Příběh se odehrává v Japonsku 2020, kdy svět ovládá organizace GGP, kvůli které jsou pořádány protestní akce především ze strany studentů.
Rin Ogata je talentovaná baletka, která nešťastnou náhodou utrpí úraz a rozhodne se baletu zanechat. O pár let později se během studia na univerzitě dostane do studentského spolku, který se věnuje jízdě na robomotorkách RideBack. Tyto stroje mají vysoké manévrovací schopnosti, umělou inteligenci pro asistenci jízdy a mohou se rozložit do podoby dvoustopého humanoidního tvaru. Rin zjišťuje, že může využít svoje dřívější baletní schopnosti k řízení a začne se mu naplno věnovat. (AnimeFan)

Subjektiv

Dlouho jsem přemýšlel, co napsat k tomuto seriálu, leč nic mě nenapadalo. A pak mi došlo, že je to tím, jak je tento seriál nevýrazný. Je v něm leccos. Úvahy mladičké dívky o její budoucnosti. Rideback (hybrid robota a motorky, ne kterém jezdí hlavní hrdinka se svými přáteli), balet nebo něco jiného? Závodění, záchrana spolužaček z neštěstí, záchrana bratra, spory a boje "oficiálních" a "teroristů", všední život kroužku nadšenců... Témat je to hodně (byť mnohdy souvisejících), dílů málo. Ani jedno nebylo zpracováno nějak zajímavě, naopak. Je sice třeba uznat, že tvůrci nepodlehli mnoha anime stereotypům - hysterickým středoškolákům, miliardě bišíků apod. Zato se zřetelně opájejí ridebacky, které jsou plynule rozanimovány, neustále na scéně, jsou elegantní, překrásné, účinné. Uzurpují si příliš času z toho mála, co je k dispozici. Jeden z nich, Fuego, má téměř mystické vlastnosti. A hlavně musí vypadat krásně, jede-li na něm Rin (mám obavu, že rozzářená Rin na Fuegu je jediné, co si budu za 2 měsíce z celého seriálu pamatovat - a ani to mě nebude naplňovat radostí). Politická linie je naprosto tragická a v konečném důsledku nemá žádný jiný než osobní rozměr. Její rozvinutí jde do ztracena. Slabé ***. ()

SonGokussj

V okamžiku, kdy po několika dílech "policie" brutálně pronásleduje naprosto nevinnou osobu a v důsledku jí zabije (Mám pocit, že to bylo z důvodu podezření na teroristu - ale i tak... To se nemohli "podívat" "zeptat se"....), tak se mi seriál celkově zhnusil. Podobná scéna se tam totiž opakovala ještě 2x. Vše se motalo okolo super duper speciálního stroje Fuego, který nebyl ani tak speciální jako naprostý antitalent na všechno krom baletu. Nedokoukal jsem do konce, nevydržel jsem. Průměrné 2 hvězdičky... 35% ()

VanTom

Slušné anime, které ale nedokáže vtáhnout a upoutat. Hlavní hrdinka je proti své vůli zatažena do soubojů armádní a teroristické frakce, nicméně většinu času se místo nějaké aktivity utápí v sebelítosti a událostem pasivně přihlíží. Teprve až při ohrožení jejích přátel se rozhoupe k akci, která ale spočívá v ježdění a "baletění" na RideBacku, což působí dosti absurdně. Celé to "propracované a důležité" politické a historické pozadí navíc spěje jenom k přízemní osobní vendetě jedné vedlejší postavy. ()

Five By Five

Baletka jazdiaca na robotickej motorke sa pri záchrane svojej priateľky zapletie medzi boje dvoch organizácií... Vidí ju celá krajina a pre ňu to znamená v niekoľkých nasledujúcich dňoch veľmi krušné chvíľky (menší spoiler), vyvrcholiac až smrťou niekoho z jej blízkych... Potešilo ma, že to s akčnými scénami veľmi nepreháňali, i keď bolo trošku netypické keď sa na konci jednej epizódy začala akási scéna, no na začiatku ďalšej (epizódy) už bolo dávno po nej... Zaujímavý príbeh, ktorý vďaka jeho krátkosti nemá šancu začať nudiť... Pozitívne hodnotím aj, že hlavná postava vlastne v celej tej politickej "hre" a bojoch nehrá (v podstate) žiadnu kľúčovú rolu - jej príbeh (väčšina z neho) je akoby na pozadí... No a tiež mi k seriálu sedel jeho opening a ending, takže také slušné 4* ()

DaweForeman

Zatím jsem ještě nezažil dílko jako je tohle. Hlavní a nejvíce rozčilující fakt je hlavní postava, která se jako hlavní postava vůbec nechová. Naopak se mi tam zdá skoro zbytečná a dala by se pouze považovat za nějakou bezvýznamnou vedlejší postavu, která tam byla jenom, aby sloužila jako určitý zvrat v příběhu. Hlavní vinu bych dával asi autorům, že se snažili smíchat několik prvků najednou. V jejich případě by asi udělali nejlépe, kdyby se spíše drželi sportovního dramatu, kde by hlavní postava mohla vyniknout. Naopak akční stránka + všechny ty politická schémata tu byly spíše narušující nebo respektive by si zasloužily svůj vlastní příběh. Takhlenc z toho vyšel pouze mix, kde ani jedna stránka není dobrá a spousta prvků spíše rozčiluje, než těší. Jednu hvězdičku jsem dal hlavně za tu myšlenku těch roboto-motorek (ve spojení se sportem) a dále za celkem slušnou hudbu. Co se týče animace, tak byla celkem vyhovujíc, ale dalo by se ještě co zlepšovat. ()