Ben Kalmen měl všechno, na co jen člověk pomyslí: šťastnou rodinu, oslnivou kariéru, vlivné přátele. Snad proto, že jeho byznysem byly automobily, projížděl serpentiny svého života ostrým smykem. Jedna zatáčka se mu však stala osudnou, a po idylické cestě vzhůru následoval volný pád (v hereckém podání Michaela Douglase již druhý). V jediném okamžiku ztratil vše: rodinu, postavení i přátele. Jiný na jeho místě by své životní prohry možná řešil alkoholem, on se však rozhodl pro jinou terapii – sex! Místo aby nazul papuče, obuje se do lakýrek a vrhá se za každou kořistí – čím mladší, tím lepší... (North Video)

Kratoc

Já myslím, že nemá cenu si hrát na nějaké velké tajnůstkářství o čem tenhle film je, protože prostě Douglas hraje ošousta za zenitem, který nemá prachy, nemá práci a jediné co mu zbylo je hlásit na všechny strany sexuální narážky a příležitostně ojet buď dceru své milenky nebo matku spolužáka svého vnuka. Hm, o čem to vlastně sakra bylo? Nějak mi tam na tom celém chyběl děj. Jeden herec film bez děje nespasí. Sorry, Michaeli. ()

Tommassi3

"Kdo takhle vůbec mluví ??" - "Všichni !! Akorát si ty sračky myslí pro sebe.." Považovat film Solitary Man za komedii je asi stejně tak zcestné jako typická zoufalost distributora, který ho překřtil na Muže v pokušení, což by mohlo mít co dělat třeba s nastupující senilitou, která se však jedinečného Michaela Douglase stále ani v nejmenším netýká.. On totiž Big Mike má pořád koule na to, abych mu i přes dost zhuntovanou seschlou tělesnou schránku toho egoistického vošousta sežral i s navijákem, on má totiž stále koule, charisma i um na to, aby utáhl jakkoli prázdný snímek !! Solitery Man totiž vlastně tak nějak vypráví příběh s nulovým dějem, jenže Michael Douglas ho přeci jen jako jednu velkou a pravdivou one man show zdvihá do vyšší ligy, a já si tak vlastně říkám, jestli jde opravdu o rozcvičku před pokračováním Wall Streetu nebo o jakousi zpověď jednoho velkého muže, který vlastně hraje sám sebe !! A když připočtu, jak mu výtečně přihrávají skvělí Susan Sarandon či Danny DeVito, není co řešit, nemám výhrad, Michael Douglas je prostě jedna velká herecká jistota !! ()

RomanHyde

.. tak dlouho se chodí s džbánem pro vodu, až....... zůstanete sám, opuštěný a na dlažbě. Michael Douglas v další "Hře", kdy však nedostal dárek a lekci od bratra, ale přímo od života. Tyhle příběhy se dějí běžně kolem nás a je dobře, že byl takhle obstojně natočen. Mnozí se díky němu možná podívají do zrcadla. Michael Douglas film skvěle táhne, v menších rolích se objevují sympatiční Susan Sarandon a Danny DeVito. Tenhle film není klenot, ale taky není zbytečný. Má zde své místo. ()

sona123

Nevyvážené dílo, které v první půli docela nudí, ale pak nastane zvrat (a divák pochopí, proč musela být první půlka taková, jaká byla). Na roli Bena Kalmena snad nemohl být vybraný vhodnější herec, než právě Michael Douglas - ulízaný, úlisný, odporný a nesympatický, ale přece jen - s nějakým tím malým jadérkem uvnitř. Bylo také fajn znovu vidět dvojku Douglas-DeVito, ten druhý jako by příliš nestárl. No, má to mnohá poučení, ale kdožví, jak s tím vším naložit - a tím i film velmi vtipně (po dlouhé době opravdu vyvedený konec, kdy si tvůrci s divákem zahrají trochu škodolibou hru) končí. ()

rikitiki

Další špatný americký pokus o psychologický film s přemírou povrchních dialogů a jednoznačně nastavených charakterů, které neprojdou žádnou kolizí. KOUSEK DĚJE s velice banálním vysvětlením příčin zkratu donedávna poctivého obchodníka. Otevřený konec je v tomhle případě vyjádřením bezradnosti scénáře, ale vzhledem k tomu, že divák nemá šanci sblížit se s hlavní - dost nesympatickou - postavou, je to vlastně jedno. /15. 4. 12./ ()

• Natáčení probíhalo v New Yorku, částečně i na Fordhamově Universitě v Bronxu. (Terva)