O zfilmování stejnojmenného dramatu Johna Coltona usilovalo od roku 1926 několik studií. Cenzurní dohled však zůstával neoblomný. Předloha se zabývala prostředím nevěstince, mezirasovým vztahem, nemanželským dítětem, otroctvím bělochů v Orientu, vraždou, nymfomanií a drogovou závislostí. I první verze scénáře z roku 1941 byla zamítnuta na základě námitek proti "vulgární sexuální nevázanosti a nedostatečné přítomnosti morálních hodnot". Do filmové podoby se hra dostala jen v upravené podobě. Děj se odehrává v hráčském doupěti, jehož majitelka plánuje nemilosrdnou pomstu na svém domnělém svůdci prostřednictvím jeho dcery Poppy, vášnivé kuřačky opia a gamblerky. Sternberg film řadil mezi ta svá díla, u nichž "necítil příliš velkou touhu je obhajovat". Přesto jde z hlediska jeho tvorby o zajímavý film s dekadentní atmosférou kasin a opiových dýchánků. (oficiálny text distribútora)

erased

Celý film trpí hlavně špatně napsaným příběhem, zápletka samotná je ucházející, ale děj je od začátku předvídatelný a tak žádná klíčová situace nenadchne ani neosloví. Vedle toho nechybí výborné obsazení, do Gene Tierney jsem se na první pohled zamiloval, nádherná je i "levná" Phylis Brooks a konečně se našla i role, do které mi seděl Victor Mature - dokonce v ní zářil. Vše doplněno majestátní Gin Sling a sympatickým Walterem Hustonem. Je tak docela škoda, že se nakonec většina postav jeví jako nevyužitá, protože by si každá z nich zasloužila mnohem víc prostoru. Těžko ale odolat filmu s takovou výpravou. Všechny ty davové scény plné drahých smokingů a odvážných večerních rób v kosmopolitním kasinu, kdy jde cigaretový kouř cítit i z obrazovky; jako zjevení působící Gin Sling v doprovodu pompézní hudby nebo verše perského básníka. To vše a mnoho dalšího dává dohromady atmosféru, kterou nabízí jen málo filmů. ()

NinadeL

Po rozchodu s Marlene Dietrichovou se už Sternberg nikdy nespokojil jen s jednou ženou, protože žádná v sobě toho neměla tolik, jako Marlene. V Podsvětí Šanghaje to musela být celá kohorta hereček na úlohu, kterou by Marlene dokázala bez nejmenší námahy. ()

vitekpe

Ja vedel, ze to bude stat za to!!! Chystal jsem se na tenhle film asi rok, a nacasoval jsem to dokonale.. Bozska Gene Tierney, Phyllis Brooks krasna az oci prechazeji, skvely Victor Mature jako "Omar - doktor niceho", tajemny a mocny "kovboj" Walter Huston - vse nasobeno vizualni nadherou jakou nabizi Sternberg v tomto filmu. Uzas, uzas, uzas... Nemam slov.... ()

EdaS

Chladný snímek s naprosto nesympatickými postavami, které nemají šanci oslovit, zápletka postavená na několika "zásadních" odhaleních, která očekáváte od prvních minut. Von Sternbergovi zoufale chybí Marlene Dietrich (a role Gin Sling by jí sedla - i s tím šíleným účesem), jejíž charisma by diváka vytrhlo z letargie. Gene Tierney je pěkná jako obrázek, ale člověk by ji opravdu nejradši uškrtil. Závěrečné vyústění se pak naprosto míjí účinkem. 50% ()