Dostaň ho tam!

• Česko Dostaň ho tam (viac)
Komédia / Hudobný
USA, 2010, 105 min

Réžia:

Nicholas Stoller

Scenár:

Nicholas Stoller

Hudba:

Lyle Workman

Jonah Hill, Russell Brand, Rose Byrne, Colm Meaney, Lino Facioli, Sean 'Diddy' Combs, Dee Snider, Meghan, vévodkyně ze Sussexu, Robert Seay, Elisabeth Moss (viac)

Aaron Green, mladý pracovník hudobného nakladateľstva Pinnacle Records, príde s nápadom usporiadať výročný koncert kedysi slávneho rockera Aldousa Snowa, ktorý už dávno prepadol drogám, sexu a alkoholu. Tri dni pred vystúpením poverí šéf Aarona, aby osobne dopravil zhýralého speváka z Londýna do Los Angeles a dostal ho v použiteľnom stave na pódium amfiteátra Greek Theater. Táto úloha sa už čoskoro ukáže byť takmer nesplniteľná. Rozmaznaný rockový hudobník Aldous Snow je totiž nielen večne zdrogovaný a opitý sexuálny stroj, ale aj starnúci muž, ktorý sa rozhodol hľadať zmysel svojho života a navštíviť svoju prvú lásku žijúcu niekde v Kalifornii. Čas, ktorý zostáva do koncertu, sa nebezpečne kráti a zúfalý Aaron musí zdolať londýnske mínové polia drogových dílerov, prekĺznuť labyrintom na Manhattane, uniknúť dekadentným zvodom Las Vegas a dopraviť zhýralého rockera do Los Angels v použiteľnom stave, aby dokázal vyjsť na pódium slávneho amfiteátra Greek Theatre. A zároveň sa snaží zo všetkých síl zostať verný svojej priateľke Daphne... Dokáže mladý smoliar s nerestným rockerom po boku odolať všemožným nástrahám sveta šoubiznisu? Slušný a neskúsený mladý muž prežije po boku vyžitej bývalej hviezdy 72-hodinovú divokú jazdu, na ktorej je väčšinou opitý, sfetovaný a - proti svojej vôli - neverný svojej milovanej dievčine Daphne. (TV JOJ)

castor

Krok (a kousek) zpátky.. Asi každý bude nový snímek Nicholase Stollera srovnávat s předchozími Kopačkami. Může za to logicky Russell Brand ve vedlejší roli excentrického zpěváka s dokonale úchylnými pohyby a nechutně dlouhým jazykem. Coby Aldous Snow se objevuje i tady a k němu tvůrci přihodili podržtašku Aarona z nahrávacího studia. A hlavně dosud i Aldousova skalního fandu. Tenhle tlouštík musí pološíleného zpěváka dostat z kolébky fotbalu na výroční koncert do Ameriky. Stihnou se solidně vylít, několikrát poblít, leckoho zurážet a ještě si pokecat o životních pravdách. Těšil jsem se, a to moc. Ale tohle šlo místy úplně mimo mě. Zklamala mě totální nevyrovnanost snímku. Někdy se divák popadá smíchy za břicho, jindy jen čeká co přijde, a ono nic nepřichází. A to jsou třeba i desetiminutové pasáže. A to už je sakra problém. Chemie mezi nimi ústřední dvojicí sice jakž takž funguje, ale co naplat, když mě scénář humorem i tím pověstným feelingem prostě minul. Vážné momenty navíc nefungují. Herecky bez větších výhrad, překvapí Rose Byrne k ní netypické roli. ()

movie

Další vydatný Segel. Sergio je definitivně jedna z nejlepších postav celého filmu a katalizátorem několika nejzábavnějších scén (Jeffrey, chlupatá stěna, honička v Kubrickově chodbě, Sergiova psychedilická hlava pronásledující Hillovi opilecké průsery). Má to podobnou atmosféru jako HANGOVER. Doporučuju. ()

Slasher

Komedie a hodně tragédie. Ten film je tak nevyrovnaný, rozblázněný a většinou dění podivně prchavý, jako (hádám) život rockové hvězdy závislé na fetu - za to bravo. K natahované nudě tu dojde, ale nakonec je všechno jak má - když člověk skončí s dobrým pocitem, tak jako já. Uhrančivě charismatický a překvapivě výtečně hrající Brand (ona hvězdná fetka v kariérní krizi), k němu dobře pasující natroublo-natloustlý hodňák Jonah Hill, geniálně odlehčující P. Diddy a řada potěšujících cameí. Nečekaně zvláštní, pěkný. ()

viperblade

Get Him to the Greek bych nejlépe přirovnal k třídenní pařbě - člověku se sem tam udělá špatně, sem tam se směje, aniž by věděl proč, ale převážně je to skvělý pocit, i když jste na konci "trošičku" žíznivý a vyčerpaný… Za mě napíšu jen tolik, že kdyby tenhle film měl více momentů, jako byl ten s "Jeffreym" a poté s "infarktem", šel bych nekompromisně na pět, protože to jsem se mohl smíchy potrhat. 80 %. ()

Isherwood

Mám s ‚apatowkami‘, svébytnou větví komediálního subžánru, jeden malý problém. Buď mě královsky pobaví, anebo jdou absolutně mimo mě. Humorem, pohledem na život, fellingem. A Get him to the Greek tu druhou škatuli vyplňuje bezezbytku. Netvrdím, že jsem se nesmál. Ani jsem se nenudil. Jen mi to celé přišlo ukrutně zbytečné, když si každých pět minut uvědomujete, že film přešlapuje na místě a děj se vlastně nikam moc nehrne. Hilla nebrat, Branda možná… Stoeller udělal krok zpět. ()

• Russell Brand v rámci natáčení koncertní scény skutečně vystoupil před dvaceti tisíci diváky londýnské O₂ Areny. (Coldrex)

Další černá vlajka na obzoru

Další černá vlajka na obzoru

03.08.2010

Britský komik Russell Brand, který se tento týden vrací do našich kin jako excentrický rocker z Kopaček v spin-offu Dostaň ho tam, touží po šermování a plavbě na rychlé lodi. Ve filmu studia 20th… (viac)