Mathieu se svojí ženou vlastní malou stavební firmu, a jelikož nemají děti, vrhají veškeré úsilí do práce. Jednoho dne ho však zastihne těžká rána, jeho matka upadá do komatu a umírá. Mathieu se vrací do rodného města, aby jí byl nablízku. Zde náhodou potká svoji dávnou lásku, Mayu, kterou před patnácti lety opustil. U obou se probudí nevyhaslé city a sžíravá vášeň a stávají se z nich milenci. Dokáží však opustit své dosavadní životy a začít od nuly? (claudel)

claudel

Z filmu, na který jsem se těšil, mám mírně rozpačitý pocit. Slibně vypadající psychologické drama sice nabízí vyrovnané herecké výkony dlouholetých přátel Attala a Bruni-Tedeschi, smutnou Jover a příjemnou hudbu, ovšem scénař je vybudován příliš chaoticky se spoustu kliček, zauzlení a hlušin. Osobně bych si představoval ráznější střih a naprosto jiné vyústění děje. Snad mě více zaujme souběžně distribuované Partir. ()

danliofer

Film o nesprávném načasování lásky... jež vlastně nikdy mezi oběma hlavními protagonisty nevymizela, jen nikdy nedošla smysluplného naplnění... a ve zlomových momentech vždy došlo místo k prolnutí k rozluce... Samozřejmě, že kdyby šlo vše jako po másle, z filmu by byl buď strašný slaďák či každodenní rutina, o níž se milostná dramata netočí... ()

Tommassi3

Opravdový, znepokojivě fatalistický a především překvapivě lidský Kahnův snímek, jehož parádní, byť poněkud dejá vu vyvolávající, soundtrack rutinéra Philipa Glasse silně asociující, když se jí místy vůbec ne zle snaží parafrázovat, Amélii z Montmartru v čele s peckou Sinnerman od Niny Simone, si prostě zamilujete !! Nesouhlasím s tím, že by byl příběh osudové lásky a její promarněnosti, určitě ne jen, kvůli lítosti a strachu vypointován ve svoji vlastní karikaturu, naopak, i když pominu, jak moc jsem se v Regrets našel, si stojím za pravdivostí filmu, protože od lítosti není daleko k hysterii a vnitřnímu chaosu pramenícímu z poznané bolesti.. Skvělí Yvan Attal i Arly Jover skutečně umí, Cédric Kahn si počíná rovněž velmi dobře, i když spíše jako režisér, protože coby scénárista, zde mi nikdo nevymluví moji domněnku, která se posléze potvrdila, že právě ty vlastní zkušenosti, všechny ty bolestné vzpomínky, které snímek činí do jisté míry autobiografickým, mu dodávají neskutečnou sílu, ta se prostě s fikcí nedá poměřovat, až člověka zamrzí, že to dvěma milujícím se lidem někdy prostě nevyjde, i kdybyste se snažili sebevíc !! A ostatně nemohou se naše vlastní životy nezřídka opravdu stát vlastními karikaturami našich snů a cílů ?? [ Dabing ] 3/10 Překlad i úprava dialogů v pořádku, ale ten klasický rychlodabing je místy k uzoufání.. ()

Aljak

Dosť slabé, a to aj napriek tomu, že scenár bol v podstate celkom dobrý. No napokon je celý film dokola stále o tom istom. Už ani nepamätám kedy mi niekto vo filme išiel viac na nervy ako ten egoistický debilko Mathieu, ktorý sa na začiatku filmu správal velice empaticky, ale inak to bol až nechutné ako nebral na nikoho iného ohľady, len na seba. Fakt otrasné správanie, a úprimne ľutujem jeho snaživú manželku, ktorá sa snažila a on ňou pohŕdal a ešte ju pekne aj podvádzal, bez ľútosti! Tá postava mi prišla maximálne nesympatická, no a o tom trápnom rozprávkovom závere ani nevravím. Pre mňa sklamanie. ()

igi B.

A jéje, zase jednou milionkrát provařené věci lidské a vztahy řešené k neřešení, ke konci pak už trošku uzoufaná scénáristická onanie, posouvající děj po všem předchozím poněkud v karikaturu... Nu - tak nepochybně se naši stárnoucí zoufalci milují s různými hysterickými výlevy dodnes... °-/ . . . K tomu motivy z jiných kousků poněkud vyvařená hudba Philipa Glasse - ale o to skvělejší Nina simone ( http://www.youtube.com/watch?v=orPwWufnfPI ) - a ejhle ta krása v celé kráse! ( http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=QH3Fx41Jpl4&feature=endscreen ) - a víc už raděj zase nic, o českotelevizáckém dabingu (marnost nad marnost - a hádejte lidičky, proč to ti programově debilní kulturní ignoranti dělají, přestože ví, že na ten film v noci na >dvojce< hledí pár cinefilních fandíků?) ani nemluvě... Tři hvězdičky tedy s hodně přivřenýma očima, s lítostí nad promarněnou šancí na velké drama o velké lásce a znuvusetkání. - - - - - (Poprvé viděno 10.4.2012 na >lítostivém prostoru< , hodnocení 15., komentář zde jako čtvrtý - 10.4.2012) ()