Frenchie Fontaine (Shelley Winters) prichádza do malého kľudného mestečka Bottleneck, kde bol pred rokmi zabitý jej otec, aby našla jeho vraha. Jedinou stopou je majiteľ kasína v susednom meste Pete Lambert, ktorý bol spoločníkom jej otca, no bol tu ešte jeden spoločník, ktorý pravdepodobne stál za vraždou jej otca a aby ho vypátrala, založí si v mestečku vlastné kasíno, aby tým vyprovokovala Lamberta a jeho tajného spoločníka. Bývalý šerif Tom Banning (Joel McCrea) vie, že s Lambertom môžu byť problémy, preto sa rozhodne nad ňou držať ochrannú ruku. (Dale)

Mol

SO WHAT IT BE LADIES? NOTHING! BUT YOU GOTTA POLISH FANCY SILVER! WE MAY HAVE TEA LATER! Frenchie byla naprosto brilantní a Tom Brannigan, který pořád sypal historky jak Švejk z kabátu od marschkumpanie, byl v porovnání s ní, jen vycpanej maňásek. Frenchie získala celý film jen pro sebe a kdyby tu nebyla, tak by se jednalo jen o další průměrný western s legendou žánru Joel McCream. Ty pohledy a sarkasmus jakým hýřila při scéně s Diane? Strhující. Nakonec jsme se dočkali i stylového závěru v herně a pár hřejivých záběrů na Rocky Mountains. Body Count: 3 ()