Anděl s cigaretou, plechovkou piva a solidně pučícím panděrem? Přesně tak - a navíc s křídly! Archanděl Michael se v podobě obtloustlého hromotluka s velice zemitými způsoby vydal na Zemi, aby tu pomohl dvěma skeptickým duším najít ztracenou cestu - k sobě, ke smíchu a především k lásce. (oficiálny text distribútora)

MM_Ramone

Scientológ John Travolta je príšerný herec. Fakt otrasný. Nedokáže presvedčivo stvárniť žiadnu postavu. Jedine geniálny režisér Quentin Tarantino z neho vydoloval bravúrny výkon, keď ho obsadil do úlohy Vincenta Vegu vo filme Pulp Fiction. Inak sú všetky Travoltove herecké snahy úplne márne. Ani v komédii "Michael" neprekročil svoj tieň. Mal zahrať podivného nekonvenčného anjela, ale bohužiaľ to zasa všetko pokafral. Mohol to byť celkom zábavný film, keby bol titulnú úlohu stvárnil niekto iný. ** ()

MixlevPixle

Nesnáším Travoltu! Je to špatný herec, nemá žádný výraz, respektive stále ten samý a filmy s ním obvykle rovnou přepínám/vypínám. Jediná výjimka je Michael. Krásný, odpočinkový film, který ukazuje, že i andělé mohou mít lidské slabosti (cukru není nikdy dost) . Mám pocit, že kdyby takhle andělé dopravdy vypadali, snad by nebe mohlo být o kousek snesitelnější, než jak se běžně prezentuje. A u scény s pejskem prostě nejde nebrečet! ()

predators

Anděl Travolta tahající za nitky lásky a osudu. Až na dvě události jsou jeho zásahy skoro nepostřehnutelné, o to víc na mě zápůsobily svou skrytou originalitou. Anděl Michael je prostě božský... Zajímavosti: Ztráta Michaela původně nebyla ve scénáři. Tento smutný okamžik byl začleněn až poté, co Travolta začal silně pelíchat. Jak bylo později zjištěno, mohlo za to přílišné slazení v průběhu natáčení... :-) 60% ()

Slartibarkfast

Archanděl Michael v lidské podobě a s lidskými vlastnostmi. Nejeden z nás se v něm najde. Kouří, pije, má rád cukr a voní po sušenkách. Travolta je opravdu úchvatný a tenhle film si očividně užíval. Osobně si však myslím, že ač má komediální prvky, je to především drama o lidském životě, prioritách a vztazích, jak je často nevnímáme. Silné scény střídají veselé, ale pořád jsou tu přítomny dost zásadní otázky a divák je neustále v jistém zadumaném až melancholickém rozpoložení. Moc hezký odpočinkový film s hlubokou myšlenkou. 70% ()

Lyžař

Travolta opět tak, jak ho známe. Celý film je vlastně postaven jen na jeho skvělém výkonu. Kouří jednu cigaretu od druhé, tancuje a baví se..a co víc – snaží se to naučit i dalších pár lidí. Takhle zpracovaná postava z Bible je to nejlepší pro dnešní mládež. Pro mě je ale trochu škoda, že v jiných filmech okouzlující Andie MacDowellová nyní zůstává až moc ve stínu Johna Travolty. ()