Hubert Bonisseur de la Bath je nejlepší francouzský tajný agent známý jako OSS 117. Proto je vyslán do Brazílie s úkolem koupit od bývalého vysoce postaveného nacisty Von Zimmela mikrofilm s důvěrnými daty. Jeho služby tam chce využít také izraelská tajná služba Mosad, která má také zájem o Von Zimmela a proto posílá s Hubertem pohlednou agentku Dolores. Spolu hledají a pronásledují nacistu až zpět do Ria k velké soše Krista, kde se s ním konečně vypořádají. (Fitik)

Karlos80

Novodobé Eurospy a a lá parodie na James Bond filmy. Zoufale nudné, rádobyzábavné (sarkastické) a hlavně hloupé. Nucený humor rovněž nebrat. Njn a to by nebyl pomalu ani dnešní svět, aby to nebylo o židech (kteří tady jsou tady opět vylíčeni jako ti nejchytřejší z nejchytřejších a pak i nejnormálnější jak to ta vypadalo, viz agenti Mossadu) a náckové achjo..Těžká propaganda a silně pro-židovský film, francouzi kde se dnes nachází nejsilnější a nejpočetnější komunita židů v Evropě, tady z toho filmu vycházejí jako naprostí hlupáci, kde jsou až záludně zesměšňovány všechny ty jejich po staletí tvořené hodnoty a tradice. Hloupý bRak, pro hloupé gojímy a že jich stále je..1* jen za lehký 60's retro styl, který mi připomněl některé ty známé filmy z této éry. ()

laepus

Feeling šedesátek tam je - herní schopnosti Dujardinova obočí jsou stejně nekonečné jako Seana Conneryho a i jeho úsměv utáhne cokoli - a výstřih Reem Kherici toho utáhne ještě víc - samé krásné ženy a dívky - mačo agent plný všech předsudků, na které si jen vzpomenete (proti Židům, hipíkům, Číňanům, ženským...) - dobře se opírají do de Gaulla (to se mi líbí) - "Kteří Číňani se spojili s nacisty?" "Japonci." - Robin Hood promlouvající náckům do duše - wrestlingový souboj na život a na smrt - nemocniční honička s chodítkem a kapačkou = zábavný pelmel, na který se kdykoli podívám znovu ()

Gemini

Neskutečně přepálená parodie na Jamese Bonda a francouzské kriminální/špionážní filmy ze šedesátých a sedmdesátých let? To rozhodně...ale taky brutální satira. Ale taky místy naprosto dementní rádobykomedie toho nejlacinějšího ranku. Ale taky příběh naprosto nevídaného hrdiny bez bázně a 'any (je to přece Francouz;)), který zadupává do země vše, co by kdy mohlo být francouzským filmovým hrdinům svaté. Je to dokonalý macho prototyp své doby a své země - za všech okolností elegantní narcistní libový frajírek se sklony k alkoholismu, který moc odvahy nepobral a je líný jako vandrák v červenci, ukrutně konzervativní, šovinistický, xenofobní až za roh a nenávidějící Němce rovnou kolem dokola. Zkrátka tak jak jsem se u některých scén styděl za tvůrce i za sebe, u některých jsem se nahlas smál, až jsem z toho slzel. Jen mě zamrzelo, že zrovna tohohle filmu se neúčastnila Berenika Béžová - té by tahle móda zatraceně slušela;) Na ten druhý (respektive první) díl bohužel nemám odvahu, takže budu asi jenom vzpomínat na její artistní kreace... Hodnotit můžu jen a pouze přesně doprostřed, tj. na 50%. Proč? Protože i kdyby nevím co, esesman v parádní uniformě deklamující Shylockův "...což nekrvácíme?" monolog z Kupce Benátského, to je na mě fakt moc. ()

ScarPoul

Vezie sa to v rovnakom tempe ako prvý diel. Na začiatku máme misiu, ktorá sa začína postupne komplikovať - čo má za následok aj krásna hrdinka, a vrcholí to veľmi nepravdepodobným a vtipným finále. OSS 117 je skvelo paródiou na špionážne americké filmy. Dujardin ako tajný agent znova exceluje. Jeho humor nemá pochopenie u mnohých, ale ja sa na ňom výborne bavím - pečenie krokodíla - kostým Robina Hooda na Nacistickom plese, definícia židovského humoru, alebo prežívanie LSD. Hazanavicius vytvoril skvelú paródiu, ktorá má svoj šarm a čaro aj svoje pravidlá , ktorá s radosťou prekračuje aby vytvorila humornú scénku. V tomto prípade sú tieto scénky zvládnuté lepšie ako v prvom diely aj keď ten mal tiež svoje silné momenty. Jediné čo obidvom dielom chýba je nejaká poriadna akčná scéna. Celý ten štýl 60 rokov a sledovanie a hláškovanie si to doslova vyžadujú. Inak prvotriedna zábava, ktorá fanúšikov humoru nesklame a ktorá dokazuje, že Francúzi majú stále čo sa týka komédií čo ponúknuť. ()

mira007

Parodie na Jamese Bonda, která českému filmu připomene i Belmondovi filmy Muž z Ria nebo Muž z Acapulca. Má to parádní retro vizuál, Jeana Dujardina ( to už je druhý film, kde mu nějaký chlap nahatému strká něco do zadku ), krásnou Brazílii a pár nahatých holek, ale má to jednu malou negativní věc - absence něčeho vtipného ( já se zasmál jen dvakrát, což je na crazy komedii docela málo) ()

• Natáčanie filmu prebiehalo na autentických miestach v Paríži, Riu de Janeiro, Brasílii či v pralese v brazílskom štáte Paraná. (MikaelSVK)