Přímořské potvůrky

(festivalový názov)
  • Francúzsko Crustacés et coquillages (viac)

Na Azurové pobřeží odjíždějí spolu s dětmi na prázdniny Marc a Béatrix. Za jejich synem přijíždí kamarád a za dcerou její přítel. Ovšem "kamarády" tu nacházejí i jejich rodiče. (frings)

jiri.twist

Život podle mého gusta. Film pro dobrou náladu, pro TOLERANTNÍ lidičky, s komediální nadsázkou, nadprůměrný. Zpočátku to vypadalo, že jediný „nenormální“ bude syn, jehož tělíčko vypadalo oproti obrovské vlasaté hlavě jako nedomrlé, nakonec to všechno dopadne úplně obráceně, ztřeštěně a … opravdu, ten Jean-Marc Barr (Didier) vypadal ve svých 45 letech, kdy se film točil, opravdu stále velmi přitažlivě … 8888 ()

janik.sk

Skvelá francúzska komédia, ktorá sa odohráva v nádhernom prímorskom prostredí. Všetci členovia rodiny sú tak trochu vyšinutí, ale neskutočne roztomilí. Sympatická podvádzajúca manželka, pohodový homosexuálny manžel, aj podozrivo "normálne" deti. A všetci sa majú radi a ešte si k tomu aj zaspievajú a zatancujú. Super! ()

Adiemus

Nejde o zfilmované divadelní představení? Stylizace většiny postav, nijak zajímavé hudební vložky a závěrečné skotačení by tomu napovídalo. Zařazení do šuplíku "muzikál" je skutečně jen marketingový tah. A Valeria Bruni má příšerný hlasový projev (že by taky stylizace)? Škoda, příběh sám o sobě vůbec není špatný. ()

easaque

+2* vysoké hodnocení i samé pochvalné komentáře mě nalákaly na zajímavý zážitek. Je fakt, že pár dní po zhlédnutí o něm přemýšlím, ale to neznamená, že bych si z něho odnesl dobrý pocit ... spíš takový rozporuplný. Jeho neuchopitelná forma, rozverné provedení a nesourodé dialogy mě po celou dobu sledování rušily. Vznikla z toho taková oddechová artovka, kde sex je hlavní téma, jen se hledá ten správný protějšek. Prostě podivný film, který si své diváky najde zejména v gay komunitě, ale já se k jeho vášnivým doporučovatelům nepřidám. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()