Ve 21. století lidstvo kolonizuje Venuši díky změnám v jejím podnebí, kterou způsobil dopad asteroidu. Lidé žijí v míru na Venuši už čtyři generace, ale lidstvo má samozřejmě svoji stinnou stránku. Hiro Seno, závodník na jednokolce, se stane svědkem invaze sousedního státu Ishtar. Obří tanky a vzdušné síly se začnou znenadání rojit odevšud a armáda Aphrodie je nucena okamžitě mobilizovat. Přes svůj odpor k válčení se Hiro znenadání ocitá v první linii a bojuje o život, přičemž uplatňuje svoje dovednosti v řízení bojové jednokolky. Příběh se mimo jiné soustřeďuje na vzájemné vztahy Hira a jeho kamarádů, kteří se také snaží přispět k boji proti nepřátelskému Ishtaru. (AnimeFan)

DaeGurth

Skvěl prosté podání, prastéro příběhu o rychlém dospívání během války.Manga jde ještě hlouběji co se politky týče a dokáže pár stránkami vykreslit bojové situace. ()

spawnxp

Naprosto skvělý klasický japonský sci-fi anime. Vizuál vzhledem k době vzniku dost akční i když jde vlastně o kresbu (hodně to připomíná Myiazakiho, v dobrym), příběh neruší, dokonce i pár mrtvejch se najde, tanky jsou fakt velký potvory... atmosféra skvělá, dokonce jsem vydejchal i písničku (!) 5/5 ()