V tajomnej Hviezdnej roklinke, kde žije Cililing a ostatné rozprávkové víly, sa všetci netrpezlivo tešia na tradičnú jesenné slávnosť. Vyjde mesiac, ktorý vílam dovolí uzdraviť posvätný strom, zdroje všetkej ich mágie. Nešťastnou náhodou však Cililing ohrozí celý bájny svet víl, a preto sa na vlastnú päsť tajne vyberie ďaleko za more na nebezpečnú výpravu, ktorá by všetko mohla napraviť. s pomocou kamaráta Terencea a neposednej svätojánskej mušky musí Cililing čeliť ohromujúcemu novému svetu, aby objavila ten najväčší poklad... (TV JOJ)

Streeper

Ze všech filmů, co jsem viděla se Zvonilkou se mi nejvíce libel originální film. Tohle k tomu sice nemělo až tak daleko, protože příběh je daleko lepší než třeba příběh s piráty, ale i tak by se dal ještě vice promyslet a rozvinout a možná by se dalo vymyslet I něco záživnějšího. Takže za mě takový lepší průměr. ()

MM_Ramone

"Obdobia sa menia a svet sa podivil, celé veky rozvíja sa kúzlo našich víl, však pod jesennou oblohou zmien najväčších tkvie jas, záhady sa odkryjú, keď príde žatvy čas, tento rok než modrý mesiac vyjde ospalý, to čo bolo stratené, hneď svitom odhalí." Týmito teplými slovami začína animovaný snímok "Cililing a stratený poklad", ktorý v roku 2009 vyprodukovala spoločnosť Walt Disney Studios. No a už letia víly, zvieratká veselo skotačia, už sa spieva a ja si hovorím, že som stupil do poriadne presladeného hovna. Toto veru nebude nič pre starého punk rockera odkojeného na horrorových filmoch. Nie som ani náhodou cieľovou diváckou skupinou tohto výtvoru, ktorý je vhodný akurát tak pre malé dievčatká v predškolskom veku. Ja tomu môžem pri všetkej dobrej vôli prideliť len jednu hviezdičku za profesionálne vypracované animácie. * ()

Suzie05

Tak tohle bylo úplně jiné kafe než jednička. Zvonilka svou arogancí odradila všechny přátelé a pak je jako pravá blondýnka vzlykáním a pláčem přivábila zpět (ťutíkovské očíčka obměkčí srdce každého, dokonce i mě). Děj tady narozdíl od jedničky byl a docela nečekaně to skončilo, nebo spíš nečekaně pro mě. Určitě se podívám i na trojku. ()

Matematicka

Opět velice "milá" animace i celkové zpracování a opět pouze pro děti - lépe řečeno pro holčičky. Dospělé snad neurazí, ale nic víc jim nenabídne. Za výhodu lze považovat, že tu nejsou žádné vysloveně záporné postavy (i když mně v pohádkách nevadí). Myšlenkově trochu posun oproti prvnímu dílu: po první "lekci": Buď rád sám sebou, přichází druhá: Abys byl šťastný a dosáhl toho, co chceš, potřebuješ přátele. Dějová linie je tu výraznější, ale přijde mi, že ubylo pohádkovosti a přibylo reality, byť v pohádkovém hávu. Protivná, smůlu neustále přitahující, ale geniální Všeumělka, se musí prostě vyvzdorovat, aby prozřela. Líbila se mi (i mým dcerám) světluška :-) Zajímavé komentáře: T2, Suzie05, wendelin9, Don Kryspin. ()

Gereth

Nemilosrdně umluven čtyřletou neteří pouštím náhodný díl Tinker Bell. A ještě s dabingem. Přestože byl můj přístup skrz na skrz skeptický, jsem nakonec příjemně překvapen. Po trochu pomalejším začátku, kdy jsem škodolibě čekal, až se něco pokazí, to začne svížně odsýpat. Dobrodružná stránka je opravdu dobrodružná a překvapivě občas i překvapivá. Sem tam problikne dobrý vtípek. Nikdo nemůže přehlédnout, že to je hlavně pro holky, roztomilostí se tu sype více než kouzelným prachem, ale ani já jsem se rozhodně nenudil. Musím pochválit i výborný soundtrack a tím nemyslím typické Disneyho zpívánky. Pokud jste v podobné pozici jako já, nebraňte se příliš Zvonilce, dá se to v pohodě přežit a hrozí, že se budete dokonce slušně bavit. // 70% ()

Mladý Sherlock a návrat do pyramidy hrůzy

Mladý Sherlock a návrat do pyramidy hrůzy

26.11.2012

Ještě těch moderních variací na klasickou detektivku z pera Arthura Conana Doylea nemáte dost? Pak vězte, že po Sherlocku Holmesovi s Robertem Downeyem Jr., televizním Sherlockovi s Benedictem… (viac)