Ken Iwase právě dorazil na svatbu svojí kamarádky z dětství Yoshidy Rei. Byl s ní už od dob základní školy, ale nikdy jí nevyjádřil, jak moc je pro něj důležitá. Ken se potlouká sálem, kde potkává své staré přátelé od dob školy. Hlavně však narazí na vílu, která mu je ochotna dát druhou šanci vyhrát srdce dívky, kterou miluje. Povede se Kenovi napravit v minulosti to, co zpackal? (Vavča)

ainny

Právě dokoukáno a musím se přiznat, že tenhle seriál jsem protrpěla. Protrpěla v tom smyslu, že mě neskutečně drásalo jak to Kenovi nevychází (Já vím, že mu to těžko mohlo vycházet - o čem by pak další díly byly? ;o) ) a jak pro samé přemýšlení není schopen se rozhoupat. Tedy sem tam se mu něco povedlo, ale... to nejdůležitější prostě ne a ne. Ale to jenom na okraj. Seriál samotný je moc milý, ukazuje přátelství tří kluků a dvou dívek z nichž každý je úplně jiný a přeci je mezi nimi pouto potvrzující mušketýrské jeden za všechny, všichni za jednoho. Moc se mi líbila myšlenka a provedení Kenových návratů do minulosti a zpět. Kolikrát si člověk řekne tohle a tamto bych udělal jinak, ale opravdu by to dokázal? Tahle dorama není jenom romantika, ti co rádi přemýšlí o tom co viděli si rozhodně přijdou na své. Každý díl jsem měla v hlavě ještě docela dlouho po skončení. P.S. Speciál si nechávám na zítra, abych se měla na co těšit a doufám, že mám na co. A taky jsem zvědavá jestli se v něm Yamashita tak naběhá jako v seriálu. ;o) ()

loveless

Rei se vdává. Vdává se za sympatického vysokoškolského učitele Tada. Nevdává za Kena, za svého kamaráda, se kterým byli čtrnáct let téměř nerozluční. Kde se stala chyba? Když se na svatbě promítají fotky ze života nevěsty, Ken tak moc lituje, že neudělal některé věci jinak, že neřekl Rei co k ní cítí a nezískal ji pro sebe, že se ho zželí víle (nebo spíš postaršímu vílákovi) místního kostela a ten mu umožní pomocí promítaných fotek se dostat zpět do minulosti a zkusit ji změnit. Ale bude to stačit, podaří se Kenovi získat srdce Rei a překazit svatbu? Tohle dorama je opravdu hrozně moc roztomilé, Ken se snaží a snaž a pořád se mu něco plete do cesty. Tomohisa Yamashita mě sice v určitém smyslu nedokáže získat svým dokonalým vzhledem, ale stejně mě vždy během krátké chvíle (naprosto nepochopitelně) zláká na svou stranu a už nepustí. Hlavní hrdinka Rei mi moc nesedla, ale ostatní mi to vynahradili a byli moc příjemní a i některé vedlejší postavy byly opravdu jedinečné (Socrates a učitel/trenér Ito). Ze začátku mě závěrečná písnička celkem štvala, ale než jsem dokoukala, tak jsem si zvykla a dokonce se mi i líbila a určitě se tam dost hodila. Každopádně trefa do černého pro mě písnička Chiisana Koi no Uta od Mongol 800 a věčně utíkající Ken :3 Jediná věc, za kterou bych tvůrce vytahala za vlasy bylo to trapné aleluja šanc, to mi trhalo oči i uši :D ()

Vavča

Tak tento seriál není ani tak o ději a napínavosti, jako spíše o určité atmosféře a emocích ,které chce sdělit, komu se nepodaří vcítit do role hlavního hrdiny, kterého hraje Tomohisa Yamashita(známý ze seriálu Kurosagi, nobuta wo produce a dragon zakura), tak asi spláče nad výdělkem. Nicméně je zde velmi povedený ost, hlavní hrdinka stojí za to a je zde povedená kombinace hořkosladkého humoru a atmosféry celkově. Dojetí se někdy jen těžko ubráníte. Kromě standartních jedenácti dílů, každý má tuším k hodině, je zde ještě speciální epizoda, kterou musíte vidět, aby byl pro vás příběh kompletní. Yamapi hraje trochu něco jiného(ale pořád je velmi sympatický a k sežrání), než obvykle a jeho soupeř o Rei, kterého ho hraje Fujiki Naohito je mu více, než zdatným sekundantem. ()

Mikah

Tento seriál má zajímavý námět kouzelné víly, která na svatbách umožní nešťastným jedincům dostat se na pár hodin do minulosti a pokusit se napravit to, co pokazili. V případě Kena byl příběh o to přitažlivější, že tyto cesty vždy strávil s partou přátel a mohli jsme tak sledovat jejich vývoj a závidět jim přátelství, jež přetrvalo už od dětství. Bohužel mě příběh nedokázal dostatečně upoutat a asi od sedmé epizody jsem se začala nudit a přestalo mě zajímat, jak Kenovo úsilí vlastně dopadne. To je také důvod, proč jsem se nepodívala na speciál, objasňující další vývoj. Co mi na seriálu trochu vadilo, byly scény s Alleluia a také mi moc nejde do hlavy, že Ken vlastně během celého seriálu, který pro něj znamenal několik dnů, necítil potřebu odpočinku. ()

Zíza

Na tomhle dorama se mi líbí, že s postavami prožijeme tolik času - vlastně trochu navštívíme Základní školu, dostudujeme Vysokou, najdeme práci, podíváme se na svatbu... vracení do minulosti do určitých situací se mi líbilo, nejkrásnější počin, který Ken udělal, mu byl smazán z tabule, až mi to bylo líto. Hm, tady se opravdu člověk musí trochu (i více) vcítit do hlavního hrdiny, jinak těžko si z toho něco odnese. Já se vcítila, soucítila jsem s ním a ke konci mi ho opravdu bylo moc líto, že mu to prostě nevychází. Povzbuzovala jse ho a křičela: "Tak už se sakra vymáčkni! Řekni to! Řekni to!" ^^ Líbilo se mi to. Mělo to pěknou end písničku. Bylo to vtipné. Ukázalo to krásné přátelství. Člověk jim fakt musí závidět. Pokud chcete něco klidnějšího, kde hlavní hrdinka stojí za to, aby se pro ni do té minulosti chodilo, tak určitě sáhněte po tomhle. Nutné zhlédnout i speciál, bez něj jako byste přišli o to hlavní (mchd. má skoro 2 hodiny). Přeloženo ()