Neobyčejné životy

Česko, (2009–2014), 70 h 17 min (Minutáž: 50–53 min)

Petr Nárožný, Antonie Hegerlíková, Jiřina Bohdalová, Jiřina Jirásková, Josef Abrhám, Stanislav Zindulka, Radoslav Brzobohatý, Jaroslava Adamová, Lubomír Kostelka, Květa Fialová, Blanka Bohdanová (viac)

Životní a profesní příběhy významných českých a slovenských herců současnosti.  Jde o cyklus 52 minutových dokumentů, zachycující výrazné herecké osobnosti českého a slovenského divadla, filmu a televize. Název a metoda jsou odvozeny ze známé Čapkovy prózy. Jde tedy o dokumenty bilanční, v nichž se se známými herci vydáme po stopách jejich životních rozhodnutí a práce. Bez touhy po senzačnosti, ale se snahou dobrat se určité lidské i profesní moudrosti, k nimž člověk na určitém bodu své životní cesty dospěje. (Česká televize)

Agatha

Velmi povedený dokument, v němž slavní herci a herečky povídají o svých životních radostech i strastech. Zajímavé jsou i otázky kladené jejich příbuzným, kolegům či přátelům. Zatím nejvíc mě zaujal medailón o Jiřině Bohdalové, který mě jen utvrdil v tom, že je nejen báječná herečka, ale i úžasný člověk. Docela mě překvapil pohled na život Petra Nárožného a neméně jeho záliba historické literatuře a dojal mě medailón Lubomíra Kostelky, který věnoval své mamince...Necelá hodinka uteče jak voda a po skončení je vždy nad čím nebo nad kým přemýšlet. ()

D.Moore

Hodnotím díl věnovaný Václavu Neckářovi. Kdo četl knihu Cesta do mé paměti, toho v tomto dokumentu nepřekvapí asi nic. Kdo se o Neckářovu tvorbu alespoň trochu zajímá, toho zase nemohou nijak ohromit ukázky z videoklipů, úryvky písní nebo fotografie. Velké plus ale je vidět a slyšet Neckáře hovořit. S námahou, rozmyslem, ale přitom s jistotou. Za to, co v životě dokázal, a za to, jak se s ním v posledních letech porval a rve dál, ho budu vždycky obdivovat. ()

AllShallFall odpad!

No to je krása, čoveče.....to je prostě nadevšechno.....viděl jsem tu Taťánu a asi blahem skočim z okna, jak jsem byl z toho bezvadného pořadu unešen. ()

Marthos

Zita Kabátová očima Jiřího Stracha je dokument s dosud nevídaným přesahem. Film, který je zároveň nepatetickým zamyšlením nad smyslem života. Sedmadevadesátiletá herečka tu s okouzlujícím nadhledem a osvobozující upřímností rekapituluje svůj život. Z výše svého věku si může dovolit vše, nic není trapné, ubohé, její prohřešky jsou dávno nedůležité. Je to úžasné svědectví: když se člověk dožije, dobere se moudrosti. Má-li to ale sdělit veřejně, musí dostat k ruce skutečného režiséra, protože paskvil se nakonec dá vytvořit ze všeho. Většina zbývajících epizod by patřila spíš do bulváru a nikoli na veřejní obrazovku. Jenže na té už se v tomto ohledu všechno dávno znivelizovalo. A tak zbyla jen laciná "drbárna" sugerující, že řeže do živého, přesně vyhovující maloměšťáckému vkusu, který televize pěstuje. ()

WANDRWALL

Herci jsou zvláštní pakáž. A přece jsou to lidé, kteří mají duši, mají své - často překvapivě těžké životní osudy - takže je dobře, že v tomhle seriálu jsou zpovídaní i ti, co o jejich osudech se toho moc neví. ***12.3.2011 ()

ainny

Hodnotím jenom díl s panem Neckářem a docela mě překvapilo, že Prima měla v Top Staru jeho životní příběh mnohem líp zpracovaný. Dívala jsem se jenom kvůli němu, protože jinak tyhle pořady nevyhledávám. Dotyční v nich stejně nejsou takoví jací by měli být. Jsou takoví jaké je chceme mít. :^) ()

triatlet

Pilotní díl s Petrem Nárožným lákavý. 100% Dikce a gestikulece Petra Nárožného jsou jednoduše neopakovatelné. Sestřih z tvorby i komentáře manželky, či Pavla Bobka dokreslují rozverně laděný portrét.. ()

rt12

Dost mně překvapují hodně otevřené zpovědi. Obzvlášť se mi líbil Ivan Trojan. Hodnotím jako celek, u mně převažují povedené díly nad těmi méně zdařilými. ()

italka63

Mně se to dost líbí, je to otázka vlastního názoru a nadhledu na život druhých, více známých lidiček.Kdo je bez viny, ať hodí kamenem. ()

YURAyura

9/10 Vyborny serial, teda kdyz tam neni zrovna Zuzana Malerova, ktera dokaze sejmout sebelepsiho herce strasnyma otazkama a jeste diky dlouhym prostrihum na svuj oku nelahodici zevnejsek tez divaka - fakt se musim divat jinam nebo zavirat oci. Nicmene neni to o kamere, ale spis o OTAZKACH. Borivoj vyborny, Zita vyborna, Otakar vyborny, Vera vyborna, Nina diky Malerove hrozna, Jan diky Machackove otresny, Libuse diky Malerove strasna, atd. Jsem docela rad, ze se svym nazorem nejsem osamocen: http://www.lidovky.cz/herecke-sverovacky-v-bezcasi-diq-/ln_noviny.asp?c=A100209_000033_ln_noviny_sko&klic=235420&mes=100209_0 ()

Hennes

Každá osobní zpověď našich hereckých velikánů, vždy přinese novinky a zajímavosti o kterých se běžně nedovíme. Je zajímavé sledovat osudy lidí o kterých si jejich soukromý život domýšlíme hlavně podle "zaškatulkování" z jejich filmových či divadelních rolí. Teď mě zaujal díl s Luďkem Sobotou o kterém víme že vystudoval DAMU, má herecký i hudební talent a "obětoval" svůj talent komediálnímu žánru. Člověka ani nenapadne, že tak velké množství lidí ho považovalo za "pošuka" a ani je nenapadlo, že je to prostě styl. Pro mě styl se kterým uspěl a opravdu dík, že v době velké cenzury nás uměl skvěle pobavit. Má velkou pravdu, být tragéd je jednodušší, lidi rozesmát je těžší. ()

Nach

Někdy průměrné, ale většinou velice kvalitní epizody ze života slavných, kde si každý fanoušek daného umělce najde to své, včetně i několika drobnůstek, o které se třeba osobní životopisy nezmiňují. 75% ()

MJMilan

Jedno je soudit pořad jako dobrý dokument, druhé je, nezaplést se do hodnocení lidí a životů, o kterých pořad je. Pořad je to kvalitní, avšak mnohde bych uvítal popisky u filmů, lidí aj. třeba jako v pořadu Úsměvy. ()