Umlčaní

Mladá dvojice – Zakes (William Ash – Nicholas Nickleby, Mambo) a Beth (Christine Bottomly - Čekárna, Venuše) – se za deštivé noci dostane na dálnici do kolize s maniakálním řidičem kamiónu. Stahovací dveře náklaďáku se na malý okamžik pootevřou a Zakes zahlédne cosi, co vypadá jako poloobnažená spoutaná žena. Přestože Zacke si není úplně tím co viděl, informuje policii a pokouší se na incident zapomenout. Beth ovšem lhostejnost jejího přítele velmi rozruší a když dvojice zastaví u pumpy, ve vzteku odejde. Zacke zoufale prohledává okolí, ale po Beth není ani stopy. Když náhle zahlédne odjíždět od pumpy povědomý náklaďák….. Co když řidič jeho přítelkyni unesl? Vydává se za ním a na noční, deštěm zaplavené dálnici začíná riskantní hra na kočku a myš. Vykřičte to do světa – Hush je nejlepší britský horor posledních let. (oficiálny text distribútora)

heyda

Parádní hra na kočku a myš. Tentokrát je však kočka ta hodná a myš ten hajzl. Britové opět dokázali, jak snadné je natočit nadprůměrný thriller se silnou atmosférou. Stačí jeden náklaďák, borec s kapucí, nepřestávající déšť a výborný William Ash. Jediné a opět zdůrazňuji jediné, co lze tomuto filmu vytknout je, že vůbec neznáme motiv násilníka a k čemu mu byli ti pomocníci. 75% a rozhodně se jedná o překvapení. ()

kingik

Will Ash hraje mladíka Zakese, který se svou přítelkyní (nepříliš sympatická a na facku zralá kravka Christine Bottomly) jede za deštivé noci po dálnici, když v tom na okamžik spatří v projíždějícím kamionu svázanou nahou křičící dívku. Uvědomí policii, kamion zmizí v dáli a mladík by nejspíš na celou událost zapomněl, kdyby ovšem po hádce se svou dívkou nezmizela také ona a šílený maniak v kapuci, kterému celou dobu není vidět do obličeje, ji vesele unáší ve svém kamionu a Zakes je mu v patách a pátrání rozjíždí na vlastní pěst. A to nás v průběhu jeho zběsilé sledovačky čeká pár zvratů, hutné napětí, ale také není nouze o nedotaženosti, logická klopýtnutí a velmi měkké finále a to vše v režii Marka Tonderaie, který je současně i autorem scénáře. Je vidět, že i britové se dobře orientují v hororech, ale tentokrát neplesám blahem a to proto, že Tonderai dost režijně kopíruje slavnější americké kolegy a maníka v kápi jsem viděl už v mnoha jiných hororech. Nedotaženost bych viděl třeba v motivaci postav. Zake v průběhu náhodně zjistí, že mu jeho holka byla nevěrná, ale dál za ni nasazuje život a rovněž není jasné, proč vůbec maník ty dívky unáší, nebo co s nimi provádí, nebo co je vlastně zač a finále je zde tak chaboučké, že kdybych přivřel oči nad občasnou nelogičností, tak nad odbytým finále se to nedá. Ale rozhodně to není špatný horor, ale když se něco moc kopíruje, tak výsledek nemusí být zrovna ideální. Mé hodnocení: 60% ()

Teardown

Film originální jako vietnamskej sortiment, navíc s hrdinou, kterému by jeho otrlost, odvahu a hlavně posunutý práh bolesti mohl závidět i veterán John Rambo, nemá jednoduše divákovi moc co nového nabídnout. Avšak přes všechny tyto odrazující aspekty, mě tenhle britský kousek nadmíru pobavil. U mě velká spokojenost. ()

jondoe

Thriller bol z lahka nadpriiemerny. Herci boli dobre vybrany a atmosfera bola vinikajuca. Bohuzial mi tento napinavy film pokazila jedna jedina skutocnost. A to je nedotiahnutost do konca. Pre tych co to videli by to malo byt jasne a pre tych co nie nech to radsej nech dalej radsej necitaju aby si urobili svoj nazor. Dovod preco davam tri hviezdicky a nie styri je ten ze muz ktory varoval maniaka v aute ( teda jeho partak ) sa od svojho telefonatu viac vo filme neobjavil. Cakal som ze sa k zaveru este objavi a hrdinom este pripravi nejake nemile prekvapenie. Cakal som vsak zbytocne a myslim ze tato postava bud mala dostat este priestor alebo mala byt zo scenara nacisto vyskrtnuta. Bez ohladu na totu chybu sa vsak jedna o vyborny napinavy thriller ktory uzcite stoji za pozornost. ()

peiton

Jeden s tých vysoko nadpriemerných trillerov,prekvapí a rozohrá docela solídnu hru na mačku a myš.Takéto hry ja môžem,hry pri ktorých sledujete vražedný ping-pong...Jeden odrazí loptičku,druhý ju umne odpáli späť a vy už musíte dopredu uvažovať aký úder bude zasadený opäť.Neustále vás drží v šachu.Nikdy neviete čo práve urobí,ako sa zachová,čo vymyslí a to vo vás neustále štartuje nové a nové motorčeky.Presne tak ako v prípade dvoch mladých ľudí na jednej obyčajnej diaľnici,kde sa to celé začína..A bude to pekelná jazda.Na to dám krk :D ()

• V závěrečných titulcích je ještě jedna scéna. (slovan1)
  • Film měl rozpočet 1 milion liber. (ČSFD)