Green Lantern: První let

• USA Green Lantern: First Flight

Před více než třemi miliardami let rasa nesmrtelných známá jako Strážci vesmíru, vytvořila tým hrdinů a dala jim za úkol chránit svobodu a právo ve všech galaxiích. Každý z nich dostal prsten s jedinečnou mocí, který umožňuje svému majiteli ovládat svět kolem sebe a omezují ho pouze fantazie a vůle toho, kdo jej nosí. V animované dobrodružné sci-fi se představuje pilot Hal Jordan, jemuž umírající mimozemšťan nabídne právě tento prsten moci a s ním i členství v hrdinské intergalaktické policii. Hal nabídku přijme a stane se tak prvním pozemšťanem v jednotkách Green Lantern. Brzy ale odhalí rozsáhlé spiknutí, které ohrožuje celou strukturu Green Lantern, a musí využít všech svých právě nabytých schopností, aby byl ve vesmíru zachován mír a řád. (oficiálny text distribútora)

Terva

CITÁT - Najdi ho......... Kreslený příběh o tom, jak člověk k prstenu přišel a stal se členem skupiny "Green Lantern". Koukám, že prsten má podobné vlastnosti různých "udělátek" jako má Maska. Akorát, že tady to má zelený nádech. CITÁT - Pomalu Broučku......... Člověk ve Vesmíru - neschopný, drzý a dělá jen zmatky. CITÁT - Ty jsi mě měl za zelenáče ?......... V čirém jasu dne i v temné tmě, zlo nikdy neunikne mě. Nech ti již ke zlu zhlížejí, moc mou seznají, tu záři zelenou. Povedený, pěkně kreslený a dobrodružný. Postavu Kilowaga namluvil Michael Madsen. ()

KarelR

Ruka režisérky supermanského Soudného dne je celkem vidět. Lauren Montgomery se vůbec nepáře s nějakou psychologií postav a posílá Hala Jordana z jedné akční scény do druhé, aniž by se nějak řešilo, že má najednou magický prsten a zachraňuje celý vesmír. First Flight je naštěstí animák se stopáží 75 minut, takže to funguje celkem bez problémů, ale docela jsem se začal bát, co vyrobí Campbell z hrané verze. Tam mu hláškující veverky a velká šedivá prasata jen tak neprojdou a bude se asi mnohem víc řešit, jaktože umí vesmírná bižuterie vyrábět tak šílené věci. ()

fmash

Docela slušně udělaný komiksový animák, který rozhodně neohromí propracovaností zápletky, nicméně dovede vzbudit napětí a chvílemi je i vtipný. Styl vyprávění, efekty a žerty jsou zjevně zamířeny na diváka z řad prepubescentů, kteří rovněž bez problémů přejdou již zmíněnou nedostatečnost komplikovanějšího příběhu. Trochu mě překvapilo, že navzdory tomu se ukázala skutečná krev, na jednom místě vnitřnosti zastřeleného emzáka a asi dvakrát rozlámané prsty na ruce. Tyto malé a spíše výjimečné exkurzy do dospělejšího pojetí nezapadly do jinak dětského filmu, kde se všichni hlavně velkoryse a s nadsázkou mlátí, až se bortí budovy. ()

Shakers

Tento animák som si pozrel len preto, aby som vedel niečo o komiksovom DC hrdinovi Green Lanterovi.Chystá sa aj hraná podoba takže som chcel aspoň niečo o tom vedieť.No a čo som zistil? Že existuje okrem Hulka aj ďalší zelený hero.Ale nie.Je to celkom fajn až na to záverečné trošku odflaknuté finále a miestami (hlavne na začiatku) mi to príde ako keby tam boli niektoré scény vystrihnuté.Ďalšia vec je dej.Celkovo je fajn ma super postavy, ale miestami pôsobí dosť nudne.Nečakal som od toho nič, takže nemôžem sa stažovať že som sa nudil ale ten záver filmu mohol byť trošku lepší.Snáď hraná podoba bude ešte lepšia. 70% - 3* ()

casioa....

Komixový svet "zelených lampášnikov" a ani ich celkové postavenie v hierachií a univerze HERO sveta nepoznám, a preto môžem iba povedať, že to bol jeden z tých lepších hrdinských animákov, ktoré som videl. /////////////////////////////////////////// "In brightest day, in blackest night, No evil shall escape my sight Let those who worship evil's might, Beware my power... Green Lantern's light!"///////////////////////////////////////// toto odlschoolové motto sa mi celkom páči :) ()