Internát

• Španielsko El internado
Thriller / Dráma / Mysteriózny
Španielsko, (2007–2010), 91 h 37 min (Minutáž: 69–88 min)

Martiño Rivas, Yon González, Elena Furiase, Blanca Suárez, Luis Merlo, Carlos Leal, Damián Alcolea, Eduardo García, Lolita Flores, Guillermo Campra (viac)

Internátní škola se stává domovem studenta, který musí dospět, aby mohl chránit svou mladší sestru, mladá matka se při hledání svého synka zaplete do milostného trojúhelníku, skupina teenagerů se rozhodne, že odhalí skrytá školní tajemství, charismatický učitel chce změnit svět v lepší místo pro život, přísná vychovatelka skrývá pod zdánlivě tvrdou slupkou laskavé srdce. (oficiálny text distribútora)

Cappuccino

Miestami cítiť pomerne nízky rozpočet seriálu a je vidno, že sa nejedná o prvotriedny projekt so špičkovým štábom, ale..Neotrelí, pomerne sympatickí herci spojení s pútavo mysterióznym dejom tlačia celkovú kvalitu na pomerne solídnu priečku. El Internado radím do kategórie "neznáma dobrôtka", ktorá zaslúži i širšie publikum. (zatiaľ videných len zopár častí) ()

freddy

Tak jsem zhlédl kompletní první sérii. Šest dílů opravdu není mnoho na utvoření objektivního názoru, zvláště pokud děj zůstává zcela otevřený a velice mnoho otázek zůstává divákovi nezodpovězeno, což je u mysteriózního seriálu docela zásadní věc. Ale nechci čekat, až uvidím druhou sérii, a když už tu nějaká hodnocení jsou, tak já se přidám. Podle mě se jedná o docela originální počin ze Španělska. Je zde totiž sklouben mysteriózní žánr s žánrem teenagerovského seriálu. Celý děj seriálu se odehrává v internátní škole, která sídlí na samotě v lesích. Jedná se však o jednu z nejlepších a nejluxusnějších španělských internátních škol a rodiče neváhají platit vysoké školné za studium svých potomků. Studují zde teenageři i děti velice malé. A právě nyní, v novém školním roce, se skupinka studentů dozvídá od svého profesora, že škola je nebezpečná a že by měli urychleně odejít. V lese se totiž děje něco podivného a nevysvětelného a čím blíže jsou studenti k vyřešení záhady, tím nebezpečnější se pro ně stává školní půda, dokonce jim jde o život. Zdá se totiž, že někdo nechce, aby se dostali tomu všemu na kloub a že jsou v tom namočení i někteří profesoři. Tolik jen ve zkratce děj. Samozřejmě, že na pozadí této mysteriózní části seriálu se také odehrávají jiné zápletky, které nesouvisí vůbec s onou záhadou. Stranou nezůstává soukromý život studentů, jako jsou lásky a nenávist, soukromý život profesorů, a také soukromý život personálu. Zkrátka je to taková směsice několika žánrů. A já jsem tímto seriálem naprosto nadčený a ohromený. Od prvního záběru jsem tušil, že se stanu věrným a pravidelným divákem tohoto seriálu, a měl jsem správné tušení. Těším se na každý díl, všechny příběhy prožívám spolu s aktéry a tenhle seriál si celkově velice užívám. Je to totiž zase trochu jiný seriál, navíc seriál z Evropy. Španělé totiž umí točit dobré seriály, což se mi potvrdilo díky seriálu "Tady se nedá žít", díky kterému jsem vlastně začal sledovat tento seriál. V tomto seriálu totiž hraje hlavní roli Luis Merlo, který mě naprosto dostal v již zmíněném seriálu, a když jsem zjistil, že hraje i v tomto seriálu, tak jsem neváhal a kvůli němu jsem na tento seriál kouknul. A nebyl jsem zklamán. Ovšem i ostatní herci hrají dobře, mladí herci své role zvládají, navíc není an škodu podívat se na sympatické mladé lidi. I dospělí herci jsou ovšem velice dobří a celkově se ten seriál velice povedl. A o jeho oblíbenosti svědčí i fakt, že za necelé dva roky byly natočeny 4 série (celkem 34 dílů) a letos se začne natáčet již pátá série. A já už se velice těším na další díly. Takže za sebe uděluji pět hvězdiček a děkuji stanici AXN, že díky ní se dostal tento seriál i k českým divákům. ()

