Jana Hlaváčová (*26. 3. 1938) patří mezi přední hvězdy českého hereckého nebe. Je absolventkou DAMU, ale první filmovou roli ve snímku Kam čert nemůže získala již během studií. Hlaváčová byla dlouhá léta přední členkou souboru činohry Národního divadla, odkud přešla v roce 1995 do angažmá v Divadle na Vinohradech. Je držitelkou dvou cen Thálie a na divadelních jevištích ztvárnila nespočet nezapomenutelných rolí. Ve filmu je její filmografie o něco kratší, šlo většinou o role epizodní a kostýmní, ale i o nich bude herečka v dnešním pořadu s humorem mluvit. (Česká televize)

HonzaBez

"Abych se nemusela sama před sebou stydět..." Jana Hlaváčová byla krásná herečka a když píšu "krásná", tak mám na mysli, že byla krásnou osobností, z níž vyzařovala jistá noblesa a též empatie (jak o ní i v dokumentu mluvili třeba ti, kteří ji znali z kantorského působení na DAMU). Rozhodně tam nevidím nic, za co by se měla stydět (za mě naopak obdiv za způsob s jakou grácií spolu i manželem odešli po samotové revoluce z Národního divadla). Stydět se ale nemusí ani režisér Kubala, který vytvořil moc hezký dokument. Líbilo se mi třeba, že snad všechny ukázky z filmů převedl do černobílého vizuálu, čímž tomu dokumentu dal jistou nostalgii. Moc milé jsou jinak pasáže, kde Hlaváčová vystupuje po boku svého muže Luďka Munzara. Oba byli výborní herci, ale taky výjimečné herecké manželství. Možná, jak v dokumentu říká Luděk Munzar, spolu zas nehráli tolik (jako třeba Abrhám se Šafránkovou), ale těch pár rolí co jsem si vybavil (zejména na divadle v Našich furiantech), stálo za to. ()