Italská komedie režiséra Federica Zampaglioneho, jenž je doma známý také jako zpěvák a skladatel oblíbené skupiny Tiromancino, vypráví o mladém manželském páru, který se právě přestěhoval do domu svých snů. Když si Marina (Claudia Geriniová) a Vittorio (Luca Lionello) koupili vilu ve „Valle Serena“, kde vjezd hlídá bodyguard, a v zahrádce kvetou růže, netušili, co je tu čeká. Dvojice Slatko (Emilio De Marchi) a Bruna (Anna Marcellová) totiž mají hodně daleko k příjemným sousedům a soužití s nimi se záhy mění v noční můru. A k tomu všemu manželé jednoho rána zjistí, že jsou vykradeni. Pro Vittoria je pochopitelně prvním podezřelým nesnesitelný neurvalec Slatko… (oficiálny text distribútora)

freddy

Uznávám, že tahle komedie není zrovna elitou v tomto žánru, ale ani to nebyl zase tak špatný film, jak jsem se obával. Nekteré postavy byly velmi zvláštní, humor zde působil spíše rozpačitě, dějově to bylo tak nějak ve výsledku o ničem, ale přesto bych řekl, že film se s mírným přivřetím jednoho oka dá označit jako průměrný, možná mírně podprůměrný, ale stále ještě koukatelný a zajímavý. Ale můj dojem může být samozřejmě dán i tím, že vůči filmu jsem měl prakticky nulová očekávání, od filmů z Itálie toho nikdy nějak moc nečekám, takže se logicky nemohlo dostavit ani nějaké přílišné zklamání, film zkrátka nezklamal, ale ani nezaujal, byl to typický tuctový příběh o jednom muži, který měl v životě už tolik smůly, že mu to začne lézt na mozek, ovládne ho paranoia, a není schopen rozeznat realitu od svých představ. To je asi v jedné větě to nejdůležitější, co se v tomto filmu odehrává. Co se týče hereckých výkonů, tak snad ani nikdo nikterak extrémně nevyčníval, co se týče sympatií, manželka hlavního hrdiny byla hodně sympatická mladá paní, takže když už nic jiného, jako divák jsem se alespoň dočkal nějaké té ženské krásy. Jak už jsem psal, film není sice nějak výjimečně podařený, ale stále ho vidím v tom jakémsi mírném podprůměru, což stačí na ty tři hvězdy, i když jen velmi těsně. ()