Arsenal83

Pozrel som si všetkých 71 častí tohto seriálu, ktorý je sčasti thrillerom a sčasti niečo ako telenovela, len na kvalitnejšej úrovni. Treba poznamenať, že tak prvé tri série sú na vynikajúcej úrovni a človek chce pozerať stále ďalej. Lenže potom tvorcovia postupne strácajú dych, ako to bolo so seriálom Lost. Varia z vody, odstraňujú sympatické hlavné postavy a nahradzujú ich nepotrebnými záporákmi. Najhoršia zo všetkého je linka s deťmi, ktorá je absolútne nepotrebná a priamo iritujúca, dve škaredé slečny kecajú o takých hovadinách, že sa cítite pri tom trápne. Skoro nikdy to dej nikam neposúva a seriál je predsa ladený pre dospelého diváka, čiže na čo toto všetko? Mysteriózna časť je ale spracovaná vynikajúco, hovorím však len o tej prvej polovici seriálu, neskôr to ide do kopru a nasadenie armády v poslednej sérii je už fakt zúfalstvo scenáristu. Pre fanúšikov Any de Armas je to však jedinečná príležitosť vidieť ju v jej hereckých začiatkoch v neskorých pubertálnych rokoch. ()

honajz

Já si nemůžu pomoct, pro mě to je prostě kombinace telenovely, španělského Beverly Hills 90210, přičemž holky mají prostě velké boky, což mě moc nebere, a ta trocha tajuplna je prostinká a naivní jak jemný vánek nad mořem. ()

ARI50

Bylo toho víc a to bylo jenom dobře, láska tajemství a v pohodě herci prostředi je bombastické hudba akorát ale přeci postupem času kdy bežel díl za dílem jsem trochu doufal a čekal na nečekaný zvrat a že mě to ohromí a nakopne ale nestalo se bohužel. Slušný solidní ale ne vynikajíci. ()

Lacike

Videl som pred rokmi prvú sériu a tak jak ma to rýchlo nadchlo, tak ma to aj rýchlo prestalo baviť. Je to taký mysteriózny seriál s množstvom tajomstiev odohrávajúci sa na internáte. Má to celkom zaujímavý námet, ale proste to bolo klasicky nekonečne naťahované. A prvotný nadhľad zo seriálu úplne vymizol a začalo sa to brať strašne vážne. Ale už vtedy si ma získala sexica Ana de Armas. Kto by to bol povedal, že prerazí v Hollywoode? 5/10. ()

Kri-kri

Seriály tohoto typu jsem nikdy nesledoval, ale v případě Internátu jsem udělal výjimku. Natrefil jsem na něj náhodou v době, kdy jsem neměl co sledovat, tak jsem ze zvědavosti zkusil prvních pár dílů. A musím přiznat, že Internát Černá laguna je velice návykový seriál. Shlédnete jeden díl a chcete vidět další a po něm zas další (třebaže jedna epizoda má délku celovečerního filmu) a se zájmem čekáte, jak se děj rozvine. I když to není zrovna můj šálek čaje, z nějakého důvodu jsem to nemohl přestat sledovat. Jedná se o zajímavě skloubenou směsici mnoha žánrů a každý si v tom najde to své. Prostředí internátní školy izolované od okolního světa a obklopené strašidelným lesem, tajemné spletité chodby podzemního labyrintu a v něm několik desítek let staré kostry, zapečetěné pokoje a laboratoře, bílé světlo vycházející z lesa a obrázkový blok jako předzvěst záhadných úmrtí, banda nacistů infiltrovaných v učitelském sboru, smrtelný virus a holka, které se zjevují duchové zavražděných nebo desítky let zmrazená dcera zakladatele projektu Blíženci... Tohle všechno mě navnadilo a už nepustilo. Je pravda, že v seriálu je mnoho scén připomínajících telenovelu a některé postavy, jmenovitě Marie a Marcos mě často iritují svým nesmyslným chováním, ale zase se mi líbí postupné sbližování Ivana s "ducholapkou" Julií. Jejich škádlení a hašteření je celkem zábavné a v posledních dílech vyústí v pěkný doják. Občas mi šly na nervy hry Pauly a Evelíny, neboť několikrát nevědomky pomohly těm vrahům z Ottoxu, např. odhalily Hugova bratra dvojče. Na druhou stranu ale ukradly Amélii pistoli, čímž otevřely oči i tupému Marcosovi. Taky mě pobavilo, jak Noiret zuřil, když mu sebraly kufřík s prachama a spálily je. Velmi působivé jsou retrospektivní scény s odloučením malého Samuela Espí od jeho sestry Ireny a jejich následné shledání po mnoha letech na konci seriálu. Škoda úmrtí některých postav, zejména Carolínu, Elsu a Fermina mohli scénáristé ušetřit, ale to by zas byl závěr až příliš zidealizovaný. Alespoň že Hectora nechali přežít až do konce. Docela mě naštvalo, že v posledním dílu česky dabované verze nesmyslně vystřihli scénu z podzemí, kdy Amaia unáší Paulu, Vicky ji srazí k zemi a Amaia po aplikování injekce s jedem umírá. Herecké výkony všech zúčastněných jsou vynikající a uvěřitelné. Smekám i za výrobu uniforem, pro ty desítky (možná i stovky) herců včetně komparsistů to muselo dát fušku všechny je ušít. V prvních dílech mi trochu vadí zbytečná přemíra vulgarismů, naštěstí překladatel byl brzy vyměněn. Vezmu-li v úvahu, že seriály natočené po roce 2000, k tomu mysteriózní krváky zásadně nesleduji, dávám Internátu zasloužených 5 *. Seriálu, který mi na několika místech dokáže vehnat slzy do očí a mohu jej shlédnout vícekrát bez omrzení méně dát nemohu. 90% ()

