdova je neuveriteľne sexi. (21.9.2009) ()

Evandulik

Prvá polka sa dosť vlečie a je mierne absurdná. To, že Sophie, žena s dobrými mravmi zdedila firmu na výrobu porna mi prišlo milé a čakala som ako to bude znášať. Je však až príliš prudérna, hanbí sa povedať o firme aj svojim takmer dospelým deťom. Začne sa pýtať známych na erotické predstavy. Každá žena zákonite povedala, že by s pornohercom nechcela stráviť noc ani za nič. Nezmysel!! Veď neskôr si ich s obľubou objednávajú ku sebe domov. Celkom som nepochopila postavu divného syna. Zaradiť film do žánru komédia je odvážne, párkrát vidíme nahé prsia, toľko k erotike + hrá tu veľa hercov, ale sympatickí sú mi len traja. ()

Enšpígl

Film je na HBO rozdělen do dvou dílů a ono to sedí i k hdonocení, zatímco první díl je mimořádně vtipný konfrontace slušný žensky s pornosvětem je vynikající. S takovou gracií dokážou natáčet o pornosvětě opravdu jen frantíci viz film Všechno uvidíme. Prej mám uměleckej scénář na film "na zem spadne mimozemšťan s nakažlivou chutí na sex, uteče do lesa, ale tam ho objeví náhodná sexy houbařka a pak tam přijde ještě jedna a tak začnou souložit, pak tam přijdou další lidi a taky začnou souložit, nejdřív souloží celej les, pak celej kraj a nakonec souloží celá země a já bych se zhostil hlavní role", jenže bohužel ve druhým dílu ztrací film na razanci a z ostrýho čili se stává vlážná polívčička. Přidávám se k názoru, že film je naprosto zbytečně dlouhý. To vypadá jako kdyby se režisérovi nechtělo jít domu k manželce a tak radši pořád točil a točil a kdyby mu nedošel filmovej pásek točil by to do dneška. ()