Jason Eldridge (Jim Hutton) má na starost nový počítač MACS (Magnetic Analyzer Computing Synchrotron, ještě elektronkový) na vojenské lodi ELmira. Spolu s kamarádem poručíkem Fergusonem Howardem (Steve McQueen ve výjimečně komické roli) dostanou nápad, že když MACSem proženou záznamy výsledků rulety, budou schopni předpovědět, jaké číslo vyjde. Howard ještě s jedním námořníkem a Eldridgem poruší zákaz admirála Fitche (Dean Jagger) a jdou do benátského kasina signalizovat morseovkou výsledky na loď. V hotelu se ovšem Howard zamiluje do admirálovy dcery Julie (Brigid Bazlen) a Eldridge obnoví starší vztah s krátkozrakou Pam Dunstan (Paula Prentiss), která se přijela do Benátek provdat. Systém sázek se ukáže jako funkční, ale admirál si povšimne podivných signálů. Není ale jediný, do všeho se zaplete rada města Benátek a dokonce i sovětský konzulát (je éra studené války). Oba milostné vztahy se úspěšně rozvíjejí a Julie dokonce tlačí na otce, aby souhlasil s jejím sňatkem, jinak že mu hrozí vojenský soud. Howard nakonec souhlasí s tím, že poslední sázkou prohraje všechny peníze, ale to také není všem po chuti. V kasinu jsou napjati všichni, vojáci, policie, Američané, Sověti, Italové – jak to s hromadou žetonů dopadne? (Peabody)

Sympy

Hrozně milá komedie-není to přeplácané a nepřehledné,krásně navazuje a baví. Člověku pak nezbyde,než mít dobrou náladu a radost z dobrého filmu. McQueen je zde úžasný-role mu dokonale sedla. Jen jsem nesehnal jiné titulky než slovenské i tak to bylo skvělé--->kdyby někdo měl tit CZ dejte vědět-pustil bych si to klidně hned znovu!! ()

kinderman

Na divadle by mě tenhle materiál asi nudil, ve filmu ho zachraňuje Steve McQueen, přestože mu ukecanost tak úplně nesedí a o pár let později by takovou roli určitě nevzal. To už totiž cizeloval svůj styl vyznačující se vyškrtáváním dialogů či přesouváním svých replik na herecké kolegy. ()

Flego

Svižná oddychová komédia so šarmantným Steve McQueenom. Tento chlapík dokázal zahrať v akejkoľvek žánrovke. Štvrtý komentár. ()

cheyene

The Honeymoon Machine je vynikající oddechovkou, která vkusně a nevtíravě přináší vtipné okamžiky, které jsou vystřídány či namíchány se scénami, jimž nechybí správná dávka napětí. Steve McQueen je ve své roli perfektní a opět potvrzuje, jak výjimečným a charismatickým byl hercem. Jeho kolegové a kolegyně dotvářejí dobře zvolené obsazení. Potěší také prostředí, v němž se příběh odehrává, ale rovněž samotný námět. Očekával jsem spíše blbinu, ale jsem velmi mile překvapen a nemám problém s plným hodnocením. V budoucnu bych si tento snímek klidně ještě zopakoval. ()

IQ Tiqe

Pohodovka na dobrou náladu, sice založená na nesmyslu, ale jednoduchá, zábavná, se svižným dějem a trochu víc crazy závěrem. ()