Legenda o Viy

• Slovensko Zakázaná ríša (viac)

Začiatkom 18. storočia kartograf Jonathan Green (Jason Flemyng) podnikne vedeckú výpravu z Európy na Východ. Keď prejde Sedmohradskom a prekročí Karpaty, ocitne sa v malej dedine stratenej v nepriechodných lesoch. Na toto prekliate miesto ho nemohlo priviesť nič iné len náhoda a hustá hmla. Ľudia, ktorí tu žijú, sa nepodobajú tým, ktorých cestovateľ doteraz stretával. Dedinčania si vykopali hlbokú priekopu, aby sa obrnili pred ostatným svetom. Zdieľajú naivnú vieru, že sa môžu uchrániť pred zlom, ktoré stelesňuje Vij, monštrum žijúce v močiaroch. Má magickú podobu, každého očaruje, preniká do ľudských duší a otvára ich ako bránu pre všetkých zlých duchov, aby mohli vstúpiť. Ľudia nechápu, že zlo sa už dávno uhniezdilo v ich dušiach a čaká na svoju príležitosť, aby sa dostalo von a zničilo ich svet. (TV JOJ)

S.Quentin QUALE

Vizuálem na Rusko až neuvěřitelně parádní fantasy pohádka, která však padá na hubu ve dvou pózách. První z nich je nerozlousknutelná cílovka, což pramení z pitomé snahy zavděčit se všem, načež doplácí v bodě dva samotný příběh, který teda mně zas až tak zajímavý nepřišel. I přes notnou dávku nesourodosti však budu dlouho vzpomínat na digital madness scénu alá morfujem, takže i s mírnou pachutí zklamání to na silné 3* stačí. 69% ()

EvilPhoEniX

Slušná pohádka. Film chce být hororem, ale nedaří se mu to, je to temná fantasy s náboženským nádechem, což se dá překousnout. Pochvalu si zaslouží dechberoucí vizuál, parádní masky i kostýmy a slušná atmosféra. Ovšem by neuškodilo film lehce prostříhat, bylo zde pár hluchých míst, což mi místy vadilo, ale na Rusko obdivuhodný výkon. 65% ()

PetrPan

Filmová častuška. Děj uhání vpřed jako splašené stádo koní a zadupává veškerou možnou poetiku, která by mohla tu a tam vyrašit. Nedokázal jsem držet krok a tak jsem jen tak znuděně kráčel po stopách v blátě. Teprve když jsem po hodině dorazil do chýše démonů a pohlédl do očí Vije, na chvíli jsem pocítil i lehké vzrušení. Bohužel velmi rychle opadlo a já se zase šoural dál. Konec téhlé bláznivé show už byl naštěstí na dohled. ()

AlistairMir

V popisku chybí HOROR to je jasné, ale jen tak okrajovej. Občas podle mého až moc spletené a člověk neví, jestli to co vidí opravdu je nebo má někdo haluz jelikož měl mnogo vodky, ale ty dvě a čtvrt hodiny docela utekly a vím, že si to pustím jednou znova....obludy se mi líbily a scéna kdy se změní spolustolovníci nemá nejmenší chybu stejně tak nahánění kočáru smečkou napůl sežralých vlků. Milé překvapení z ruska, ale na čtvrtou hvězdu bych do sebe musel naklopit hodně vodky. ()

verbal

Když Bratrstvo kozáků povečeří s Adélou, je z toho digitální taškařice, po jejímž zhlédnutí by Gogol Večer na samotě u Dikaňky neuroticky ukopal Revizora. Natočeno je to nádherně, jen se to kapku vyVíjí ve všechno možné, jen ne Vije. Slovanské krasavice Vijí věnce, digivlci Vyjí potemnělým lesem, sem tam se objeví pařezy z Mrazíka a pohazují si Ivanem a po zakarpatské samohonce může mít jeden príma halušky, až vidí létající Krejzyfrogy. Takže, kdo se těšil na pořádného strašidelného Vije jako já, ať si nakoupí raději verzi z roku 67, kdo na skvěle udělanou kůl pičovinu s mastnými homocopy komických atamanů, ať si omrdá koleno. ()

• Práce na dekoracích zabrala štábu 6 měcíců. Celkově bylo postaveno 21 domů. (Dlee)
  • Aby Oleg Štěpčenko dal o svém připravovaném filmu poprvé vědět v roce 2006, kdy natočil za 18 hodin trailer, který se v roce 2007 promívat ve všech ruských kinech.Trailer se dočkal uvedení i přesto, že k filmu nebyl ještě ani napsán scénář. Na filmu se začalo pracovat rok poté a natáčení skončilo až v roce 2012. Původním plánem přitom bylo uvést premiéru v roce 2009. (Dlee)
  • Celkově pracovalo na filmu 923 lidí. (Dlee)

Megahity z Moskvy

Megahity z Moskvy

19.04.2009

Co takhle na chvilku odvrátit zrak od Hollywoodu? A když už, proč se nemrknout rovnou pod Ural. Rusové zase jednou stojí v dlouhých frontách před pokladnami kin. Důvod? Historický velkofilm Taras… (viac)