danielosbourne

Jako poslední jsem zatím shlédl 4 serii a musim říct, že tenhle seriál má ty správný grády. Španělská telenovela s mysteriózní zápletkou, která tento seriál dělá tím čím je.První díly člověka hodně zaujmou a po shlédnutí posledních dílů vám to nedá a musíte se koukat na další a další série. Příjemní mladí herci podávají skvělé výkony, a to nemluvím jen o teenagerech. Mále holčičky jsou sice někdy až moc otravné, ale vždy mě pobaví. Jediné co bych na tomhle seriálu hodnotil záporně je délka každého dílu. Myslím si, že 85 minut na každý díl je až moc. Někdy v 50 minutě se začnete nudit, pokud nejde o díl, kde se rozluští nějaké to tajemství a zápletka je opět o trochu jasnější. Ale ani tohle mi nezabrání, abych dal plný počet hvězd. ()

eagle-eye

Sice skoro telenovela jak vyšitá, ale kdyby byly všechny telenovely aspoň zčásti takové, jako Internát, tak s nima snad ani nemám problém... Jo, vadí mi to temeramentní přehrávání a chvílemi neskutečné stupidity, ale autorům nelze upřít snahu tento námět osvěžit, což se jim samotným prostředím i látkou celkem povedlo... ()

argentina

Jeden z nejhorších španělských seriálů, co jsem kdy viděla. Je to horší jak průměrná telenovela, plytký děj, naprosto schématické dialogy, víc by to už nešlo, klišé kam se podíváte, nebudu to více rozebírat, ptž jsem se na to dívala už před nějakou dobou a už jsem na to naštěstí zapomněla. Projela jsem si na dailymotionu scény s Luisem Merlem, který mě teda v Aquí No Hay Quien Viva neuchvátil až tak, jak Freddyho, spíše se mi líbí jeho hlas. Není to špatný herec, ale potřebuje něco, kde by se mohl ukázat, tohle ho nikam neposunulo. Mohl zůstat teď chvíli u divadla a pak si najít nějaký lepší projekt. A to byste viděli, jak jsem zvládla během pár hodin shlédnout všechny série a ještě to bylo i tak nudné a natahované, je to taková vzduchová bublina, která může vypadat dobře na pohled, ale jak praskne, po páru dílech, kdy to divák prokoukne, tak po ní nezbyde absolutně nic. Jestli něco nemám ráda, tak právě tyto povrchní věci. A ve Španělsku bohužel teď dělají jednu schématiku za druhou. Stačí rozepsat originální scénář na několik dlouhých dílů, vybrat atraktivní herce a rozkouskovat to na schématické scény. Tady jde ale vidět, jaké shity musí vysílat v našich televizích, když pak chudák divák uvidí tohle a přijde mu to jako spasení. Seriál mi připomínal obrovské množství věcí, kromě telenovel taky americké romantické filmy, hlavně ten kluk se svojí malou sestrou tak mluví a je to i tak stejně trapné, Harry Pottera, pohádky, teen seriály, kde se všechny mladé děcka postupně popárují, a ještě mnoho dalších konkrétních věcí, které vám ale nic neřeknou, tak stačí. ()

djtoko

Něco zlého se ukrývá v tajných chodbách pod internátem Černá laguna a skupina neohrožených španělských středoškoláků riskuje své životy, aby tomu všemu přišla na kloub…… Směska telenovely s mysteriózním dramatem kupodivu funguje. Seriál se hned člověku dostane pod kůži, i když některé dějové zvraty jsou hodně nadsazené. A herecké obsazení prostě nemá chybu: neskuteční Amparo Baró a Luis Merlo. Po 6 řadách musím hodnotit kladně. Opravdu návykové! ()

