Rose Lynton (Peggy Cummins) vystupuje v muzikále v Cambridge Theatre jako Belle Adair. Vypráví nám do záběrů mlžného Londýna viktoriánské doby, jak měla pocit, že někdo sleduje penzion, ve kterém bydlela ona i její přítelkyně Daisy Arrow (Margo Woode). Jednoho dne uviděla gentlemana Michaela Drega (Victor Mature), jak odjíždí od penzionu a našla pak Daisy zavražděnou. U její postele ležela otevřená Bible a usušená mechová růže. Najde toho muže a pod hrozbou, že by se mohla dozvědět policie, kde že toho dne byl, dostane nové šaty a pak i pozvání do jeho domu, Tam se seznámí s jeho vznešenou ale přátelskou matkou Lady Margaret (Ethel Barrymore) a jeho snoubenkou Audrey Ashton (Patricia Medina). Příjemnou atmosféru ale naruší inspektor Clinner (Vincent Price) ze Scotland Yardu, který vyšetřuje vraždu Daisy. Ale ne jen tu, protože byla spáchána další vražda a našla se další Bible a další růže. A co je horší, i tato oběť měla nějaký vztah s Michaelem Dregem. Podaří se zjistit, kdo je záhadný sériový vrah a jaké motivy ho vedou? (Peabody)

JohnnyD

Priemerný béčkový viktoriánsky noir s neuveriteľne otrasnou Peggy Cummins, otravnou hudbou, vypečeným koncom a skvelým Vincentom Pricom v menšej role detektíva. 5/10 ()

liquido26

Připadalo mi to tak trochu jako taková mysteriózní variace na Waterloo Bridge. Děj je situovaný do Anglie před první světovou válkou. Mladá tanečnice, potom, co je její spolubydlící zavražděna, vydírá domnělého vraha. Nikoliv však kvůli penězům, ale proto, aby jí vzal do svého sídla a na několik týdnů jí umožnil stát se dámou. Co na to jeho snoubenka a matka? Musím uznat, že to mělo fakt skvělou atmosféru - Mlžné ulice Londýna, tajemná atmosféra starého sídla .... V menší roli detektiva potěší Vincent Price. ()

Kenneth

Přestože film tak trochu vaří z vody, děj je jednoduchý, překvapivě nenudí a uběhne jak nic. Vytkl bych dramatický závěr filmu, kdy jsem nepochopil logiku chování určitých postav filmu, která ale děj dovedla tam, kde měla. Toho kdo zná V. Price z více filmů, možná pobaví jeho nemotorný kousek na závěr, i když to měla být patrně dojemná scéna. ()