Nevera z lásky

Väzenský kurátor Jack Mabry (Robert De Niro) ráta dni, kedy odíde do dôchodku. Predtým však musí ešte preskúmať prípad Geralda „Stonea“ Creesona (Edward Norton), ktorý je vo väzení za vraždu svojich starých rodičov, za ich hrôzostrašnú smrť upálením. V súčasnosti nastal čas, kedy by ho mohli podmienečne prepustiť z väzenia. Odsúdený podpaľač a viacnásobný vrah Stone však musí presvedčiť kurátora Jacka, že sa vo väzení podstatne zmenil a môže sa zaradiť späť do spoločnosti. Jeho zámery ovplyvniť Jackovo rozhodnutie však prinesú závažné a neočakávané dôsledky a ovplynia životy ich oboch. Hranica medzi zločincom a právnikom sa nebezpečne zužuje... (TV JOJ)

MeanWhile

Co k takovémuto filmu říci, k takovému filmu, který se nějak vůbec nerozvíjí a motá se stále kolem jedné věci. Docela i bych řekl zbytečný film, který se ani nedivím, že zde má tak málo procent v hodnocení. Nepestrost příběhu a vůbec celého scénáře mě dohání skoro k šílenství, když si vzpomenu na Edwarda Nortona, když ještě před pár lety exceloval ve filmech jako je Fight Club nebo American History X. Edwarde, jde to s tebou čím dál tím víc z kopce a měl by si s tím začít něco dělat. Vrátit se do starých kolejí by byla ta nejlepší věc, kterou by Norton mohl udělat. Ani nějak společenství Jovovich, Norton a De Niro se mi moc nezamlouvala. Proto taky docela podprůměrné dvě hvězdy. ()

Kingjiri

Jak do takovýhle blbiny dokázali tvůrci dotáhnout herce jako jsou Robert De Niro a Edward Norton skutečně nechápu. Asi jim na účtě přistály hodně tučný částky, ale vypadá to, že ztratili veškerou soudnost. Koukat skoro dvě hodiny na tlachání dvou lidí, které je prokládáno melodramatem dvojice De Niro-Jovovich, je snad větší nuda, než filmy se Stevenem Seagalem. Kromě toho film ani nemá pořádnej konec. Měl mě varovat už nepřesvědčivý trailer, ale holt jsem si nedal říct. Cítím se okraden o 105 minut mého života a dávám jednu hvězdu. ()

F.man

No od DeNira, Nortona ani Jovovich bych nečekal, že se pustí zrovna do takového filmu. Nebo že by scénář vypadal jako dobré drama a až Curran z něj udělal takovou nedomrlinu? Ať už to bylo jak chce, Stone je děsně unylým snímkem. Nevadí mi námět a to co chtěl film říct mě i zaujalo, ale takovéhle podoba to naprosto zabila. Když už pomalý film, tak alespoň s atmosférou. Stone však nemá ani ji. Tak snad příště. Rád bych totiž zase viděl nějakou kvalitní Nortonovku. What it is. Eternity - how do they know? ()

Šakalík

Dokud je Robert De Niro tím zasmušilým kurátorem těsně před důchodem, Edward Norton tím dlouhým pobytem v base frustrovaným vězněm a Milla Jovovich jeho volnomyslnou, nesmírně sexy manželkou, je film ještě docela koukatelný. Jenomže pak se Norton vydá na jakousi pochybnou spirituální cestu mravní očisty, De Niro změkne jak houba za deště, Milla se vytratí skoro úplně a ve filmu uhasne i ten poslední zajímavý plamínek. Od té chvíle je to nesmírně natahovaný skoro až art, který se ale k žádnému smyslnému konci nedobere, a otázkou tak zůstává, co tím filmem chtěl režisér Curran vlastně říct. Herecké výkony jsou sice adekvátní extraligové příslušnosti hereckého ansámblu, nicméně bez kloudného scénáře se hraje dost těžko. Za zmínku stojí i absolutně nulový hudební doprovod, složený z několika velmi otravných, upištěných tónů, který měl původně asi podkreslit tu rádoby ponurou atmosféru, ale marně. Tenhle film mě dost otrávil a nebýt mé slabosti pro Millu Jovovich asi bych hvězdičkami tolik neplýtval. ()

DaUr

Koncentrovaná nuda. Jediné, co mě celou dobu skutečně zajímalo, bylo jak velké muselo být množství peněz, které přesvědčilo dva z mých oblíbenců hrát v takovéto do sebe zahleděné a pro diváka nezajímavé hovadině. Navíc po boku herečky, která nejenže neumí hrát, ale není ani nijak extra pohledná (jen můj názor, samozřejmě). Naprosto tragický scénář, rutinní režie, nijaká hudba (neustále hovořící rádio v pozadí je jedna z nejotravnějších věcí, jaké jsem ve filmu kdy slyšel), promrhaný závěr. Po ucházejícím traileru tedy ohromné zklamání. 30% PS: Čeští distributoři se opět vytáhli, takhle originální a nápaditý název už dlouho žádný film neměl. ()

• Jednoho dne se na place objevila zfetovaná fanynka Roberta De Nira, které se podařilo dostat přes ochranku a De Nira obtěžovat. Natáčení se kvůli ní muselo přerušit a žena skončila v místní nemocnici. Není známo, zda byla odsouzena. [Zdroj: Svět filmu] (Krouťák)
  • Film vydělal 8 224 777 dolarů, což je přibližně jedna třetina rozpočtu. (Kuzmik)
  • Scénář napsal Angus MacLachlan. (Kuzmik)

Superhvězdné novinky

Superhvězdné novinky

27.04.2009

DiCaprio, Norton, Washington, Jolie. Bez zbytečných řečí se vrhněme na jejich nové projekty. Leova produkční společnost Appian Way už před časem zakoupila práva na bestseller Joshe Bazella Beat the… (viac)