Tasartir

První dvě série jsem zhltnul a do poloviny druhé série je to za čistých pět, ale pak se přiostřovalo a přehánělo... no nevim třetí (a další ) série rozhodnou. Zatím 4++ ()

baclajean

Hoci herecké výkony sú značne, ak nie veľmi slabé (postáv je však príliš veľa, a tak sa výber hercov akiste praktizoval aj skrz výšky honorára). Napriek tomuto deficitu je však seriál príjemným spestrením - popri všetkých ostatných krimiseriáloch "na jedno kopyto", ktoré aktuálne bombardujú televízneho diváka, Internát má svoju myšlienku, ktorej sa počas celých 7 sérií drží a ktorú prehlbuje. Mysterióznosť je takmer vždy použitá na tých správnych miestach, nie je to žiadne prehnané využívanie záhadných prvkov. Na to, že každá časť trvá takmer hodinu a pol, je až obdivuhodné, že sa takýchto častí podarilo natočiť viac než 70. A všetky dokážu diváka zaujať rovnako dobrým spôsobom, čo pri seriáloch nebýva pravidlom. ()

viruscrack

Pro mě výbornej seriál. Jen ta poslední série trošku zklamala s tím smrtelným virem. TO už bylo trošku přes čáru. Ale jinak maximální spokojenost s tímto žánrovým seriálem. ()

aliajas

Perfektný seriál, ale do 5 mu chýba jedno - niekedy máte pocit, že za síce stále niečo deje, ale nie je to nič podstatné a ak by ste to nevideli, ani by vám to nechýbalo. Len pár záhadných pohľadov do prázdna, náznakov niečoho tajomného... Len sa bojím, aby to, podobne ako mnoho iných podobných seriálov, neskončilo niekde v prostriedku bez skutočného vyriešenia. ()

gachik

Hodnoceno po dvou sériích. Jak tu někdo psal - je to kombinace mysteriózního seriálu a klasické telenovely. Zejména u některých pseudo-dojemných dialogů se mi zdálo, jako by byly vystřiženy z Manuely nebo Esmeraldy a ježily se mi všechny chlupy. Přesto si mě tento seriál něčím získal a po první sérii to pro mě bylo jasných 5 hvězdiček. Těšil jsem se na každý další díl a seriál si užíval. Po shlédnutí druhé série mé nadšení trochu opadlo, děj mi připadá už hodně natahovaný, docela překombinovaný a některým scénáristickým zvratům jsem se musel až smát. Kdyby tady seriál končil, zůstal bych u plného hodnocení. Bohužel ale nekončí ani zdaleka, ze záhad se zatím vyřešilo naprosté minimum a spousta dalších se objevila. V době psaní tohoto komentáře běží ve Španělsku už sedmá série, což mi osobně přijde až moc, vzhledem k tomu, že díly mají přes 80 minut. Seriál nicméně budu sledovat dál a budu doufat, že mě další díly neotráví úplně... ()

numan

Juchej. Tak máme v českých televizích další španělskou telenovelu - je tu Pedro, Jacinta, María a dokonce i Manuela se mihne! Přehrávající horkokrevné jižanské mluvící hlavy tu ovšem přisoluje mysteriozní atmosféra, teenagerská story jako z Tower Prep (naštěstí se jedná o evropský produkt, takže chybí roztleskávačky a americký fotbal), nekonečná detektivní lajna (po 3. sérii ještě nekonečnější, takže jsem fakt zvědavej, jak to na konci té sedmé dopadne) a trocha paranormálních jevů. Jízlivé komentáře ohledně iracionálního jednání postav si nechám pro sebe, už jen kvůli tomu, že jsem si z Internátu na čas udělal docela obstojný večerníček a celé té bandě se podařilo udržet mojí pozornost. A to nemluvím o tom, jak mě vyškolila v prohledávání místností a šuplíků nejrůznějšího druhu - v každém díle aspoň 10 minut. :o))) Za zmínku stojí i účast Amparo Baró, takové španělské Jiřinky Bohdalové, jejíž impozantní filmografie sahá hluboko do 50. let. Lehce stravitelný mišmaš několika žánrů vhodný pro celou rodinu. Apropooooo - ještě jedna věc: neskutečně vypí*ený product placement - co chvíli si někdo před kamerou odloží nějakou tu tašku ze značkového shopu a ta pak zůstane v dlouhém záběru přes čtvrtinu obrazovky, na velmi "nenápadných" místech se povalují krabice s různými nápoji a občas k tomu malé holčičty prohodí, jak to ovčí mléko Ovejo je opravdu strašššně dobré. A ještě jeden neodolatelný: skoro minutový shot se Seatem, jak jezdí po prašných lesních cestách, pak detailní záběr na brilantní zabrždění takřka na fleku, další na masku vozu se značkou a dialog: "To jsou cesty, mým autem bychom sem tedy nedojeli."... "Jooo, proto jsem vzal Hectorovo, to dojede kamkoliv." :oDDDD ()

Rustita

Seriál ma zaujal až natoľko, že som strávila niekoľko hodín krvopotným prekladom obsahu ďalších častí 3-5 série zo španielčiny. Napriek tomu, že z videí, ktoré som videla, je mi veľa vecí (konečne) jasných, s radosťou si pozriem celé časti, akonáhle ich nejaká stanica zaradí do vysielania. ()