Richard je typický policajt, ktorý trávi príliš veľa času prácou, niekedy aj na úkor svojej rodiny. Keď sa jedného dňa chystá stráviť ho pre zmenu so svojou dcérou, opäť má súrny pracovný telefonát. Keď sa vráti domov, jeho dcéra je nezvestná, a čoskoro objavia jej mŕtve telo. Richard trpí pocitom viny i nenávisti voči mužovi, ktorý je za čin odsúdený, tomu sa však podarí z väzenia nadviazať s Richardom tajný kontakt. Čoskoro sa objavujú prvé pochybnosti - je tento muž naozaj vinný za smrť Richardovej dcéry, alebo ju zavraždil niekto iný, napríklad sériový vrah detí, ktorý sa mohol v tom období pohybovať v blízkosti Richardovho domova? Richard sa rozhodne pre vlastné vyšetrovanie... (oficiálny text distribútora)

borsalino

Myslím, že je nefér natáčet filmy, kde umírají malé děti, protože pro ty, kdo děti mají, je to noční můra a Mancuso jim jejich můru prohlubuje, druhým důvodem je všeobecná ochrana dětí a do určité míry tolerovaná msta v případě těch nejsmutnějších událostí. Film má pak zpravidla jasnou linii, nikoli však špatnou a Dujardin se role otce zhostil opravdu přesvědčivě. ()

Flipnic

Film proběhl v rychlosti v TV. Zpětně shlédnuto, docela dobrá záležitost. Smutná, dusivá, s jistým otazníkem ... Je to krátké, nenudí, jde si po přímé linii. Člověk při sledování tohoto filmu získává silnou averzi až nenávist k "pedofilním spoluobčanům" ... ()

Gilmour93

Kdyby to neodbylo výčitkami způsobené napětí v partnerském vztahu, kdyby si to více pohrálo s úderným finále, kdyby to nepůsobilo tak televizně, tak by to byl, já vím, úplně jiný film.. Jean Dujardin, který do konce skrývá, co je při této šachové partii za figurku, se zdařile chopil Delonova následnictví.. ()

Snorlax

Hodně dobrá detektivka, která kouzlí slušnou atmosféru, téměř tak kvalitní jako uměly francouzské krimi filmy do poloviny osmdesátých let minulého století. Že by návrat k dobré tradici? ()

SOLOM.

Tak nevím, jestli tento film oplývá vážně slušnou atmosférou, nicméně je fakt, že jde o dobrou francouzskou kriminálku s hnusným obsahem. Pedofilie je něco tak hnusného, že to prostě nedokážu nikdy pochopit a ani já bych neměl slitování…Co se hereckých výkonů týče, ty jsou na celkem slušné úrovni, příběh samotný mě určitě klidným nenechal, nicméně celkové zpracování nějak zvlášť neokouzlilo. Ten závěr mohl být mnohem vygradovanější – klidně i s nějakou brutální scénou. Dobrý je za tři – což znamená průměrné ohodnocení. ()

Padme_Anakin

Francouzská kriminálka dle mého gusta, okořeněná tísnivou a hutnou atmosférou kolem smrti malé dívenky.. Jean Dujardin je v roli zlomeného otce lehce uvěřitelný, stejně tak jako pátrající polda.. Mrazivá věta - „neměl jsi mi psát“ - se mi nesmazatelně zaryla pod kůži, tedy upřímně řečeno - závěr zapůsobil na čtyři hvězdy.. ()

klima777

Pomsta chutná nejlépe za studena. Ovšem pokud je film zcela předvídatelný, postrádá gradaci a herci neznají míru, pak se sebezávažnější téma mění v nudnou truchlohru. ()

Autogram

Začína sa to ako krimi naruby, vrah ide do väzenia. Až potom prichádza thriller, keď sa situácia komplikuje. Nejde ani tak o súdne procesy, ale to, čo je za nimi v pozadí. Záver ma prekvapil, to sa priznám, aj keď je tak krásne jednoduchý. Pomalé francúzske tempo filmu mi trochu prekážalo. ()

drackula

Hlavná premisa síce predvídateľná, ale záverečný zvrat potešil. Hlavný hrdina sympatický a atmosféra dostatočne dusná. Vcelku dobre natočená detektívka. 70% ()

Yardie

Čisté 3 hvězdy. Takový průměrný film, s trošku překvapivým závěrem, neb jsem podle indicií čekal trošku něco jiného. Jinak taková klasika. Je to francouzský film, takže to není nějaké zběsilé tempo jako v případě americké produkce, ale změna je fajn. Je to takové civilní a obyčejné, v tom dobrém slova smyslu. Co se mi od začátku líbilo, tak byla vynikající hudba. Na jedno kouknutí OK, prostě na zabití času a nenudí to. Howgh! ()

kaze

Jean Dujardin bol smutne skvely...aj zapletka primerana francuzskemu filmu...po vsetkych tych kostiach a csi dnes, bolo toto uplne uzasne! ()

sadlokan

Jean Dujardin je nástupce Delona a ještě spíš Belmonda.A pro mě,cynika,leč i lyrika,byla pointa pěkný překvapení,páč už jsem měl našlápnuto na komentář o zvenclym fízlovi co naletěl úchylákovi.Tomu jsem teda nevěřil nikdy,to byl xift,fujtajbl,by moh hrát klidně v remaku Smrt stopařek B-)) ()

Jonatána

Film na sobotní odpoledne. Jinak cca od třetiny zcela jasné, jak to bude a dabér hlavního hrdiny byl zcela děsivý. ale k žehlení v poho. ()

kubilov

Poctivá francouzská kriminálka ve stylu západoevropských kriminálních seriálů s úžasným Dujardinem v hlavní roli. Příběh je klasický, poslední desetiminutovka si ovšem připravila opravdu sympatické rozuzlení, které mě nakonec o 4* přesvědčilo. ()

magu

Na francúzsky film dosť slabé... Záver to vytiahol na dve hviezdičky, ale čakal som viac. Odporúčať to veru nemôžem. Mohli by ste mi nadávať strateným časom. ()

elanista1

Velmi dobra kriminalka, kratka a priamociara, so zaujimavou zapletkou a celkom podarenym koncom. STV narozdiel od komercnych odpadovych televizii vysiela kvalitne filmy. ()

Majklkm

Tak musím říct, že mě tento počin z francouzských luhů a hájů mile překvapil. Upřímně sám osobě moc francouzské tvorbě neholduji, ale jsou i vyjímky (vesměs filmy s Jeanem Renoem). Jistojistě tento film k oněm vyjímkám přidám. Film falešná identita zklidní, ničím neurazí a vcelku i překvapí. I Když měl jsem tušení odkud vítr vane. Mnohým filmům z hollywoodské tvorby podobného znění bych dal bez váhání hodnocení 2 až 3, ale v mých očích si film falešná identita zaslouží 4. ()

ELDoctorow

Priemerná francúzska detektívka, a to nemyslím nijak pejoratívne. Čo ju však vyťahuje z priemeru je záverečných 5 minút a totálne lahôdkový twist, ktorý ospravedlnil viacmenej všetky nezmysly v scenári nad ktorými som dovtedy krútil hlavou a hovoril si, že toto snáď nemôžu myslieť vážne (aj keď nájsť by sa ich zas ešte vždy pár dalo). I didn't see it coming a som rád, že som to mal nahrané a mohol si ten záver pustiť ešte raz. ()