Retro noviny

Dokumentárny / Publicistický
Slovensko, 2009, 15 min

Réžia:

Milan Homolka

Kolekcia spravodajských šotov z aktuálneho kalendárneho týždňa pred niekoľkými desaťročiami. Budovanie, technika, kultúra, šport so sprievodnými moderátorskými vstupmi Milana Antoniča, archivára STV. (oficiálny text distribútora)

MM_Ramone

Neviem na čo je dobrá táto archívna relácia. Komu je dnes vlastne určená? Možno ako memento pre mladú generáciu, ktorá už vďaka Bohu, nezažila obdobie vlády komunistického, totalitného režimu v našej spoločnej krajine. V ČSSR sa nežilo veselo. Úroveň a najmä objektivita vtedajšieho spravodajstva bola nulová. Zahmlievajúce polopravdy, predstierané úspechy, sprostá propaganda vládnucej garnitúry. Som rád, že už je to všetko dávno, a verím, že navždy, za nami. Nestojím o žiadne "Retro noviny". * ()

Marek1991

Príjemné spestrenie programu, ale stále slabé spracovanie. Je to len krátky pohľad do minulosti, nedalo by sa to použiť veľmi ako materiál k učeniu, či oboznámením sa s históriou. ()

anderson

Súčasná televízna obdoba ČESKOSLOVENSKÉHO FILMOVÉHO TÝDENÍKU a TÝŽDŇA VO FILME, v ktorej nás p. ANTONIČ sprevádza pokladmi aj "pokladmi" archivovanými v STV. V príspevkoch však nie je použitý dobový komentár, ale nanovo ich čítajú VILIAM STANKAY a ANDREA BUGOŠOVÁ. (20.4.2009) UPDATE: V relácii sa predsa len objavili aj nejaké tie príspevky (z 80 - tych rokov) s pôvodným dobovým komentárom. (8.7.2009) ()

• Ako odpoveď na otázku, aký veľký je vlastne archív RTVS, Milan Antonič používa príklad, že keby dali dokopy všetky audiovizuálne záznamy a začali ich vysielať 24 hodín denne, tak by to vysielanie trvalo zhruba 14 rokov. (krasomama)