V roce 1832 překračuje bývalý americký guvernér Sam Houston Červenou řeku, aby se usídlil v Texasu a začal tu nový život. Ačkoliv se stává přímým svědkem prvotních kroků místních obyvatel k získání nezávislosti Texasu na Mexiku, Sam jakoukoliv vlastní politickou aktivitu rezolutně odmítá. Ani netuší, jak rychle tohle předsevzetí vezme za své... (dopitak)

dopitak

Docela milý začátek, ale brzy se film zvrhne v adoraci jedné osoby, která sice nechtěla válku, ale přesto se stala generálem strany, jež zažila obrovský masakr svých lidí. Filmy o tom, jak lidé selhali v komunikaci a tak raději pozvedli zbraně, a ještě k tomu v Americe, bych jako western netočil a zůstal raději u indiánů. ()

Martin741

Presne ako Dopitak pise, namet na western je strasne slaboduchy, dlho sa nic nedeje, tempo je vselijake len nie dobre ...... logika dostala tuna hodne cez picu ... teda pardon, mne to zase uslo, a chcel som napisat ze logika vo vela scenach kriva : 20 % ()

Mol

VICTORY OR DEATH! Slabší kousek. Většinu filmu se nic neděje a závěrečná řezničina už hodnocení moc zvednout nedokáže. Joel přesto odvedl svůj standart. O tom není pochyb. Co mě na filmu pobavilo nejvíc? Rozhodně scout, který pozoruje pochodující armádu mexičanů, na vrcholku kopce, schovaný za jediným uschlým stromem v okruhu tisíc mil, v pravé poledne a to jen takových 200 metrů od nich. Klobouk dolů. To i slon by si počínal víc neviditelně. ()