White Album

• Japonsko ホワイトアルバム (viac)
Japonsko, 2009, 26x25 min

Scenár:

Hiroaki Sató

Kamera:

Tadaši Kitaoka

Aja Hirano, Nana Mizuki, Romi Paku, Kazuja Nakai, Mucumi Tamura, Daisuke Sakaguči, Tomoaki Maeno, Jóko Hikasa, Šó Hajami, Kózó Šioja, Jasuhiro Fudžiwara (viac)

Studium, brigády, večírky a milostné vztahy. Tak by se dal popsat život nejednoho současného vysokoškoláka. A Fujii Touya to nemá o moc jinak. Tedy až na to, že nechodí na večírky, na školu víceméně kašle a jeho přítelkyní je Morikawa Yuki, která v současnosti bojuje v zábavním průmyslu o to prosadit se jako idol. Jejím snem je totiž vydat sólové album stejně tak jako její slavná kolegyně a přítelkyně Ogata Rina. Problém ale je, že se Touya a Yuki již prakticky nevídají. Jen sem tam letmé setkání a pětiminutové telefonáty. Kdyby jen Touya věděl, jakým peklem si musí jeho milovaná přítelkyně procházet, když s ní nemůže být… Mít za kamarádku Ogatu jí sice trochu pomáhá v kariéře, ale zároveň to způsobuje, že si na ní ostatní idoly vybíjejí svoji zlost a frustraci vůči úspěšnější Rin. Odloučení a šikana tak způsobují, že se Yuki trápí, a tak se Ogata rozhodne jednat. Pomůže mladým milencům, aby mohli být alespoň na chvilku spolu. Jenže bude to tak jednoduché? (EMIA)

Subjektiv

"Josei harémovku" jsem ještě neviděl, ale proč si nerozšířit obzory, že? Zápletka seriálu White Album je poměrně jednoduchá. On miluje Ji, Ona miluje Jeho, jenže... Ona je budoucím pěveckým idolem a on je obyčejný kluk. Její pracovní povinnosti a image jim brání se stýkat, čímž oba samozřejmě velmi trpí. V odloučení (přerušovaném velmi zřídkavým setkáváním) je Mu do cesty z různých důvodů házeno do cesty mnoho žen, z nichž každá po něm pravděpodobně v průběhu seriálu zatouží - po první sérii zatím byly tři. Oproti klasickým harémovkám se jedná o charaktery dosti komplikovanější a propracovanější, avšak stále mi to nebylo dost. Hlavní problém spatřuji v tom, že v jejich životě je skorem jediný člověk, totiž On. On není sice terčem nekonečného obdivu a lásky, přesto... není mi zcela jasné, co ony na něm vidí. ()

Five By Five

Keďže ide o prioritne na ženy zameraný seriál, dosť ma prekvapilo, keď som si po chvíli uvedomil, že vlastne pozerám háremovku... O to viac, keď je hlavným hrdinom takýto... mamľas... Toto má byť idol všetkých žien? Do poslednej časti (číslo 26, nie 13) som nechápal, prečo sa naňho všetky lepia... Až v nej totiž prezradia celú pointu, o čo vlastne ide a až v nej si poviete, že to síce nie je úplne originálny príbeh, ale celkom pekný. Ženské postavy, ktoré s ním mali toľkú trpezlivosť sú pomerne sympatické - teda až tú najhlavnejšiu, jeden z idolov popovej hudby osemdesiatych rokov - tá bolo neskutočne umravčaná... Seriál má 26 častí, takže plakať ju uvidíte - no, niečo vyše 26x ... No ale spievanie im celkom išlo, chvíľami som sa veľmi dobre bavil, chvíľami preklínal moment kedy som sa to rozhodol pozerať, rozuzlenie prišlo až na konci... priemerné 3* ()