Do městečka Medicine Bow přijíždí mladá učitelka Molly (Barbara Britton), aby zde nastoupila v místní škole. Už při příjezdu se seznámí se Stevem (Sonny Tufts) a Virginianem (Joel McCrea). Oba se do ní okamžitě zakoukají. V té době je v městečku problém se ztrátou dobytka. Virginian podezřívá proradného Trampase (Brian Donlevy) a později přijde dokonce na to, že ani jeho blízký kamarád Steve nemá tak úplně čistý štít. (Mol)

liquido26

Virginian a Steve jsou dva nejlepší kámoši, co soupeří o přízeň pohledné učitelky, která přijede do města. Virginian stojí neochvějně na straně zákona, zatímco Steve se přidá k bandě zlodějů dobytka, což je zcela logicky postaví proti sobě. Průměrný western, který sice není nijak špatný, ale zároveň není také ničím výrazný nebo originální. ()

Mol

WITH A GUN AGAINST MY BELLY, I ALWAYS SMILE!!! Příběh odehrávající se přesně sto let před tím, než jsem se vůbec narodil, nám přináší čtyřicátníka Joela, jak jinak než v roli kovboje. Ve světě, kde muži byli ještě muži a za krádež se dával provaz. Co mě zde zaujalo, tak byla jisto jistě slečna Molly. Na rozdíl od tuny jinejch westernů zde působí skvěle a nechová se iracionálně jako nějaká kráva. Vlastně scéna, kde se dohaduje se starou Taylerovou o tom komu indiáni zabili více rodinných příslušníků mě celkem zaskočila. Jinak si film ležérně plyne, až do svého závěrečného, posledního střetnutí zločince Trampase a klaďase Virginiana v liduprázdných ulicích městečka. Slušný zakončení filmu. A co Steve? Steve byl magor. ()

• Film slúži aj ako pozadie pre neskorší western Shane (1953), ktorý má trochu podobný dej ako tento film. (westerns)
  • Základné dejové prvky filmu boli inšpirované skutočným konfliktom v Johnson County War vo Wyomingu z roku 1892, a to medzi majiteľmi dobytka a novousadlíkmi. (westerns)