Tsuki

Po zhlédnutí zhruba první třetiny tohoto seriálu jsem myslela, že už se na to nezvládnu dodívat. Celý děj vyzníval tak hloupě, že jsem se divila, jak Japonci mohli takovou pitomost vůbec natočit. Hlavní postavou tohoto seriálu je Shibata Taketora, který vypadá na studenta střední školy, ale nikdo by netušil, že je ve skutečnosti mnohem starší a je policistou. Hned první díl nabere přehnaně rychlý spád. Taketorovi se splní jeho sen a z obyčejného policisty je povýšen na detektiva a ihned dostává svůj první případ, kam je díky svému vzhledu nasazen jako tajný detektiv v přestrojení za středoškoláka. Tento případ se táhne několika prvními díly a vyznívá tak hloupě a nedůvěryhodně, že to byl hlavní důvod, proč mě seriál začal rychle nudit. Druhým důvodem jsou postavy - hned na začátku se seznámíme s několika vedlejšími postavami, které do děje vstoupí, ani nevíte jak, a svými neprokreslenými nebo hloupými charaktery dělají celý děj ještě míň přirozený. Navíc svou necharakterností způsobily, že jsem si snad polovinu celého seriálu nebyla schopná zapamatovat ani jejich jména. Postava tlouštíka Hakuta mi navíc přišla dost otravná. Je to ten typ hloupé postavy, která má v seriálu či filmu zaručovat svým chováním legraci. Ovšem komu by přišlo vtipné to, že když se chce tato postava někomu "pomstít", upeče mu dort z hořčice, nebo pokud se prozradí něco, co chtěl utajit, tak zachrochtá? Já se u toho nezasmála ani jednou. Z těchto důvodů jsem po zhlédnutí prvních čtyř nebo pěti dílů neměla vůli sledovat to dál. V této fázi bych skutečně seriálu nebyla schopná dát víc než jednu a půl hvězdy. Ovšem nakonec jsem se přecejen rozhodla, že to dokoukám... a kupodivu druhá polovina překvapila. KONEČNĚ se totiž objevuje skutečná zápletka, která v první polovině chyběla a spojuje seriál do celku (první polovina jako by vůbec nedržela pohromadě). Seriál je tak hned "sledovatelnější" a působí aspoň o něco přirozeněji a dokonce zábavněji. Hloupé epizody a nepřítomnost "skutečné" zápletky v první polovině tedy seriál hodně kazí, ale druhá polovina pomohla celkový výsledek dotáhnout aspoň na průměr. Pokud však nechcete celou první polovinu trpět, sáhněte raději po jiném seriálu. ~(2,5)~ ()