Životní a profesní příběh významného českého herce. "Herec musí především věřit sám sobě a musí si také vážit sám sebe, aby mohl někoho o něčem přesvědčit," říká pan Luděk Munzar (*20. 3. 1933). Tato zdánlivě úplně jednoduchá věta v sobě skrývá nejen hlubokou pravdu o herectví, ale také o řadě dalších věcí, které jsou s tímto nejednoduchým povoláním spjaty. Dokument o Luďku Munzarovi připravil režisér Ondřej Kepka. Rád přiznává, že v době jeho hereckého působení mu byl pan Munzar na obrazovce třikrát "televizním tatínkem". A i proto spolu povedou dialog, který se ale nebude týkat jen herectví. Také o dalších zálibách a láskách pana Munzara i o tom, co a jak utváří náš život. (Česká televize)

boni

Pan herec a dříve můj (skoro)soused. Je mi opravdu smutno, když vezmu v potaz to, že většina z těch nejlepších je již po smrti. Dnes už ta tvorba nemá takové kouzlo, takový šmrnc, nemá to správné srdce, jaké tam uměli dát tihle velikáni. A to nejen u nás, bohužel. (Píše člověk, který zažil již jen nové filmy, ale sleduje nejraději ty "staré".) ()

curil

Jeden z nejlepších herců generace šedesátých až osmdesátých let. Je veliká škoda, že hereckou kariéru ukončil ještě v plné síle. Zamiloval jsem si ho hlavně v mnoha rolích v televizi, na divadle jsem v Národním viděl jen čtyři představení, nejsem Pražák. Poté jsem pana Luďka obdivoval v dokumentárních sériích režiséra Ludvíka o rozhlednách, českých a moravských řekách i památných stromech. Všechna čest vynikajícímu herci a člověku. ()