Hesher je samotář. Nesnáší svět a lidi kolem. Má dlouhé mastné vlasy a amatérsky udělané tetování. Je podvyživený a hrozně moc kouří. Miluje oheň a vyhazování věcí do vzduchu. Žije v dodávce, dokud se ale nesetká s TJ. (Filmbox)

Gumrice

Méně známý, ale výborný film, který přesto, že je drama a děj byl smutný, tak mě bavil. Ale to bylo hlavně kvůli Hesherovi.. za tu scénu u bazénu bych Josephovi dala vyznamenání, dokonale mě pobavil a hlasitě rozesmál. Na konci jsou hodně stylový, originální a vulgární titulky - doporučuji sledovat až dokonce. ()

ink flo

Sundance indie nezávislárna odehrávající se v americkým Gummo vidlákově. Metalovostí jedné z hlavních postav i rodinným traumatem odkazující k nedávno doporučovanýmu Málmhaus, absencí logiky děje a iracionálností postav pak až k divnýmu home invasion majstrštyku Borgman. Joseph Gordon-Levitt si tu střihl asi jedinou roli, ve které si ho budu pamatovat (alfasamecký outlaw biker) a Natalie Portman ohákli do nerdovských brýlí jak od babičky Boženky. Jinak opět se potvrdilo, že když je potřeba podojit nějaké emoce, tak zaručený recept je zpomalený záběr podmáznutý emo post-rockem. ()

Fr

KDYŽ SE LIDEM PŘIHODÍ NĚCO ZLÉHO, TAK JE TO OBČAS VYVEDE Z ROVNOVÁHY, ALE NA KONCI SE DAJÍ ZASE DOHROMADY..... /// Ha! Hesher! Přišel nečekán, nezván, chaloupku otočil a VŠECHNY tím probudil… Nebylo mu asi vhod, že do lesa měla vchod.... Jasan, tenhle chlapík s metalovým jménem vnese do života ,,trápící se rodiny“ dobrou muziku, kabelovku a jeho vybrané chování a uhlazená mluva – JEŽÍŠI SKURVENEJ KRISTE.... ne beru zpět... bude mít blahodárnější vliv než návštěvy terapie ,,Transformace zármutku“. Hesher by mohla bejt komická postava v tragickým světě, vyučující jednoduchej předmět: CO TĚ NEZABIJE, TO TĚ POSÍLÍ!, kdyby to nebyla postava absurdní, u který nevím jestli se smát nebo brečet. Má kurevský historky – vlastně mě napadá jediný slovo ,,HAŠIŠÁK“. (Jako za mejch mladejch časů....) Film o podivným přátelství, bolesti, o schopnosti probrat ,,z letargie“. Léčba lidských bolístek podaná trochu ,,jinak“. BYL JSEM TADY HESHER! Spíš pro nás – NECITLIVÝ, kterým se to může zdát i jako milej film se sympatickou postavou, která do tohodle filmu (jakoby) nepatří. 3a½! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nechápu, proč všichni melou o nějakým týpkovi a na Natálku si nikdo nevzpomene? 2.) Vždycky jsem chtěl mít ,,kérku“ FUCK OFF přes celý záda. 3.) Neznám historku ,,O 4 buchtách“ (A může se ti hodit. – I když jsi ,,buchta“). 4.) Filmů o frajerech, co poslouchaj Metallicu a Motörhead zase tolik není. 5.) Thx za titule ,,Brousitch“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ * ()

AffectedFace

ČSFD Hodnocení 11.7 2016 | 66% | Máme tu další kousek, z kterého vám tentokrát uvadne levá koule a poté náhle zjistíte, že máte ještě tu pravou. Sláva! Jak by řekl starej sráč Trump "Make America gay again" já říkám "Hledám svoje levý varle, make me over gays!" Film by se spíše měl jmenovat "příběh traumatické rodiny". Začátek skvělý seznamovaní. Levitt v roli Heshera na mě udělal obrovský dojem. Poté už Scénáristé nevěděli co dřív, tak nám to dosolili nesmyslnými zápletkami. A přiučili pár školáků, jak se správně kouří tráva.. Ten kluk ušatý už taky neměl dialogy, tak mu přihodili, aby řekl o naší milovaný Natálce, že je tlustá kráva a špinavá děvka. A jsi špinavá děvka? A co si o tom myslíš ty? A už si jí ošukal? Proč to neuděláš? Ošukej ji! Spoustu nesmyslně vágních dialogů. Hesher je takovej ten tvrdáček, kterej má na zádech vytetovanýho fakáče a na hrudi sebevražednýho emo sráče. Všichni se ho bojí, on je totiž takovej ten nadčlověk. 50% ()

slunicko2

Lehká dramedy pro nenáročného diváka. 1) 36letý režisér krátkých filmů Spencer Susser svou celovečerní prvotinu postavil na 29letém Josephu Gordon-Levittovi a neprohloupil. Odvedl slušný výkon, ať už jde o scénář, režii, střih, produkci anebo dokonce ztvárnění titulků._____ 2) Milovníci alternativního jakoby undergroundového pohledu si přijdou na své. Nicméně si nedělejte iluze o intelektuální úrovni filmu. Life is like walking in the rain... you can hide and take cover or you can just get wet. Podobných mouder je film plný._____ 3) Snímek chce šokovat. U amerického diváka se to snad daří. Já zůstal v klidu. Spíš mi vadí místy dějová nedotaženost._____ 4) Na druhé straně málokterý film mě přiměje k slzám. Hesherovi se to podařilo._____ 5) Hesher jako deus ex machina přináší prozření a osvobození. Hodina transformace smutku udělá své. Ostatně, kde uvidíte polonahého Levitta ve slipech?_____ 6) I'm sorry I called you a fat prostitute... You are not fat. ()

• Hesher (Joseph Gordon-Levitt) hraje v garáži basové solo "(Anesthesia) Pulling Teeth" od skupiny Metallica, což je odkaz na Cliffa Burtona, jímž se postava Heshera (Joseph Gordon-Levitt) silně inspirovala. (Corpsegrinder)
  • Použitý font písma názvu na plakátu odkazuje na font, který používá skupina Metallica. (Kroup4)
  • Do soundtracku byly zařazeny i písničky legendární americké metalové skupiny Metallica. Ta povolila použití svých skladeb proto, že jim postava Heshera (Joseph Gordon-Levitt) silně připomínala jejich zesnulého basáka Cliffa Burtona. (Dave63)